Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Woland said:

a što moji nisu vaki? emoji2957.png

pa jesu

 

1 hour ago, ninja said:

A vidi mudraca, nama velike kutije a male špulne, sebi prcoljak kutije a ogromne špulne, jedva da će stati unutra... ili su kutije samo za skretnice :o :heat:

 

:rofl:

vidi malo pod krevetom, gde si ih sakrio, i tvoje su spulne za bass motane sa 2mm zicom

al dok ih ti namontiras, erodirace bakar na nista ....... 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Fali kila svakoj ploci :o

a jos je i fakat da vrednosti tvojih spulni nisu iste kao mojem pa jos i fakat da ti nemas autotrafo u skretnici

tvoje 15ke su Tulip, moje Pepperpot

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

a jos je i fakat da vrednosti tvojih spulni nisu iste kao mojem pa jos i fakat da ti nemas autotrafo u skretnici

tvoje 15ke su Tulip, moje Pepperpot

Bar si me natjerao da se sagnem i skinem prasinu :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merite , ciji je veci, tj tezi [emoji3]

e863f0421038ce0a5e675c3f5412643f.jpg

Stavite jedan C coil, em mnogo manja RDC otporrnost, em veca efikasnost.

Spulne, pa to ide samo na mid sekciju. Naravno, za sisteme 3 way i vise. Ne za penzose i Tannoy [emoji16]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mozes me ubediti da je cored prcvoljak bolji od vazdusne pogace :) 

 

bar dotle dok bez ulaganja godisnje zarade mogu da dobijem manje od 1/20 nazivne impedanse drivera

 

edit: spulna 1m2 sa slike, zica 2.0mm , treba da je do 0R18, ne vise od toga

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako posmatramo samo bass sekciju mislim da ima smisla c coil. Mozda su malo skuplji ali...

Manja rdc, veca efikasnost...pricam za bass sekciju.

Sa druge strane vazdusni u zavisnosti od projekcije skretnice na sva druga mesta...mids, high.

Ja nikada nikog ne ubedjujem, samo sirim nfo, nekada mi se cini da su korisna, nekada ne. Pa kome se svidja [emoji3]

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gyurgyevci - Wolandov i Manuov imaju Torobar od 8-9mH (zaboravih tacnu vrednost), HiFish-ov ima Fini Namotaji EI choke, jos par sirotinjskih sto su napravljeni sa Videoton (4R) etc. imaju duplo manju EI spulnu, takodje od Fini Namotaji

lep je Jentzen, ali ja licno odavno ne placam ime ako mogu za manje pare da kupim industrijski kvalitet 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gyurgyevci - Wolandov i Manuov imaju Torobar od 8-9mH (zaboravih tacnu vrednost), HiFish-ov ima Fini Namotaji EI choke, jos par sirotinjskih sto su napravljeni sa Videoton (4R) etc. imaju duplo manju EI spulnu, takodje od Fini Namotaji
lep je Jentzen, ali ja licno odavno ne placam ime ako mogu za manje pare da kupim industrijski kvalitet 
Daleko od toga da je cilj je lep i brand... Praktican je, cini mi se da je drugacije odradjen od toroid. Sa nekim nfo on ne moze da se izmeri klasicnim putem preko L metra vec drugacije.
Trafo koji fini namotaji motaju imaju neku ogranicenost kada dolaze u zasicenje. Kod c coil u zavisnosti od montaze idu od 500W pa nagore, 2000W bez ikakvih gubitka.
Stvarno ne pricam za brand, nego korisnost.
Elem, necu vise [emoji3526]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...