Jump to content

jbl 2226 hpl + 2447j + 2380A horna+lx8 skretnica


tonko

Preporučeni Komentari

Vidim ja da imas zelju da ih unistis. Za taj driver nikako nije dozvoljeno da svira mesto tvoje horne u skretnici koju imas. Membrana je previse osetljiva. To je supertweeter i nije za ispod 10kHz. Tako da ne ocekuj od njega da ti definise da li je zica plasticna ili ne...... Kako god necu se vise mesati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, tonko said:

odnosno jel ja mogu čuti razliku između plastične žice i metalne,iako volim onaj zvuk,ton ,što proizvodi metalna noflerova gitara

O čemu ti to pričaš, koje plastične i metalne žice (možda si mislio na akustičnu gitaru - predpostavljam)?

Kakva sad metalna gitara Knopflera? Sigurno si mislio na ovu. Ako je ta na nju ne idu plastične žice.

Image result for mark knopfler guitars

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja da imas zelju da ih unistis. Za taj driver nikako nije dozvoljeno da svira mesto tvoje horne u skretnici koju imas. Membrana je previse osetljiva. To je supertweeter i nije za ispod 10kHz. Tako da ne ocekuj od njega da ti definise da li je zica plasticna ili ne...... Kako god necu se vise mesati.
bolje čitati,isprovao 5 sek

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O čemu ti to pričaš, koje plastične i metalne žice (možda si mislio na akustičnu gitaru - predpostavljam)?
Kakva sad metalna gitara Knopflera? Sigurno si mislio na ovu. Ako je ta na nju ne idu plastične žice.
images?q=tbn:ANd9GcTrCS0YHahoUgk_f4Y9KYzN5YbKDpSLtvB1A3WBsQNx33hIJdzPG1lnNrFt&key=51af9c1582f9220a171a55ee52e3fc97859e10864d9052d6c6d5b9b834b6d6f4
osvrt na gornji topic,podijeljen meni da upoznam problematiku, di kolega pokušava dodati supervisoki,toliko zaluđen zvukom da je doveo doma muzičara da mu odsvira gitaru
300 i nešto stranica,doša sam do 200

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja da imas zelju da ih unistis. Za taj driver nikako nije dozvoljeno da svira mesto tvoje horne u skretnici koju imas. Membrana je previse osetljiva. To je supertweeter i nije za ispod 10kHz. Tako da ne ocekuj od njega da ti definise da li je zica plasticna ili ne...... Kako god necu se vise mesati.
ja bih volio da se umiješaš i svojim znanjem rekonstruišeš šemu koju si ti postavio,za skretnicu 3110a, da prispojim 2405 na nju
sad mi treba vaš know-how,rečeno je da ću ga dobiti,ja ću odraditi,prljavi,fizički dio posla
ok?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O čemu ti to pričaš, koje plastične i metalne žice (možda si mislio na akustičnu gitaru - predpostavljam)?
Kakva sad metalna gitara Knopflera? Sigurno si mislio na ovu. Ako je ta na nju ne idu plastične žice.
images?q=tbn:ANd9GcTrCS0YHahoUgk_f4Y9KYzN5YbKDpSLtvB1A3WBsQNx33hIJdzPG1lnNrFt&key=51af9c1582f9220a171a55ee52e3fc97859e10864d9052d6c6d5b9b834b6d6f4
ne razumiš poantu,znam ja dobro koja gitara i koja žica ide na nju
al ne bi me iznenadilo da neki na nju naštimaju plastičnu žicu,jelte jer nije zadovoljan zvukom,a možda ni krivulja nije ravna

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da se meri u svakom slucaju posebno da bi se izjednacile osetljivosti ali evo ti radna verzija. Gledano je da bude maksimalno upotrebljeno ono sto vec postoji. HF boost na 3110A moras da isljucis to vise nije potrebno posto taj deo preuzima 2405H. Bas deo skretnice ne diras.

