Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Malo?

Originalna kutija je za baciti. Ona kod Mice je napravljena od blazujke. Kuvani bukvin sper. Stolar me psovao dok je to rezao. Toliko je materijal tvrd. To je (imho) najbitnije, kutija. Ono posle je sve manje bitno (ograda u startu, za nas ratare koji znamo samo da menjamo delove). Pretpostavlja se da je neko u Dynaudio napravio krstenu topologiju skretnice. Ja sam od Ranka onomad sa Zenom narucio nove kalemove, stavio na red sa visokim Obligato kond (korektan, nabavljiv na kupujem-prodajem i jeftin) i zamenio zice. Stavio bolji damp materijal. Bile i kod @Bajlag Prezivele i pad sa 1 m visine bez posledica. Stradao doduse brodski pod :-) 

Sad, ti si otisao korak dalje koji ja ne umem sam da prevalim. Odradio si nesto vise od mene a vezano za skretnicu i Micinu sobu. Optimizovao si odziv i korigovao skretnicu ako se ne varam. Koliko je to univerzalno ne znam. Bitno da je ovako bolje nego ranije...

Sta ce Zen da uradi, jako me zanima. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

ono, 80% Dyn skretnica je bruka ....... a ostale nisu bas bruka al retko koja nije glupava

Знају они да ураде и баш добру скретницу али искључиво у најскупљим моделима, само још један доказ колико је битна..

Како год окренеш, односно скупа или јефтина скретница, високотонци су им празнљикави.. досадни су чак и за свируцкање на млаком појачалу, не заслужују ништа боље од хладног..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zen ce samo da uradi drugu skretnjacu i turi ih on top of big tanns

da imaju drugo mesto, bila bi mltl samostojeca kuteja, da se izvuce 100% od potencijala drivera

jedan od razloga sto sam ih uzeo je bas to sto sam hteo malecko

mada, ne otpada opcija da napravim istacki mali box, sad da li od betona ili mermer ili blazujke ...... al tesko - zabavnije praviti nove ampove nego prekobrojne zvucnjake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, VukJov said:

Знају они да ураде и баш добру скретницу али искључиво у најскупљим моделима, само још један доказ колико је битна..

Како год окренеш, односно скупа или јефтина скретница, високотонци су им празнљикави.. досадни су чак и за свируцкање на млаком појачалу, не заслужују ништа боље од хладног..

muzika zivi u srednjima, jbo visoke :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha, isti ja :rofl: 

ene, samo kazem - ako ne valjaju srednji, tesko ce krajevi izvuku stvar

dalje samo kazem - manji su problem visoki kod Dyn nego srednji

a dalje - nema mnogo koristi od generalizacija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја све нешто мислим да им је мутава средина последица празњикавих високотонаца и превише благих резова, барем код ових модела које ми можемо да приуштимо..

На врхунске који коштају као ауто не иде на мид скретница првог реда..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opet generalizujes

prouci Klipsch Horn

kako sa mid quality driverima uz upliv genijalnosti dobijas izvanredan proizvod ....... 

dakle, samo je genijalnost bitna ..... onda je dovoljno i ono sto nije najskuplje i navodno najbolje

ene, ja nedostatak genijalnosti nadoknadjujem niskim kriterijumima ..... cilj postignut

:hipi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

Klipsch Horn

Đe ih spomenu....., sreća pa sam suh k'o barut, neki dan mi odnekud izleti link za nekog talijana što prodaje Heresy, 3 sata sam blejo u oglas i pokušavao nekako telepatski da ih preselim kod sebe. Ne bih i ni koristio, samo bih ih gledao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mjok

Heresy je dobar, ako ne umes bolje

msm, jes krajnje zabavno ali ako vec ulazes truda u takav koncept, onda mu Heresy dodje negde dobac na po puta

sad, da mozes da ih kupis original pojeftino (zivis u US pa naleti), ko ne bi, da se nadju

al da ovde ides da ih sastavljas ....... puno truda a malecko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

opet generalizujes

prouci Klipsch Horn

Не генерализујем, мислио сам искључиво на динаудио.. код јефтиних модела иду скретнице првог реда уз жваку да су драјери оптимизовани да могу тако да раде, онда исти драјвери иду у скупље моделе са комплекснијим односно скретницама вишег реда.. енглески преварантски вирус прескочио у скандинавију..

Ако пукнем скроз па одлучим поново да се женим, могао би их проучити, ваљаће за свадбу..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da sam kojim slucajem platezne moci interesne grupe za ckupi dynaudio, garant ne bih kupio ni to ni nesto slicno

nego neke svadbarske brate, seca vena

GoTo ili slicno

il bi odvezo kamper kod Ace i smarao njega jedno dve nedelje da mi napravi Eternity

ovako, dobra meni i ova sirotinjska zabava, a dynaudio malci  zeni u kufinju, i malo izvan kufinje

msm, nije vredno price - ne unosim se ja puno u to

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 48 minuta, Zen Mod reče

mjok

Heresy je dobar, ako ne umes bolje

msm, jes krajnje zabavno ali ako vec ulazes truda u takav koncept, onda mu Heresy dodje negde dobac na po puta

sad, da mozes da ih kupis original pojeftino (zivis u US pa naleti), ko ne bi, da se nadju

al da ovde ides da ih sastavljas ....... puno truda a malecko

Sve je tako kako si rekao, 100%, samo se sjetih, a znaš onu "stara ljubav zaborava nema".

Mada burazeru, za moju malenkost i Heresy je čudo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantno ali...dynaudio contour koji sam ja godinama slusao, od EC, pa Krell, na kraju Pass sa njegovim preampom, imao je sve vreme problem u srednjima. Sam vlasnik je verovao da je Dynaudio zapravo takav i da to ne moze da se promeni. Nesto nisam lik koji voli da prica o zvuku i hvalospevi, kada nesto uradim. 

V6 je promenio te kutije u saradnji sa Pass ampom u neki level, gde sam vlasnik nije mogao da veruje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, shonne said:

V6 je promenio te kutije u saradnji sa Pass ampom u neki level, gde sam vlasnik nije mogao da veruje. 

И онда је МРМОТ завио чоколаду у фолију..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...