Jump to content

U poseti kod VDZELE


pakonja

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, vdzele said:

Nije prva jer praviš sačekuše.

axa.. to bi bilo ono kao: prevršiš meru u desetom postu kojim glorifikuješ sebe, ja odreagujem tek tada i to je onda sačekuša!? ajd da obustavimo nadgornjavanje, nije interesantno..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koca Popovic, spomenuti.. :D 

Quote

Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje

Linak

https://noizz.rs/noizz-news/koca-popovic-o-srbima-klicemo-svakom-ko-nas-zaglupljuje/6ez9klr

 

Pazi otpora informacijii, saznanju, price o usb kablovima koji se cuju, a kada su u pamuku jos lepse se cuju, DJ autoriteti i ikusni slusaci muzike, koji se samoproklamovano opiru elektronici i fizici, koju inacw slusaju...? Priceless :) 

 Bez da imaju svest kako signal putuje kroz kabal(ovo je vise provera pazje, od ranije), ili elektroni.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Beli said:

Ti baš voliš da pišeš o stvarima kojima ne znaš gotovo ništa.

Nego evo ti jedno retoričko pitanje za razmišljanje : Kroz čega ''prolazi'' digitalni signal prilikom obrade, da ne ''prolazi'' možda kroz kanalizaciju?

Pa eto, ti me prosvetli u par rečenica kako funkcioniše ovaj proces.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Miloš 1210 said:

Mogu da prihvatim da je strujni kabl doneo promenu, ali me interesuje da li je promena na bolje ili je zvuk prosto drugačiji? Molim bez prostora, svile, zategnutosti i slične hi-fi magle, već konkretno...

Ako zelis odgovor tipa +0.68dB u opsegu od 4-14kHz, neces ga dobiti. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vdzele said:

Pa eto, ti me prosvetli u par rečenica kako funkcioniše ovaj proces.

Pa softveski, kako bi drugačije funkcionisala softverska obrada signala. :D

Nego rekoh ti da je pitanje retoričko, trebalo je samo malo da razmisliš o tome. Pomoglo bi ti da shvatiš svu apsurdnost onog tvog komentara o DSP-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

axa.. to bi bilo ono kao: prevršiš meru u desetom postu kojim glorifikuješ sebe, ja odreagujem tek tada i to je onda sačekuša!? ajd da obustavimo nadgornjavanje, nije interesantno..

Slažem se. Nadam se da ni ti nećeš više čitati moje komentare kao što sam ja davno prestao da čitam tvoje. Ne toliko zbog tvoje stručnosti već zbog karaktera. Neki su mi se žalili na ton koji provejava kroz forum. Pa neće više da dolaze. Čini mi se da znaš Groznog.

Silom prilika sam morao sad da reagujem jer se radilo o temi poseti dvojice kod mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Beli said:

Pa softveski, kako bi drugačije funkcionisala softverska obrada signala. :D

Nego rekoh ti da je pitanje retoričko, trebalo je samo malo da razmisliš o tome. Pomoglo bi ti da shvatiš svu apsurdnost onog tvog komentara o DSP-u.

Pa dobro opet si mističan, možeš malo detaljnije u čemu je apsurdnost mog komentara?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polako mi postaje zao sto sam otvorio temu i sto sam uopste napisao to sto sam napisao ali sam obecao da cu preneti utiske sa slusanja pa sam morao da nacnem novu temu i to da uradim... Dajte bre ljudi poenta je druzenje i zezanje... pa zar ce sada da se naprave dva klana koja ce biti u svadji zbog je*enih kablova? 

Ovi sto cuju neka i dalje cuju, a ovi sto ne cuju neka i dalje ne cuju, a ako pak neko zeli da se okusa da li cuje ili ne @vdzele se ponudio da ugosti takve i kraj price... Zaista mislim da nema smisla ovako prepucavati se (vazi za obe strane). 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, vdzele said:

opet si mističan, možeš malo detaljnije u čemu je apsurdnost mog komentara?

Ne mogu, jer ... loše crtam, tek to nećeš shvatiti. :D

Kako misliš da te bilo ko shvati kao ozbiljnog sagovornika, kad na ovakav način vodiš razgovor? Mislim da zaista nema više smisla da nastavimo ovo.

Kada stvarno budeš hteo da naučiš nešto o stvarima o kojima ne znaš, moraćeš najpre da zaboraviš i ono malo što (misliš da) znaš, kako bi te neko mogao podučiti o tome.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pakonja sve je u redu. Istorija beleži da je svako razbijanje iluzija nosilo sa sobom otpor i određen broj žrtava. i meni je žao, ali eto, neko mlađi, ko je otvorenog uma poput vas dvojice, će razmisliti o svemu što je napisano pa će sam probati. Nažalost to košta. Nešto dobro se može roditi iz ovog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Beli said:

Kada stvarno budeš hteo da naučiš nešto o stvarima o kojima ne znaš, moraćeš najpre da zaboraviš i ono malo što (misliš da) znaš, kako bi te neko mogao podučiti o tome.

 

Pa dobro šta konkretno ne razumem? Možeš valjda u 3-4 rečenice da upreš prstom na temu koju ja ne razumem, ne trebaju detalji i crteži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vdzele .. hvala puno na pisanju i trudu da nesto objasnis i priblizi vecini audiofila gde imaju problem. Naravno, svako ko se malo razume u ovaj hobi ( u kome nema kraja), mora znati da je soba veoma bitan faktor, tj najbitniji faktor za pocetak sklapanja ozbiljnijeg sistema.. ja sam imao srece i uradio podnu izolaziju sa azmafonom i soba je delimicno neutralna, u pripremi su difuzori i apsorberi, ali malo se vremena ima za to i vec skoro 2 godine stoji topolovo drvo spremno za izradu.. B)

Neverstva u kablove ce uvek biti. Vecina audiofila nema prilike da proba ozbiljan kabal, niti da sebi priusti sumu da nesto ozbiljnije napravi.. i onda igrarija sa jeftinom zicom i lemovima ne daje neku drasticnu promenu u zvuku na uporedim testovima.. i prica o kablovima pada u vodu... E sad, ako se neko potrudi i zamoli nekog da mu donese osbiljan USB, RCA i Strujni kabal u sistemu, shvatio bi o cemu govoris, naravno, sistem takodje treba imati neki kvalitet da bi sve to imalo vecu razilku na slusnom testu AB, sto je za mene najmerodavnije. Teoretski uticaj na zvuk ne moze imati USB i Strujni kabal, ali u praksi je to drugacije. Struja je najbitniji faktor u zvuku, iz mog licnog iskustva, najvecu promenu sam cuo kod zamene strujnih kablova, pa zvucnickih, naravno USB i interkonek kabal imaju podjednak uticaj na zvuk.. uvek cujem u procentima ( 20% ) promenu bilo kog kabla.

Znamo da nam u mrezi dolazi uglavnom prljava struja koja degradira zvuk. Pozeljno je imati strujni filter sa stabilizatorom napona, koji licno posedujem kao veliki napredak u sistemu. Dokazano na mnogobrojnim AB testovima.. Bilo je dosta njih koji u to nisu verovali, dok nisu dosli sa svojim kablovima nakaceni direktno u uticnicu i nakon toga promenom na strujni filter i kvalitetniji kablovima, astronomska razlika u zvuku..

Veliki pozdrav @vdzele , uzivaj u zvuku i moras shvatiti da ne mozes svakom objasniti ono sto si cuo u premeni kablova, da ne govorim o strujnom filteu i difuzorima... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...