Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pre 16 časa, Superfi reče

Optimizovao si odziv i korigovao skretnicu ako se ne varam. Koliko je to univerzalno ne znam. Bitno da je ovako bolje nego ranije...

Bilo je par iteracija, na kraju je optimizovano za babuške. Kutija je ko bolbona, i verovatno dosta doprinosi zvuku, a ne samo izgledu.  Prvo sam namestio kod sebe da zvuči prostojno, a sa babuškama je bilo malo previše visokih. Probao dve kompenzacije impedanse zbog otpora izlaznog trafoa babuški, obe su previše ubijale zvuk. Na kraju balade samo sam malo utišao visoke, znači umesto 3,3oma sa šeme na red sa visokim stavljeno 3,9oma. U prvoj iteraciji kod mene je čak bolje bilo sa 2,7oma. Pošto se gazda nije bunio, na 3R9, tako ostalo. :D

Plavo je odziv originalne skretnice, crveno i zeleno modifikacija L/R zvučnik.

42 SE original mod 4 A B.png

42SE kompenzacija faze i impedanse.jpg

Dynaudio 42SE Skretnica.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имаш ли нека мерења дисторзије, барем високотонца пре и после.. видим избацио си му завојницу, чим се блаже одрежу више брљаве..

Надам се да нису мерени онако посађени на други звучник..

 

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Одавно више и не покушавам да мерим високотонце без озбиљног реза, камоли употребљавам..

Ово је одавно, тестирао некакав монакор па одустао..

Без скретнице трећи хармоник је све време између један и два посто, а и другог не фали много, са скретницом не прелазе 0.2-0.3 у збиру..

Чим неко почне причу да му је нешто музикалније, да скретнице 'убијају' звук, готово увек је у ствари навучен на изобличења..

Тако и она прича изнад, како су бурсон и пас у комбинацији оплеменили динаудио.. објашњење је опет исто, додали су дисторзију и ништа више.. не може електроника да поправи сигнал, или га пренесе готово верно или дода неку брљотину..

MonacorDT-350NF_THD.thumb.png.669244c07481afc337412669b428e0e6.pngMonacorDT-350NF_THD_.thumb.png.71961c139fdacc2af8fc673232437a31.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'vako ce bude ZMxover

minimum rada, maximum performansi

moze to i bolje (znacajno) , al nije cilj ulagati vise energije u igracke a vala ni moranje da se koristi vruc amp koji vari eksere

ZMxover.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem sa babuškama je velika izlazna impedansa tog trafoa, kako raste impedansa izdiže opseg (u stvari potiskuje onaj niži deo). Kod mene kući 3R3 je bio malo mutan pa sam probao  2R7 i on je dao lepo izbalansiran zvuk ali sam se vratio na 3R3 zbog babuški, pa na kraju 3R9, I morao sam da potisnem sredinu gde babuške najviše dodaju, a original previše potencira, tu oko 2k5. Nije bio neki magistarski rad, samo prilagođenje tom pojačalu. Za neko drugo pojačalo verovatno bih dizao i visoke i sredinu malo, a za ambicioznije zahvate javlja se i problem mesta u kutiji, i ovo jedva stade unutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, VukJov said:

... е може електроника да поправи сигнал, или га пренесе готово верно или дода неку брљотину..

MonacorDT-350NF_THD.thumb.png.669244c07481afc337412669b428e0e6.pngMonacorDT-350NF_THD_.thumb.png.71961c139fdacc2af8fc673232437a31.png

Ustvari, brljotina pocinje jos od mkrofona, ako cemo tako da gledamo...

Posle toga, sve se svodi na balansiran mix brljotine, kakav se kome svidja, a nema svako isti ukus...

Da ne filozofiram, ja bas zbog nesrecnih skretnica najvise volim Fullrange. Imaju oni svoje nedostatke, ali meni lakse prihvatiti fullrange koji se malcice dere i ne ide u nebo, nego visokotonac koji prsti, i midbass koji pokusava da odsvira srednje pa mu bas i ne ide...

Tako da, svaka cast onima koji naprave dobru skretnicu... 

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije lako uterati tipičan full range da svira kako treba, rekao bih što je veća membrana veći je i problem, a retki su koji mogu da rade bez nekakve skretnice.

Ili da ga samo turiš na dasku i trpiš :crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Nije lako uterati tipičan full range da svira kako treba, rekao bih što je veća membrana veći je i problem, a retki su koji mogu da rade bez nekakve skretnice.

Ili da ga samo turiš na dasku i trpiš :crkavanje:

zato koristis krsten FR kojem ne treba Eq ( a njih ima daleko vise nego sto se inace smatra)

ne ide dzabe ni kod babe

prob'o ja, ne ide

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, shonne said:

Samo mi nije jasan taj povratak na Skandinavce? 😁

ja sam ti speaker sucker oduvek, davno sam ja zabrazdio u Dynaudio, srecom nisam nikad imao para da se pruzam koliko me sucking terao

ene, od sve silesije zvucnjaka/drivera koje imam naslagano, ovo resenje je skup najboljih kompromisa upravo za ono sto sam naveo da je namena - malecko, da se turi o'zgo na big tanns

sve drugo sto (vec) imam zahteva veci box

 

33 minutes ago, shonne said:

Ma svi se oni igraju sa 2 way...videcemo kada dodju na 3 i vise 😁🤗

 

heh

ene ti Sonido by ZM nije 2 way nije 3way , nego 1+0.5+0.5

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, NIXIE said:

Suština je duradiš Dynaudio a da ne zvuči ko Dynaudio. Onda si na horsu. :gleda:

Могу басићи са другим високотонцем, али ако се користи динаудио високотонац нема шансе да се не препозна са којим било басићима..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

este se okupili, sve muzicar do muzicara ........ :smesna:

ajd da se prica nako .......... otvarajte konkretne teme pa konkretizujte, kome je do ozbiljnog rada

dynaudio D260 je super visoki, ako ga placas koliko ga platis u sklopu jeftino placenih zvucnjaka

a da se ide praviti ozbiljna konstrukcija, ne bi meni pao na pamet ni dynaudio ...... a bogami tesko i bilo koji drugi kalotni visoki

 

nego, ajd sad konkretno na temu (dakle ne dogonjanje  koji red skretnice i cije su usivuletove najzlatnije):

koja bi mala kutija bila interesantna, da se kupi tako pojeftino, i da svira bolje od Audience 42

dakle, ponavljam, sve uslove da ispuni:

-bolja (ili bar jednako dobra)

-ne veca

-da ne kosta vise

-ako se i radi skretnica da se ne ulozi vise od 50E max

ajmo majstori

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...