Jump to content

Naim NAC 42.5 /NAP 140


sich

Preporučeni Komentari

Vazi ce objavim.Ma ovo je najobicnija za generalnu upotrebu.Original je 1K pa 47u SILMIC II ali je pojacanje bilo mnogo veliko(feedback line),ne smes da pipnes pot.Stavio sam 2k2 i treba 22uF ali nemam a i kontaktirao sam na KP onog iz Zajecara,nema ni on a po ovim prodavnicama nema.Naletece nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema potrebe da menjas tih 47uF , u stvari i bolje je zadrzati 47 ako se gleda F3

samo stavi sta najbolje  imas , bez  obzira na vrednost ........ od 22 do 100uF ...... samo nikako ispod 22

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ti to rezultuje time da imas previse basa , onda negde nesto ne valja

 

ne sme se tako resavati pitanje basa u sistemu , previse je faznog uvrtanja

amplifikacija mora biti ravna bar od 20Hz do 20KHz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

porbam,javim.mozda su kutije stajale u nekom cudnom polozju a imam i philipse pa cu ih turim.sad sam na poslu pa cu vajlda stici da uradim popodne.probacu i da turim pot. 10k umesto 20k jer original,koliko sam ja uspeo da shvatim sa nekih slika,ide prvo 10k balans pa onda na 20k vol. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vrednost pota je stvar/posao izvora da se bakce sa njim

ako je korektan izvor jednako lako ce pumpati u 10K kao i u 20K

balans ti ne treba , sto da davis dvaput ....... jedino da nabavis spec. balans pot , koji na mid poziciji ne opterecije kolo uopste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Iskreno,bas lepo svira.Pre neki dan sam ga vratio na policu i povezao.Lepo.Probano na moj Bose 601/3 i MA B4 pa kod jednog drugara na Boston Acoustics T-1030 I na Royd Audio Apex.Drugari nisu DIY-eri ali vole da slusaju muziku i imaju neke opreme.Jedan od njih je prokomentarisao "Jbte prvi put cujem prirodno tapsanje publike" jer smo slusali neke Jazz concerte i akustiku.Za taj novac i B klasu :worship::dance4:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, sich said:

Kitove,a narucio sam i NAC 152XS pa ce vidimo.

uzgred, nesto slicno sa alija sam u maju namontirao, tacnije NAC A 152, 2 plave plocice sa dale otp., i to svira zaprepascujuce za tu cenu. Za 36$ + 15$ step attenuator - dale, ubedjen sam da ogroman broj audiofila bi bio prezadovoljan kako svira. Eventualno zameniti samo nekoliko elni koje su verovatno laznjak . Uglavnom, Kina ubi...I da, probana i plocica - klon MBL 6010, slicno , ali malko losiji zvuk za cenu oko 30$.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...