Jump to content

U poseti kod VDZELE


pakonja

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Vix said:

Kako je krenulo, na sledecem Fak-u bolje da ne nosimo sprave. Biracemo mesto sa dobrom klopom i bazenom/saunom. Zvucnike, pojacala i kablove ostavljamo kuci...

Ma ne, samo neka ponese svako po dobar kabal :o ...ostalo se sve obavi u bazenu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Vix said:

Kako je krenulo, na sledecem Fak-u bolje da ne nosimo sprave. Biracemo mesto sa dobrom klopom i bazenom/saunom. Zvucnike, pojacala i kablove ostavljamo kuci...

Ma ponesemo samo kablove, pa nadgornjavanja u raznim disciplinama ;)

imageproxy.php.gif

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vdzele

Jako dobre komponente - svi komplimenti. Po kvalitetu daleko prevazilaze zvučnike koje trenutno poseduješ. I to baš mnogo. Uz dužno poštovanje prema Neši koji je siguran sam dosta izvukao iz njih. 

Apropo USB kabla, interesuje me da li je napajenje USB modula odvojeno od kompjuterskog tj. da li se nezavisno napaja u samom DAC-u? Ako je tako onda nisam siguran da se može koristiti bilo kakav kabl, korigovaće me već neko. 

Kratak osvrt na pisanje u temi. Postoji nešto što se zove kultura slušanja muzike. I u toj oblasti kulture kao i u drugima čovek se nadgrađuje dok je živ. Molim one koji tu kulturu nemaju da pokažu malo više tolerancije. "Nažalost "školstvo je kod nas bilo besplatno a za poneke i džaba. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet - Neša je mom poznaniku radio NS 1000. Kad je završio posao hteo je da ih otkupi za sebe. Bilo je tu potezanja jedno par dana. To su jedine serijske kutije koje je on hteo da ima za sebe. Ja sam ih slušao i nešto su bolje od mojih. Mada ima ljudi koji pišu po internetu da su bolje moje. Mislim da nisu u pravu.

Neša me nedavno zvao da me opet pita da li je drugar prodao ns 1000 želeći da ih kupi. Izuzetno su očuvane. Nisi ti slušao njih i koji oni potencijal imaju, naravno posle njegovog upgrade-a. Apsolutno su u rangu elektronike koju je sklopio ZZZ.

Znao sam da strašno sviraju jer bolji bas u životu nisam čuo nego kod njega na mojim yamahama. Pozvao sam dobrog majstora da prateći uređaji budu u istom ili boljem nivou. Ja sam pride dodao i dobre kablove pa sve zajedno se to dobro čuje. Ko prepozna napojni do strujnog filtera shvatiće moju posvećenost.

Da usb modul se napaja iz mreže daca. Nemam pojma za taj kabl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, sir Oliver said:

Ne treba da te svi vole. Ovakvi "intelektualci" i volim što me ne vole.

ja nisam rekao da te ne vole nego suprotno :)

ako i dalje ides u tom pravcu da klalifikujes ljude, onda ce to da ide zatvaranju teme, a ti ces opet da postanes kalimero i tako u krug. Mozda se slozis da to nema smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na nekoliko mesta sam čuo da su NS1000 svojevrsni "state of the art" zvučnici. Nisam imao prilike da čujem.

NS600, šta znam, lep je taj bas iz kompresije, dapače. Nisu loše kutije, could live with them :)

Ali oni malci Napijalovi meni dosta bolje zvuče, naravno ako se gleda samo mid i high spektar. Mnogo više "živosti", dinamike, live and breathing. Ja bi te malce stavio na ovo https://www.diyaudio.rs/topic/8789-na-prodaju-beyma-15k200-sa-kutijom/

i nakrivio kapu lagano :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

@vdzele

Jako dobre komponente - svi komplimenti. Po kvalitetu daleko prevazilaze zvučnike koje trenutno poseduješ. I to baš mnogo. Uz dužno poštovanje prema Neši koji je siguran sam dosta izvukao iz njih. 

Apropo USB kabla, interesuje me da li je napajenje USB modula odvojeno od kompjuterskog tj. da li se nezavisno napaja u samom DAC-u? Ako je tako onda nisam siguran da se može koristiti bilo kakav kabl, korigovaće me već neko. 

Kratak osvrt na pisanje u temi. Postoji nešto što se zove kultura slušanja muzike. I u toj oblasti kulture kao i u drugima čovek se nadgrađuje dok je živ. Molim one koji tu kulturu nemaju da pokažu malo više tolerancije. "Nažalost "školstvo je kod nas bilo besplatno a za poneke i džaba. 

 

Ako USB modul ima sopstveno napajanje, onda USB kablu može da se izbaci vod za napajanje eksternog uređaja +5V sa PC-ja (USB only data cable) što smanjuje mogućnost prenosa šuma iz PC-ja preko te žice na signal. To su uglavnom kablovi namenski pravljeni za audio. Ja na USB kartici imam jumper za napajanje, biram po želji interno-eksterno, verovatno je tako i kod njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...