Jump to content

U poseti kod VDZELE


pakonja

Preporučeni Komentari

19 hours ago, vdzele said:

@prophet - Neša je mom poznaniku radio NS 1000. Kad je završio posao hteo je da ih otkupi za sebe. Bilo je tu potezanja jedno par dana. To su jedine serijske kutije koje je on hteo da ima za sebe. Ja sam ih slušao i nešto su bolje od mojih. Mada ima ljudi koji pišu po internetu da su bolje moje. Mislim da nisu u pravu.

Neša me nedavno zvao da me opet pita da li je drugar prodao ns 1000 želeći da ih kupi. Izuzetno su očuvane. Nisi ti slušao njih i koji oni potencijal imaju, naravno posle njegovog upgrade-a. Apsolutno su u rangu elektronike koju je sklopio ZZZ.

Znao sam da strašno sviraju jer bolji bas u životu nisam čuo nego kod njega na mojim yamahama. Pozvao sam dobrog majstora da prateći uređaji budu u istom ili boljem nivou. Ja sam pride dodao i dobre kablove pa sve zajedno se to dobro čuje. Ko prepozna napojni do strujnog filtera shvatiće moju posvećenost.

Da usb modul se napaja iz mreže daca. Nemam pojma za taj kabl.

napojni, shunyata taipan (ili python) ... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, NIXIE said:

Ako USB modul ima sopstveno napajanje, onda USB kablu može da se izbaci vod za napajanje eksternog uređaja +5V sa PC-ja (USB only data cable) što smanjuje mogućnost prenosa šuma iz PC-ja preko te žice na signal. To su uglavnom kablovi namenski pravljeni za audio. Ja na USB kartici imam jumper za napajanje, biram po želji interno-eksterno, verovatno je tako i kod njega.

Pa naravno da usb interfejs ima posebno sopstveno napajanje i to galvanski odvojeno od ostaka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Kuja said:

I kod mene radi bez +5V.

Za odvojeno napajanje koristim linearno napajanje i ovaj sklepani adapter:

 

IMG_8088.jpg.6764c302ce42dd87a94d167e64db62cb.jpgIMG_8082.jpg.24aaca1339eac805f69597a4191a0a16.jpgIMG_8096.jpg.c41e83a5599c2fb09d395ad593448669.jpg

IMG_0833.jpg

Ti crni hiface imaju potpuno drugaciji pristup i chip set od onih prvih belih. U crnima je xmos based interface. U belima je to izvedeno sa CPLD chipovima i procesorima i beli ima fifo. Beli je imao na izlazu trafo, ALI, takvog prenostnog odnosa da je na izlazu bilo 5V amplitude signala. Mislim da su cak stavili i step up trafo, umesto step down, pomalo neverovatno... To je TTL nivo i nije postandardu za primenu sa spdif receiverma, mada ga tolerisu i mogu raditi. spdif je +-0.25V, to jest 0.5V p-p amplitude. 10X manji od onoga na belom hajfejsu. Verovatnoca je oko 85% da je isto i na crnom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/12/2018 at 2:05 PM, Alek05 said:

@vdzele .. hvala puno na pisanju i trudu da nesto objasnis i priblizi vecini audiofila gde imaju problem. Naravno, svako ko se malo razume u ovaj hobi ( u kome nema kraja), mora znati da je soba veoma bitan faktor, tj najbitniji faktor za pocetak sklapanja ozbiljnijeg sistema.. ja sam imao srece i uradio podnu izolaziju sa azmafonom i soba je delimicno neutralna, u pripremi su difuzori i apsorberi, ali malo se vremena ima za to i vec skoro 2 godine stoji topolovo drvo spremno za izradu.. B)

Neverstva u kablove ce uvek biti. Vecina audiofila nema prilike da proba ozbiljan kabal, niti da sebi priusti sumu da nesto ozbiljnije napravi.. i onda igrarija sa jeftinom zicom i lemovima ne daje neku drasticnu promenu u zvuku na uporedim testovima.. i prica o kablovima pada u vodu... E sad, ako se neko potrudi i zamoli nekog da mu donese osbiljan USB, RCA i Strujni kabal u sistemu, shvatio bi o cemu govoris, naravno, sistem takodje treba imati neki kvalitet da bi sve to imalo vecu razilku na slusnom testu AB, sto je za mene najmerodavnije. Teoretski uticaj na zvuk ne moze imati USB i Strujni kabal, ali u praksi je to drugacije. Struja je najbitniji faktor u zvuku, iz mog licnog iskustva, najvecu promenu sam cuo kod zamene strujnih kablova, pa zvucnickih, naravno USB i interkonek kabal imaju podjednak uticaj na zvuk.. uvek cujem u procentima ( 20% ) promenu bilo kog kabla.

