Jump to content

U poseti kod VDZELE


pakonja

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Beli said:

Ne znam gde ste vas dvojica studirali, al' znam da vam ja posle ovakvih izjava ne bih dao ni ovce da mi čuvate, a kamoli da mi projektujete bilo šta.

Izgleda da smo zajedno studirali, možda se i znamo.:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vdzele said:

U redu, nego da li su ti tvoji predavači bili samo teoretičari ili su bili i praktičari. Jer iskreno takvim baš nešto i ne verujem ako su samo predavali.

bez uvrede, ali pre ću da poverujem kvalifikovanim teoretičarima nego tebi.. ajd se malo doziraj, ovde na forumu postoje ljudi (ja nisam među njima), čiju je profesionalnu veličinu utvrdio neko kvalifikovan, a ne oni sami, hvaleći sebe kako ti to radiš.. suzdržan stav pogrešno nazivaš skromnošću, a u stvari to se zove pristojnost.. znači - jasno je da si ti sebi kralj, ali meni nisi, očigledno je da tobom rukovodi sujeta, što te diskvalifikuje za bilo kakav ozbiljan razgovor, uprkos DJ i iskustvu u radio stanicama, hifi turizmu, plej listama itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

13 minutes ago, Woland said:

bez uvrede, ali pre ću da poverujem kvalifikovanim teoretičarima nego tebi.. ajd se malo doziraj, ovde na forumu postoje ljudi (ja nisam među njima), čiju je profesionalnu veličinu utvrdio neko kvalifikovan, a ne oni sami, hvaleći sebe kako ti to radiš.. suzdržan stav pogrešno nazivaš skromnošću, a u stvari to se zove pristojnost.. znači - jasno je da si ti sebi kralj, ali meni nisi, očigledno je da tobom rukovodi sujeta, što te diskvalifikuje za bilo kakav ozbiljan razgovor, uprkos DJ i iskustvu u radio stanicama, hifi turizmu, plej listama itd..

I ti si se odavno diskvalifikovao kod mene u mojim očima svojim brojim malicioznim, podrugljivim, ironičnim, kiselim, .... komentarima na oba foruma. Nešto kao Anubis.

----------------

Za ostale. Moram se nekako prestaviti. Oni koji me znaju da kod mene nema sujete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sir Oliver said:

Volim na ovom vorumu što vlada atmosfera poštovanja, uvažavanja, tolerancije, kulture i  uljudnosti.

ja ovo potpisujem

al moram i da zapamtim , da podsetim kad te safata sledeci nalet kalimerisanja

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Znači ako se kabl ( ne daj bože još i USB) "čuje", razlog je neispraavaan sistem?<_<

Ili neispravan kabal(kod USB kablova su najcesce jeftini nesertifikovani, nepouzdanog funkcionisanja). To je jedna verzija od mnogh. Postoje i nekorektni kablovi, koji su na pogresno mestu, odnosno imaju osobine koje ne odgovaraju poziciji, ili prave problem uredjaju.

Ja sam u labu najvise problema imao sa neartikuliasnim kablovima koje nasi vendori dbavljaju po principu najjeftinije a nastampano na omotu sta treba(konkretno u Srbiji ne moze da se kupi ozbiljan RG58, npr, poturaju se neki antenski 70-90 oma, a uredno odstampano ime na izolaciji)..

Usb kabal je kabal digitalnog signala.

Ali nekome samo do usiju dopire rec digitalan, ali ne i do logike.. :) 

Digitalan signal znaci da postoji 41000 simbola za 1 sec slusanja muzike. Pride, ti simboli oznacavaju diskretne tacke na krivulji signala, koje DA konvertor "zalije" envelopom, da nedostaje brdo njih, filter odradi bez da ih i treba,...ultragrubo receno..

 

I to je ugrubo u jednoj recenici kvantifikacija signala. Sta tu moze da se cuje-necuje? Tu je sustina nerazumevanja i pokusaja da se strpa u isti kos pomodnog ozvucavanja kablova i digitalni signal zajedno sa analognim, steta da se ne otme jos jedan detalj za zaradu u tom biznisu...kada vec sviraju dugmici na uredjajima, kristali, mpingo.., pa se sire floskule i beskonacno ponavljaju...

 

Sto se tice akustike sobe to se prevazidje slusalicama, ako se vec prave eksperimenti. :) 

I ne vidim zasto se DSP ne uzima u obzir, samo tretman prostora nije dovoljan, i to u velikoj meri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da se Koca Popovic precizno izjasnio o nekim mentalitetskim stvarima.. :) 

Galimatijas je na drugoj strani, daleko od pismenosti.

 

P.S.

Ja nisam na zadatku opismenjavanja, niti bih to zeleo, ali mi struka i iskustvo nalazu da kazem stav, da ne bude da je precutan. Polemika je besmislena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vdzele said:

Mereno mojim aršinima tu ste negde, malo drugačije stilove imate samo.

možda bi trebalo da preispitaš aršine, da ih baždariš povremeno

5 minutes ago, Beli said:

@Woland A lepo sam ti rek'o da se praviš da me ne poznaješ ... sada si i ti prešao na Tmnu stranu :lol:

ja sam tamo uvek bio, tek povremeno izmilim ispod kamena.. :D

5 minutes ago, sir Oliver said:

Volim na ovom vorumu što vlada atmosfera poštovanja, uvažavanja, tolerancije, kulture i  uljudnosti.

xa :) teško je tolerisati sve i svašta, biti politički korektan i polite.. ako ne uvažavaš bulšit, sujetu, paušalne ocene i uopštavanje, tada ispadneš, nekulturan (kiseo sine), maliciozan itd.. ma OK, ali, moja nikada nije prva..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Woland said:

xa :) teško je tolerisati sve i svašta, biti politički korektan i polite.. ako ne uvažavaš bulšit, sujetu, paušalne ocene i uopštavanje, tada ispadneš, nekulturan (kiseo sine), maliciozan itd.. ma OK, ali, moja nikada nije prva..

Nije prva jer praviš sačekuše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vdzele said:

Ja recimo ne bi nikom preporučio DSP. To je prolazak signala kroz softver. Sredi mehaniku ali mu izvadi dušu.

Ti baš voliš da pišeš o stvarima kojima ne znaš gotovo ništa.

Nego evo ti jedno retoričko pitanje za razmišljanje : Kroz čega ''prolazi'' digitalni signal prilikom obrade, da ne ''prolazi'' možda kroz kanalizaciju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...