Jump to content
крокодил

pretpojačalo sa 12z1L Theoretician, kako smanjiti izlaz?

Recommended Posts

osnovno pitanje - imas li dovoljno glasnoce kad stavis samo pasivu ( solo pot bez icega) izmedju izvora i ampa ?

Najkrace, pot treba sa izlaza da se prebaci na ulaz, ovako je nebuloza...mada je 250K i za ulaz visoka vrednost al ajd.

Ne verujem, ali cu probati. Imam potova, sa kolikim da probam?

Koliko se secam, i narucio sam preamp jer nije bilo dovoljno,plus i  kutije su druge , sad su 90 db, ali ce vidimo. Imao sam pasivno pretpojacalo ali se ne secam je li radilo sa hiragom, verovatno nije. Imao sam povelik lager, a malo mesta,godinama samo prodajem stvari. Ne znam vise gde je i sta sviralo. Ne znam ni zasto sam menjao, prolupa covek, navuce se ko blesav; pre vesti pregledam oglase, a u stvari niti mi sta treba, niti znam sta trazim.

probaj sa pasivom da imamo referencu po pitanju potrebnog gaina, pa cemo nesto vec izmozgati

3 hours ago, крокодил said:

Probao sam pre samo pot na Hiragu, radi, ali bez veze, nema "mesa", treba lampica u pretpojacanju

To je tako sa pasivnim tipa pot ili switch. Ako je dovoljno glasno onda je naj bolje kako sam ti već rekao, pot pa cathode follover.

1 hour ago, NIXIE said:

To je tako sa pasivnim tipa pot ili switch. Ako je dovoljno glasno onda je naj bolje kako sam ti već rekao, pot pa cathode follover.

Probacu, ali prvo od sasvim laganih intervencija pa onda dalje

5 minutes ago, крокодил said:

Probacu, ali prvo od sasvim laganih intervencija pa onda dalje

Naravno, ja sam kod sebe probao pasivno i ispostavilo se da nije dovoljno pa sam pravio preamp.