Jump to content

U poseti kod VDZELE


pakonja

Preporučeni Komentari

Pre svega zelim da se zahvalim domacinu odnosno @vdzele na pozivu i gostoprimstvu... :)

@ebe i ja smo se uputili ka Indjiji da poslusamo sistem i da pokusamo da cujemo razliku u USB kablovima...

Ne bih voleo da se ova tema ode nekontrolisanim putem u svadje i rasprave ali rekoh da cu izneti moje misljenje po povratku... Ono sto sam doziveo na sistemu od kolege furmasa @vdzele je da IMA razlike u zvuku pri promeni USB kabla, ali je mnogo drasticnija razlika u zvuku je pri promeni NAPOJNOG kabla.... Zaista bih voleo da mi neko objasni ZASTO i KAKO promena ovih kablova utice na zvuk... jednostavno sam pokusavao da ubedim sebe da ne postoji razlika ali ipak nisam mogao protiv sebe i onoga sto sam cuo... :)

Neka @vdzele kaze od cega se sastoji sitem jer ja nisam popamtio... :) 

Kao sto se na fotografijama vidi soba je tretirana apsorberima i difuzorima sto je veliki plus za celokupni dozivljaj... Male kutijice su svirkale lepo ali naravno iz njih se nije mogao ocekivati vrhunski donji spektar dok je Yamaha zvucala mnooooogo bolje... 

Sve u svemu lepo provedena nedelja i jedno lepo iskustvo...

 

20180211_103812.jpg

20180211_103856.jpg

20180211_103906.jpg

20180211_103915.jpg

20180211_103950.jpg

20180211_104038.jpg

20180211_104044.jpg

20180211_104050.jpg

20180211_104113.jpg

20180211_145824.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro poznata soba :)

Ako niste slušali Svaju - niste ni bili :P

Koji monosi to sviraju?

 

btw. Osim Yamaha - koje takođe jesu pipnute by Napijalo - kompletan diy sistem. Bravo za Vladu, shvatio je na vreme :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DAC, Lampaški preamp, Mono blokove i strujni filter je radio naš kolega ZZZ.

Upgrade i stalke Yamaha, neke kablove i akustiku sobe je uradio Nenad Napijalo. Male KSN zvučnici iznad Yamaha su njegov proizvod. Prvo smo njih slušali. Tu im nije mesto, ali eto, i njih da čuju.

Ostali kablovi su razni firmirani.

Mono blokovi su Bata MM po 2x500W trafoi. Elna kondovi 4x10000 po bloku.

Detalje pitajte ZZZ i Napijala. Malo nešto možda još znam.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dont vori bi hepi. Drvo je zdravo. Osim kad je ćumur. Ali to je druga tema.

Sta sad, ako je digitalno zasnovan sistem treba da bude soba puna silicijumskih polica i klirit stolica, a jastuci od gela fluorescentnog? Drvo je zakon.

Nego, koji plejer rabiš na laptopu, jel isti samo za mjuz ili za mlatimudiju svekoliku?



Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja se zahvaljujem domacinu. Poseta je bila krajnje korisna i informativna. Sto se tice zakljucaka, slazem se sa pakonjom. U vladinom sistemu se cula razlika kada se zameni USB kabl i jos veca razlika kada se zameni napojni kabl. Kasnije smo u sistem ubacili moj DAC koji sam slusao na yamahama i kasnije na mojim Audiotechnica slusalicama, sa njim nisam cuo razliku pri promeni USB kabla.

Ne znam kako bih kvantifikovao razlike, ili ih opisao nekom ko nije cuo. Nijanse su u pitanju. Za mene, u ovom trenutku, odnos cene takvih kablova i postignutog poboljsanja nije ni izbliza isplativ. Sa mnogo manje ulaganja na drugim mestima u sistemu bih postigao drasticnija poboljsanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko je umeo da cita onu (a i sve druge slicne u vasioni foruma belosvetskih..) temu izmedju redova, nije mogao doci do drugog zakljucka no do tog da se promena kablova moze cuti.
Poenta je u tome koliko se to cuje u odnosu na ulozeni trud/pare i da li to ima smisla u odnosu na promenu "hardware" komponenti?
Ja sam uvek pominjao kabl entuzijastima da kad vec cuju razlike promenom usb kabla, probaju da ukose zvucnike vise prema sebi ili ih otvore na stranu, ili da ih muvaju po sobi desetak cm napred, nazad, unutra, spolja... Isto se cuje razlika. Sa istim usb kablom koji su imali.

Ali ok. Neko voli mandarine a neko mušmule.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...