20180414_144335.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da se meri u svakom slucaju posebno da bi se izjednacile osetljivosti ali evo ti radna verzija. Gledano je da bude maksimalno upotrebljeno ono sto vec postoji. HF boost na 3110A moras da isljucis to vise nije potrebno posto taj deo preuzima 2405H. Bas deo skretnice ne diras.
20180414_144335.jpg.17ea94f0c0b19cb3f7dea6e90df3b99b.jpg
bravo,veliko hvala[emoji8]

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da se meri u svakom slucaju posebno da bi se izjednacile osetljivosti ali evo ti radna verzija. Gledano je da bude maksimalno upotrebljeno ono sto vec postoji. HF boost na 3110A moras da isljucis to vise nije potrebno posto taj deo preuzima 2405H. Bas deo skretnice ne diras.
20180414_144335.jpg.17ea94f0c0b19cb3f7dea6e90df3b99b.jpg
čitam da si koristio vrijednosti slične 3155,samo prvi kond si promijenio iz 1.5 u 1, raspored isto


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čitam da si koristio vrijednosti slične 3155,samo prvi kond si promijenio iz 1.5 u 1, raspored isto


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

mislim na uhf dio šeme
neki pišu da se isplati dodati bajpase na kond

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da sam dosadan,ali eto
kako bi izgledala šema bez da koristiš ovaj preklopnik ,pretpostavljam da je on dio 3110 skretnice
ajmo ostaviti 3110a da svira dok se ne napravi nova skretnica,pa je kasnije prodati
-kopiram dio 3110a koji se odnosi na lf
-dodam dio tvoje šeme za uhf
-dodam dio tvoje šeme za hf



Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2405H nije za ispod 10KHz, pogledati graf za ugao od 15deg. I tada je deo ispod 10K oko 9 db u porastu umesto u opadanju. Kada se uzme u obzir i direktivnost to je katastrofa upravo na delu gde se pojavljuje takozvani "exciter" efekat na oko 6KHz tu se gomilaju skoro svi zavrseci sibilanata glasova a i veceg broja slozenih harmonickih sadrzaja instrumenata. Sa grafa se vidi i da je skretnica od 18db/oct ustvari oko 9db/oct posto taj negativni porast anulira delovanje skretnice. Tako da je to i minimani red skretnice za ovaj driver.

Ta shema JBL skretnice nije dobra. Ima i lose, najprostije izvdenu atenuaciju koja ce osakatiti i zamutiti upravo taj deo iznad 10KHz za koji je driver i predvidjen.

Dajte mi mesto susreta i nivo atenuacije da uradim to skretanje kako treba. Sa istim brojem elemenata, ali druge vrednosti. I ako negde potoji dijagram impedanse za taj driver. Mislim da se mora dodati barem jedan serijski RLC clan, u paraleli sa driverom. Sigurno ima pik impedanse oko 6-8 KHz, koji ce davati zvucni potpis bez obzira na tip skretnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja je napraviti skretnicnu sa minimum delova sa upotrebom postojece koja nije uopste idealna. Drugo, rekao sam da sve mora da se premeri tako da bilo kakav mentalni rad pre toga nema nekog velikog smisla. U svakom slucaju ti daj nacrt pa neka Tonko pravi sta mu srce iste. Ako ce mene da pita samo aktiva, ja sam pasivu totalno batalio u svojoj glavi. Ali to je tema za prepucavanje u koje se necu ukljuciti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je sa audio heritadza

kaze "here are impedance plots of a pair of 077 "8 ohm" alnico drivers and a pair of 2405 "16 ohm" alnico drivers. All four drivers have their seals intact and are original in every respect."

"The conclusion is that there is absolutely no difference between an 077 and a 2405. There is also no difference between those labeled 8 ohm or 16 ohm. From other tests I have done there is also no difference between the alnico and ferrite versions... at least as far as the 2402, 2403, and 2405 are concerned."

to su impedanse za alniko verziju drivera, ali navodi se da je i feritna ver. slicna.

Ako je to tako, onda se vidi da impeadnse blago variraju od primerka do primerka.

Takodje se vidi i to kao sto sam i pretpostavio da imaju impedantne pikove bas na mestima gde sam i rekao. Medjutim to nisu velike promene i mislim da nema potrebe za RLC kompenzacionim kolom.

ALI takodje se vidi i to, da je impedansa na delu gde zvucnik radi nesto izmedju 8 i 16 oma, tacnije oko 9 - 9.5 oma pa tu vrenost i treba koristiti kao meru impedanse za skretnicu i za atenuator. Za atenuator koristit bridged T network, ulazna i izlazna impedansa 9 do 9.5oma. Nikako L-pad

Na kojoj frekvanciji je predvidjen susret? i koliki stepen atenuacije je potreban u db?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajmo zaboraviti skretnicu koju imam
to je ionako skretnica za PA aplikacije
zaboravite i ograničenja u broju komponenti skretnice
vjerujem da bez mjerenja nema ideale,ali može se nešto osnovno konstruisati,da pristojno svira
mislim ,ja nisam čuo preklapanje sa prvom skretnicom,pa onda o čemu da pričamo[emoji4]


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...