Znamo da nam u mrezi dolazi uglavnom prljava struja koja degradira zvuk. Pozeljno je imati strujni filter sa stabilizatorom napona, koji licno posedujem kao veliki napredak u sistemu. Dokazano na mnogobrojnim AB testovima.. Bilo je dosta njih koji u to nisu verovali, dok nisu dosli sa svojim kablovima nakaceni direktno u uticnicu i nakon toga promenom na strujni filter i kvalitetniji kablovima, astronomska razlika u zvuku..

Veliki pozdrav @vdzele , uzivaj u zvuku i moras shvatiti da ne mozes svakom objasniti ono sto si cuo u premeni kablova, da ne govorim o strujnom filteu i difuzorima... :)

@Alek05, zar ti nisi distributer/prodavač nekih hifi uređaja? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, ZZZ said:

Ti crni hiface imaju potpuno drugaciji pristup i chip set od onih prvih belih. U crnima je xmos based interface. U belima je to izvedeno sa CPLD chipovima i procesorima i beli ima fifo. Beli je imao na izlazu trafo, ALI, takvog prenostnog odnosa da je na izlazu bilo 5V amplitude signala. Mislim da su cak stavili i step up trafo, umesto step down, pomalo neverovatno... To je TTL nivo i nije postandardu za primenu sa spdif receiverma, mada ga tolerisu i mogu raditi. spdif je +-0.25V, to jest 0.5V p-p amplitude. 10X manji od onoga na belom hajfejsu. Verovatnoca je oko 85% da je isto i na crnom...

Zanimljivo je da neko napravi nešto što tako drastično odstupa od standarda. Kako smeju to da prodaju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ninja ... ne znam kakve veze ima moj komentar sa time sto sam ja distributer.. i ne znam cemu Vas komentar.. nepotreban..

Ja sam distributer za najbolji DIY brenda, Burson Audio... rekao sam najbolji, jel niko za zvoj proizvod ne daje dozivotnu garanciju, kao oni... i niko ne vraca novac u slucaju da Vam se proizvod ne svidi nakon 100 sati ( a to sam ja omogucio, Bogu hvala ).. Pored dozivotne garancije na OP-AMP Burson V6 , dobijate i povracaj novca u slucaju da vam se ne svidi ili nije onako kako je dato u opisu uredjaja. Ovo nikada ne bih pomenuo da nisam prozvan bez razloga. Meni marketing nije potreban, niti zelim da ovaj forum koristim u te svrhe.. Kao sto mozete videti, tu sam samo ako zelim nesto da saznam i ako mi je nesto potrebno..

Malo pozitivnih misli i pozitivnog druzenja bi svima dobro doslo.. i na forumu i van njega..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



[mention=61]ninja[/mention] ... ne znam kakve veze ima moj komentar sa time sto sam ja distributer.. i ne znam cemu Vas komentar.. nepotreban..
Ja sam distributer za najbolji DIY brenda, Burson Audio... rekao sam najbolji, jel niko za zvoj proizvod ne daje dozivotnu garanciju, kao oni... i niko ne vraca novac u slucaju da Vam se proizvod ne svidi nakon 100 sati ( a to sam ja omogucio, Bogu hvala ).. Pored dozivotne garancije na OP-AMP Burson V6 , dobijate i povracaj novca u slucaju da vam se ne svidi ili nije onako kako je dato u opisu uredjaja. Ovo nikada ne bih pomenuo da nisam prozvan bez razloga. Meni marketing nije potreban, niti zelim da ovaj forum koristim u te svrhe.. Kao sto mozete videti, tu sam samo ako zelim nesto da saznam i ako mi je nesto potrebno..

Malo pozitivnih misli i pozitivnog druzenja bi svima dobro doslo.. i na forumu i van njega..


vau.. vidim da je marketing uznapredovao: nema više crvenog boldovanog fonta, ovo ipak next level, ali ipak je i dalje door to door sales, uz pominjanje Boga, lifetime garancije, malo positive thinking i Svemoćnog koji nam je to nesebično omogućio.. "novac je svugde oko nas, samo se treba sagnuti i pokupiti ga" style..

ipak tanko je to, valjalo bi poraditi na prodaji Očekivanja, a ne proste robe čak i uz dodatne pogodnosti.. akomerazumeš.. ali to sve, ipak tamo na oglasnoj sekciji..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ZZZ said:

Ti crni hiface imaju potpuno drugaciji pristup i chip set od onih prvih belih. U crnima je xmos based interface. U belima je to izvedeno sa CPLD chipovima i procesorima i beli ima fifo. Beli je imao na izlazu trafo, ALI, takvog prenostnog odnosa da je na izlazu bilo 5V amplitude signala. Mislim da su cak stavili i step up trafo, umesto step down, pomalo neverovatno... To je TTL nivo i nije postandardu za primenu sa spdif receiverma, mada ga tolerisu i mogu raditi. spdif je +-0.25V, to jest 0.5V p-p amplitude. 10X manji od onoga na belom hajfejsu. Verovatnoca je oko 85% da je isto i na crnom...

