Jump to content
Sign in to follow this  
tonko

jbl 2226 hpl + 2447j + 2380A horna+lx8 skretnica

Recommended Posts

Lepo jeste. Sada mozes lakse da pomeras horne napred-nazad. A mozda se ukaze potreba da ih dampiras pa nemoj preterivati sa ulepsavanjem iznutra.

Lepo jeste. Sada mozes lakse da pomeras horne napred-nazad. A mozda se ukaze potreba da ih dampiras pa nemoj preterivati sa ulepsavanjem iznutra.

sad baš nema pomjeranja,na vrh još,supervisoki,to ću još sa željkom da razradim,nema na vidiku 2405

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

nekako mi nema smisla imati pojačala različitih snaga
trebala bi biti nekakva sinergija između drivera,jelte,nemože jedan jače svirati od drugog
to kod digitale procesor izbalansira
vidim da dacho i ostali rade mjerenja i to
ono ja to sad laički

13 hours ago, tonko said:

poklopit ću sa zatamnjenim staklom
znači sunđer ne farbati,raspadne se?

Bojim se da ne krene posle nekog vremena da se raspada. Zavisi od toga od čega je sunđer i koji je rastvarač u laku kojim farbaš. Možda se ne desi ništa ali to nije sigurno. Možda da probaš na parčetu sunđera sa vidiš šta se dešava.

21 hours ago, tonko said:

sad baš nema pomjeranja,na vrh još,supervisoki,to ću još sa željkom da razradim,nema na vidiku 2405

JBL 2405 je tesko naci u dobrom stanju. Osnovno je da ima originalnu membranu. Ako je stavljena aftermarket, moze da se baci. Takodje hoce da iznutra korodira sto moze da bude problematicno. Na zalost mnoge stvari saznas tek kada kupis. 

26 minutes ago, zeljkor said:

JBL 2405 je tesko naci u dobrom stanju. Osnovno je da ima originalnu membranu. Ako je stavljena aftermarket, moze da se baci. Takodje hoce da iznutra korodira sto moze da bude problematicno. Na zalost mnoge stvari saznas tek kada kupis. 

Taj driver je gotovo nemoguce naci u dobrom stanju. Ako je polovan onda je gotovo sigurno pregrijavan u nekom razglasu.

Vidio sam ih sa doslovce raspadnutom membranom, neki su čak i svirali a imaju popucalu membranu.

Kao sto već reče sa zamjenskom membranom i nisu neka sreća.

Bilo bi idealno da ih se nađe da ih je netko upotrebljavao u kućnim uvjetima.

21 hours ago, tonko said:

nekako mi nema smisla imati pojačala različitih snaga
trebala bi biti nekakva sinergija između drivera,jelte,nemože jedan jače svirati od drugog
to kod digitale procesor izbalansira
vidim da dacho i ostali rade mjerenja i to
ono ja to sad laički

Zašto nebi imalo smisla imati pojačala različite snage. Horna ti je daleko osjetljivija od bas drivera. Ja sam u svojim svim sistemima gotovo uvijek išao da stavim na hornu ( koja je uvijek bila preko 110 db osjetljivosti) max 5-10 W neku lampu jer nema potrebe više, a na bas driver koji je jedva preko 90 db možeš staviti koliko hoćeš, da ne govorim da sam najbolje rezultate ostvario sa kvalitetnih 300W (probao sam i 800W na 8ohma, ali i Pass sa 30W u A class).

Jos uvek je moguce naci originalne zamenske dijafragme kod JBL sa oznakom D16r2405. Medjutim cena nije mala. Bojim se da nece moci jos dugo da se nadju i da ce JBL prestati da ih pravi kao i vecinu rezervnih delova za stare jedinice. Bolja kupovina je, ko ima srece da nadje, JBL 077 koji su kucna verzija 2405 i koji su isli u npr. L300. Na zalost oni su jos redji i skuplji.

ekipa pojavila se na ebayu skretnica 3110a(250eurona)
a jutros je izaša i oglas za par 2405(300eur)
što uzeti?
lik koji prodaje 2405 u oglasu se ograđuje od ispravnosti istih,odnosno piše da rade,ali u drugoj rečenici kaže da su stari 30 godina i da ne prihvaca povrat i već šta piše
zeljkane,šta bi ti napravija?
da li se da 3110a preinaciti u 3 way?
bilo bi lipo imati origi jbl kučište skretnice