Jump to content

Naim NAC 42.5 /NAP 140


sich

Preporučeni Komentari

Posle duzeg vremena bio i ja malo vredan.Narucio preko Alija pomenute kit-ove i stavio moje konjenzatore,finalno sa styroflex-ima.Napajanje +/- 39.5,bias 20mA.Jos cu da dodam uPC1237 za zastitu.Malo pre zavrseno slusanje sa mojim drugarima i pri prvom ukjucenju WOW....WOW WOW.Neverovatno kako peva.Za 50$ muzike koliko hoces.Jos da turim prednju i zadjnu stranu i to je to.Tu je i moja verna pratilj,juce napunila 2 god.

20180121_131011-1.jpg

20180121_131018-1.jpg

20180125_180734-1.jpg

20180215_170512-1.jpg

20180215_170543-1.jpg

20180215_170607-1.jpg

nait_distortion.gif

nap-140-2-naim.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ih zakacio na moje BOSE 601/3,zvoncici praporcici a najvise smo se prepali kad je dunuo sax,pun dubok mekan a sutra stizu Jenglezi da se malo igramo,Rojd Audio/Apex.Danas mi pobegose na KP Rega XEL.Neces se pokajati ako narucis ali mislim da je bolje NAC 152xs.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo, al, ovo su final hladnjaci? Mislim, nema ih? :mellow:

Ok verujem da na 20mA to se ne greje mnogo, ali nekad će te poneti duže slušanje na većem nivou - muka ako ostane ovako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje neko iskustvo sa F5 i sa Rega Elicit ampovima je da ne mora nužno da se dobije bolji zvuk. Rega recimo bolje svira sa 38mA nego sa 45mA mirne struje. Bass je utegnutiji, dublji, a sredina je neutralna... Sa namunjenom strujom scena je šira i dublja, zasladi se sredina i visoki, a bass izgubi na dubini. Slično sam dobio i na F5... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, chakija said:

Moje neko iskustvo sa F5 i sa Rega Elicit ampovima je da ne mora nužno da se dobije bolji zvuk. Rega recimo bolje svira sa 38mA nego sa 45mA mirne struje. Bass je utegnutiji, dublji, a sredina je neutralna... Sa namunjenom strujom scena je šira i dublja, zasladi se sredina i visoki, a bass izgubi na dubini. Slično sam dobio i na F5... 

kod F5 je zez zbpg specificne konstrukcije - menjanjem biasa vrlo verovatno menjas i THD spectra

kod V2 je taj problem resen uvodjenjem treceg trimpota , pa mozes da uvek setujes THD s[ectra po izboru , bez obzira na manji ili veci Iq

e sad - problem je sto moras znati kako se to radi - komp i korektna muzicka i par programa

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Naim NAC 42.5 ali sam morao da smanjim pojacanje sa 12 na 6,mnogo bilo :dance4: e sad tu imam problem posto nemam ni jedan kvalitetniji 22uf/35V pa sam zaglavio neke najobicnije Elne.Hebiga valjda cu naleteti na 2 komada kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa kontam da je Naim , iz naslova

nego pitam za razvoj situacije sa istim ......... pa da objavis i to

glede elka - ako je na putu signala , dobra je kulturna Elna ( ne daj Boze Silmic da nadjes) , samo odradi bypass sa 1uF MKC Philips iz Silkena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...