Jump to content

jbl 2226 hpl + 2447j + 2380A horna+lx8 skretnica


tonko

Preporučeni Komentari

to je sa audio heritadza
kaze "here are impedance plots of a pair of 077 "8 ohm" alnico drivers and a pair of 2405 "16 ohm" alnico drivers. All four drivers have their seals intact and are original in every respect."
"The conclusion is that there is absolutely no difference between an 077 and a 2405. There is also no difference between those labeled 8 ohm or 16 ohm. From other tests I have done there is also no difference between the alnico and ferrite versions... at least as far as the 2402, 2403, and 2405 are concerned."
to su impedanse za alniko verziju drivera, ali navodi se da je i feritna ver. slicna.
Ako je to tako, onda se vidi da impeadnse blago variraju od primerka do primerka.
Takodje se vidi i to kao sto sam i pretpostavio da imaju impedantne pikove bas na mestima gde sam i rekao. Medjutim to nisu velike promene i mislim da nema potrebe za RLC kompenzacionim kolom.
ALI takodje se vidi i to, da je impedansa na delu gde zvucnik radi nesto izmedju 8 i 16 oma, tacnije oko 9 - 9.5 oma pa tu vrenost i treba koristiti kao meru impedanse za skretnicu i za atenuator. Za atenuator koristit bridged T network, ulazna i izlazna impedansa 9 do 9.5oma. Nikako L-pad
Na kojoj frekvanciji je predvidjen susret? i koliki stepen atenuacije je potreban u db?
 
puno više znanja i iskustva na tvojoj strani.
na temelju dostupnih podataka odluči sam što i kako
na netu ima svašta,od susreta na 8khz do 12khz,neko voli minimalistički pristup,neko zahtjevniji,ja nemam znanja ni iskustva da bi sad nešto savjetovao
moja uloga nek bude malog kineza koji će sve prilemiti
al ono što me čudi je da nema,ako uzmemo u obzir vremenski okvir upotrebe ovih drivera,neke konačne skretnice koja bi bila zadovoljavajuća


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uhhh...

Mnogo db. Da li postoji neka atenuacija na ovom driveru sa hornom?

Po ovom frafu susret bi trebalo da se desi negde oko 8K na -6db. I na osnovu ovoga nema potrebe da se smanjuje supertweeter, vec ovaj driver sa hornom za oko 3db.

ABA

onda su ovaj centralni i supertweeter mnogo jaci od basa.

Jos nesto na ovom driveru sa hornom jednostavno se moraju uraditi 2 RLC korektora posto su jako veliki impedantni pikovi koji su skroz u centralnom delu tamo gde je najgusce, i gde su nagomilani svi muzicki dogadjaji... Jedan sigurno na 680Hz gde je impedansa oko 32oma, a ti je negde i mesto susreta sa basom verovatno...

Screen Shot 2018-04-15 at 12.38.35 PM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno mi je odmah se to vidi. Za koliko je smanjen ovaj u horni u odnosu na bas?

(mada bi tu najbolje bilo pustiti centralni i supertweeter bez atenuacije a dodati jos po jedan bas da se u donjem delu prirodnim putem dobije na efikasnosti bolje je nego smanjivanjivanje ostaka, ali sta da se radi...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lose je kada se uzilma zdravo za gotovo sve i primenjuje bez razmisljanja i konsultovanja nedovoljnijh ali ipak postojecih podataka. Evo na primer taj bas je sa 60W na istom ili 1-2db vecem nivou, nego driver u horni sa 1W.

 

Screen Shot 2018-04-15 at 1.18.01 PM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ha OK... Po nekom racunu uzimajuci u obzir eff. i Watt to je 10xlog(60W/1W)= 17.5db cca

Na osnovu ovog podatka to je 112db - 97db oko 15db.

I to je ujedno atenuacija i za supertweeter posto su i centralni i supertweeter priblizno na istim nivoima.

Sa tim sto bih ja atenuirao centralni malo vise ipak zbog direktivnosti i prisustva horne. na ovih 17-18db, a spertweeter malo manje na ovih 15db.

To je polazna osnova.

Gde su postavili susret izmadju basa i horne?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...