I "crni" HiFace Two ima trafo na izlazu. 1:1 

https://eu.mouser.com/productdetail/murata-power-solutions/78601-1c?qs=sGAEpiMZZMvDs9rSzjqWvJao7zsbf%2bNL%2Fh5grdqQmGY%3D

Ovo drugo te skoro ništa nisam razumeo! :D

IMG_3664.jpg

IMG_3665.jpg

IMG_3666.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alek05 said:

@ninja ... ne znam kakve veze ima moj komentar sa time sto sam ja distributer.. i ne znam cemu Vas komentar.. nepotreban..

Ja sam distributer za najbolji DIY brenda, Burson Audio... rekao sam najbolji, jel niko za zvoj proizvod ne daje dozivotnu garanciju, kao oni... i niko ne vraca novac u slucaju da Vam se proizvod ne svidi nakon 100 sati ( a to sam ja omogucio, Bogu hvala ).. Pored dozivotne garancije na OP-AMP Burson V6 , dobijate i povracaj novca u slucaju da vam se ne svidi ili nije onako kako je dato u opisu uredjaja. Ovo nikada ne bih pomenuo da nisam prozvan bez razloga. Meni marketing nije potreban, niti zelim da ovaj forum koristim u te svrhe.. Kao sto mozete videti, tu sam samo ako zelim nesto da saznam i ako mi je nesto potrebno..

Malo pozitivnih misli i pozitivnog druzenja bi svima dobro doslo.. i na forumu i van njega..

 

a povracaj mozga, to jos uvek ne rade?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je super ova priča ispričana na komšijskom forumu :D :

On 1/6/2018 at 16:46, Willi Studer said:

To nije dobar put. Menjati NE5532 ili OPA2604 samo zato što su operacioni pojačivači nema mnogo smisla a još manje ima šanse da uspe ako se ne zna šta ti pojačivači, koji pritom nisu slučajno različiti, konkretno rade u kolu, kao običan transformator impedanse sa pojačanjem 1:1, u gramofonskoj sekciji, na tape izlazu...

Jedan član foruma je čuo bolji zvuk sa Micromega CD plejera kada je zamenio operacioni pojačivač za koji je naknadno saznao da je na izlazu za slušalice koje nikada ne koristi.

Drugi je stavio skupe Bursone umesto običnog op ampa koji pokreće peak metre, itd.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja a ti si kao to video i cuo.. hahaha.. ili si sam sebi ispricao vic.. svako cuje ono sto zeli.. cudo se to nije desilo sa nekim drugim op-ampom.. da li si se nekad to zapitao.. ili si zelo cisto nesto glupo da podelis a nama.. ajmo malo pametnijih komentara.. Nije sve tako crno.. Savako sa foruma ce dobice ozbiljan popust za Burson V6 ako bude dobar.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, pakonja said:

Izgleda da sam u pogresnom vozu... ovaj voz vodi u provaliju... 

pa, kako bih ti rekao - ti si pokrenuo voz :)

a, što se Burson Boya tiče, pojavi se on povremeno, bilo je pokušaja konstruktivne rasprave od strane pametnijih od mene, ali bez uspeha.. valjda je pomislio da se zaboravilo.. kablovske teme, osim što uvek završe u blatu, privlače raznorazne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Alek05 said:

@Kuja a ti si kao to video i cuo.. hahaha.. ili si sam sebi ispricao vic.. svako cuje ono sto zeli.. cudo se to nije desilo sa nekim drugim op-ampom.. da li si se nekad to zapitao.. ili si zelo cisto nesto glupo da podelis a nama.. ajmo malo pametnijih komentara.. Nije sve tako crno.. Savako sa foruma ce dobice ozbiljan popust za Burson V6 ako bude dobar.. :)

 

 

Da li umeš da "čitaš sa razumevanjem pročitanog"?

Uči se u prvom razredu osnovne škole:

http://zelenaucionica.com/nastavna-jedinica-citanje-sa-razumevanjem-procitanog-i-razred/

https://www.scribd.com/document/229768694/Citanje-i-Razumevanje-Procitanog

 

Ako umeš, pročitaj onaj citat ponovo, pa ga prepričaj sebi.

Možda ćeš shvatiti poentu vica. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeeeeee, bolje je bilo dok se pričalo o kablovima koji se ne spominju nego ova online prodaja doživotne garancije lol. Moderacijo, spavaš li mirno? :)

U rečniku pored "topic hijack" treba da stoji link ka 'vamo

I znači, dobro bilo u poseti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo opsusteno drugari.. Ne zelim po svaku cenu biti najpametniji.. niti zelim ista dokazivati.. Slucajno sam ovih dana prisutan na forumu, kao sto rekoh zbog potraznje onog sto je meni potrebno.. Nema potrebe za uzbudjavanjem.. Svako radi ono sta misli i kako misli da je najbolje..
Niti zelim nekog uvrediti, niti ista dokazivati.. Sve najbolje, zanimljivo je nekad biti prisutan ovde.. ;):)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...