Jump to content

jbl 2226 hpl + 2447j + 2380A horna+lx8 skretnica


tonko

Preporučeni Komentari

kaže da ih je spojia na 3105 cross i da sviraju

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk


prošle godine sam kupija biciklu,pa je došla sa skrivljenom cijevi,popušija 350eurona

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


I can only tell you one more time,
the tweeters are working.
I got some JBL Monitors L-65, 4333, 4343 and 4315 with the same tweeters and they sound semilar to them.
I bought the pair as backup, but they do not look like as descripted. They was descripted as all alnico inside.

a par poruka prije kaže da nije tehničar i da nezna otvoriti kučište


No, i do not open anything.
I'm no technican. Sorry


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

da priskočim ovo?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Njega je neko već izradio pa sad on hoće da vrati pare. Ima punu kuću raznoraznih drivera , a kao nije siguran šta prodaje.

Tvoje pare tvoja odluka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što kaže Zen, sve mu se piše po 5 puta da bi pokapirao :D

Napravi bre prvo skretnicu kako Bog rek'o, poslušaj kako svira, onda pazari 2405 i naturi pa vidi kako svira - ako nije dobro prodaj 2405 i uživaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tonko, to je za mene do skoro bio referentan zvuk, ostatak opreme je bio vrh Accuphase-a iz tog vremena. Na Hi-Fi show, btw, bili najnoviji Infinity (posebno riboni, posebno bas jedinice),  Duntech Sovereign i sl., ali zvuk ovog JBL-a, pamtim dan danas. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tonko, to je za mene do skoro bio referentan zvuk, ostatak opreme je bio vrh Accuphase-a iz tog vremena. Na Hi-Fi show, btw, bili najnoviji Infinity (posebno riboni, posebno bas jedinice),  Duntech Sovereign i sl., ali zvuk ovog JBL-a, pamtim dan danas. 
vjerujem ti, ja u biti još nisam čuo nešto iz toga ranga
ali ovi 2226 me lipo masiraju u fotelji
ka da imam masažnu fotelju
i ono što je najbolje nečujem kad mi lupaju na vrata da smanjim malo

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako svira sa novom skretnjacom?
nisam imao puno vremena za slušanje jer sam se spremao za put kući
na prvu sam bio razočaran zvukom,sjetio sam se što je dacho jednom napisao da mogu zvučati kao razglas
donji spektar se poboljšao,čistiji i precizniji bas,razlučuju se puno bolje note,tonovi basa,ali gore mi je zvučalo loše,jednostavno floydi su mi bolje zvučali sa starim skretnicama
onda sam ubacio kralovu i na jednoj pjesmi di svira bas,kontrabas sam potvrdio ovo gore napisano ,puno čistiji bas,a i vokal se poboljšao
pa sam malo slušao onaj bubanj sa mrižom ispod,pretpostavljam da ga miluju onom ka četkom,i on mi se puno čistije čuo i jače,prije bih ga čuo kao nešto mutno u pozadini
kod vokala je ostao onaj ss,mislim mora tu bit, al opet traje kraće i manje je primjetan
klavir mi je odsviralo ludilo,baš dobro,prao sam suđe kad je odsviralo jednu dionicu klavira baš sam pomislio kako je dobro odsvirano
malo sam se igrao sa postavkama i najbolje mi je kad su prekidači na sredini
uglavnom uteglo je zvuk,osjeti se razlika u razlučivosti instrumenata i tonova
opet nekako mi je dojam da mi bolje leže stare skretnice
i još nešto,čini mi se da svira glasnije sa starim skretnicama ,kako bi to objasnio ,prije kad namjestim knob na 1 sat svirali su glasnije,nego sad,možda izgleda glupo al takav mi je dojam
uglavnom sad ide refresh skretnice,htio sam imati orginal prednju stranu skretnice koju cu sad rastvoriti ,prednju ploču sa prekidačima cu učvrstiti na kutiju ,sa unutarnhe strane na dasku posložiti internalse


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2226 ti je svirao celim opsegom u staroj varijanti, ne da je to možda mnogo loše ali svakako je glasnije kao što si kazao.. ustvari se "preplitao" sa sreddnjevisokim u celom nekom opsegu 700-1300Hz, i to nikako ne može da zvuči dobro, ili bar pravilno.

Sada je jedno sigurno, a to je da svira dosta pravilnije nego sa LX8.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2226 ti je svirao celim opsegom u staroj varijanti, ne da je to možda mnogo loše ali svakako je glasnije kao što si kazao.. ustvari se "preplitao" sa sreddnjevisokim u celom nekom opsegu 700-1300Hz, i to nikako ne može da zvuči dobro, ili bar pravilno.
Sada je jedno sigurno, a to je da svira dosta pravilnije nego sa LX8.
ako je cross lx8 na 1200hz,koliko su se preplitali,koliki je pad,rez?


Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LX8 nema reza za bas, samo za visoki, pa pisao sam već o tome... druže ne čitaš :(

On 1/13/2018 at 11:04 PM, Alexx said:

Mene malo buni ta njegova konfiguracija, ako je LX8 (ispitao ga ja na pp, jedinice su 2226HPL i 2446JPL). 2226 u kabinetima 4507

Ako nema ničega odvojenog na basu, on svira ceo, po ovome se žešće preklapa sa 2" hornom u opsegu 1200-2000Hz

LX8.pdf

 

Što kaže Zen, polako gubimo volju da ti pomažemo, po XX puta ponavljamo jedno isto.... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...