Jump to content

jbl 2226 hpl + 2447j + 2380A horna+lx8 skretnica


tonko

Preporučeni Komentari

18 minutes ago, tonko said:

2380a horna respons od 500 do 16000
kažu da je dobro podignuti na 800 poradi zvuka same horne i ako uzmeš u obzir onu devijaciju na 650- 700hz u krivulji

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Na tom mestu apsolutno mora da se doda RLC kolo da se malo koriguje taj impedantni pik. To je neophodno posto tu horna ide u "red" podrucije.

Ali to na kraju.

Koliko oma je bas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, ZZZ said:

Na tom mestu apsolutno mora da se doda RLC kolo da se malo koriguje taj impedantni pik. To je neophodno posto tu horna ide u "red" podrucije.

Ali to na kraju.

Koliko oma je bas?

Ako je H onda je 8 Ohm a Re je 5 Ohm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti elementi sa skretnice 2.6mH 24uF su za susret na -6db, 820 do 830Hz, za impedansu oko 7.5oma, Butterwoth tip.

To znaci da tih 820-830 Hz moze da se uzme kao susretna F.

Ja bih tu uzeo LR ili Bessel. Butterwothr sigurno ne,

Za Iste tacke i impedansu:

LR 2.9mH 12.9uF

Bess. 2.85mH 17uF

(i isto bih dodao zobel filter ali ne taj nego po uputstvima recimo Marshal Leacha)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, zeljkor said:

2226H : Re 5Ohm, Le: 1.75mH

Oni su dali tu skretnicu sa tim parametrima. Ne mogu se dobiti druge vrednosti od ovih kao na njihovoj skratnici sa drugacijim Z i Fo od ovih koje sam dao. Rezultsti se poklapaju skoro u decimalu. Evo sad sam pogledao i na grafu impedanse to je oko 7.5 oma tamo ispod 820Hz gde krece rezanje da bi na oko 800Hz bilo -6db. Tako da su oni najverovatnije koristili podatke koji se vide i sa grafikona. I logicno je rezano. Ali mislim da bi bilo bolje da se ide sa drugim tipom skretanja recimo LR

A zobel bi mogao da se izvede po uputstvima M Leacha koji je i razmatrao JBL model (doduse ne ovaj ali je slicno), mada moze i klasicni nacin...

https://pearl-hifi.com/06_Lit_Archive/14_Books_Tech_Papers/Leach_Marshall/Zobels_for_Lossy_VC_L_Comp.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo oko -14.5db za supertweeter za 9.1 oma Zo

Z0=9.1 om

R1=39 oma

R2=2.2 oma

Otpori vece snage min 10W i neinduktivni, da ne bi rezali osetljiv gornji deo spektra koji supertweeter i treba da svira...

gledao sam da uklopim za neke standardne vrednosti.

Jedino bridgetd t i bridged Pi netovi "drze" istu impedansu na ulazu i na izlazu tako da skretnica "vidi" istu impedansu kao i pre atenuacije. Lpad ne.

 

BRIDGED-TEE-ATTENUATOR_250px.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo oko -14.5db za supertweeter za 9.1 oma Zo
Z0=9.1 om
R1=39 oma
R2=2.2 oma
Otpori vece snage min 10W i neinduktivni, da ne bi rezali osetljiv gornji deo spektra koji supertweeter i treba da svira...
gledao sam da uklopim za neke standardne vrednosti.
Jedino bridgetd t i bridged Pi netovi "drze" istu impedansu na ulazu i na izlazu tako da skretnica "vidi" istu impedansu kao i pre atenuacije. Lpad ne.
 
BRIDGED-TEE-ATTENUATOR_250px.png.d9f055adad14a600dc693416531722f1.png
ovaj dio bi išao umjesto l pada?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu ove mere impedanse sa desne strane, u logaritamskoj skali date? Dole je 3.16oma pa 10, 31.6 i 100oma.

Ovo je vazno da bi se utvrdilo preciznije o kolikim se impedansama radi na odredjenim F.

Jebote kad tako idijotski obeleze...

(Ja kod mene na WE jedinicama imam 2 RLC kola recimo. Bez toga nije bilo dobro...)

Screen Shot 2018-04-15 at 12.38.35 PM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, tonko said:

ovaj dio za lf može ostati ovako?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Deo za LF principijelno moze ostati isti Ali bi se trebalo udaljiti od Butterworth Q faktora prema LR ili Bessel-u. Zbog toga sto pocinje da zalazi polako u Chebishevjev Q, a to rezultira porastu u db neposredno pre pocetka rezanja i na samom susretu. To se vidi i na simulaciji elektricnih karakteristika, koje je Zeljko poslao. Kriva se blago podize pre skretanja ionda naglo opada.

Moja preporuka je da tu ide LR drugog reda za 820-830Hz, na -6db, i za Zo=7.5oma cca Isto kao i sto su uzeli iz JBLa, a da je to logicno vidi se grafa impedanse i transfera. I to potvrdjuju i Zeljkova iskustva. Vrednosti imas gore u postovima. Tu je od VITALNOG znacaja da ta zavojnica bude motana blizu 3mm debljine zice ili vise. Ne smeju se izgubiti ni delici db-a na tom termogenom otporu zavojnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze neko da prebaci onaj fraf za hornu i postavi kogaritamsku skalu po Y osi da se preciznije moze videti koja je impedansa u tackama? U principu se vidi da je namanja imp nesto malo vise od 10oma. Ali tako kako je graficki predstavljeno moze biti i 15oma i 12... A nije svejedno...

nemam photoshop ili slican program na ovom racunaru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo oko -14.5db za supertweeter za 9.1 oma Zo
Z0=9.1 om
R1=39 oma
R2=2.2 oma
Otpori vece snage min 10W i neinduktivni, da ne bi rezali osetljiv gornji deo spektra koji supertweeter i treba da svira...
gledao sam da uklopim za neke standardne vrednosti.
Jedino bridgetd t i bridged Pi netovi "drze" istu impedansu na ulazu i na izlazu tako da skretnica "vidi" istu impedansu kao i pre atenuacije. Lpad ne.
 
BRIDGED-TEE-ATTENUATOR_250px.png.d9f055adad14a600dc693416531722f1.png
da riješimo 2405,na želinu šemu umjesto l pada dodajem ovaj dio
ostalo ostaje isto?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...