Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, Zen Mod reče

lako je imati pojma za ove sto  skupo platis - sve pise na Internetu

 


Meni je po malo svega toga dosta.  Zasitio sam se svega. I kupovvine i  igre  "praviša prepraviša". Pratim sve što se napiše na forumu ali nemam više snage a ni živaca. A ni vere u sve ovo...Kao dan mrmota se ponavlja sve isto...Još ako uspem da skupim energije DAC da dovršim. Nema ništa ni od lampi ni od Fane ni od Lii...Krenem pa stanem.

Treba neka nova želja i novi polet - radost u igranju ovom temom . Neka nova propoved. Ovo me više "ne radi". :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, Miko reče

Nema ništa ni od lampi ni od Fane ni od Lii...Krenem pa stanem.

Lampe ti donesem, najnoviji uradak,  u kutiji od sira. Samo ne mogu da poteraju slušalice. :laugh1:

A Lii je promašaj, samo sam mislio da je dobro. Možda nekom i nije promašaj, ko ima uslova, veliku sobu za ogroman OB i voli taj specifičan zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Miko said:


Meni je po malo svega toga dosta.  Zasitio sam se svega. I kupovvine i  igre  "praviša prepraviša". Pratim sve što se napiše na forumu ali nemam više snage a ni živaca. A ni vere u sve ovo...Kao dan mrmota se ponavlja sve isto...Još ako uspem da skupim energije DAC da dovršim. Nema ništa ni od lampi ni od Fane ni od Lii...Krenem pa stanem.

Treba neka nova želja i novi polet - radost u igranju ovom temom . Neka nova propoved. Ovo me više "ne radi". :smesna:

 

pa sam se palis ....... ocu reci - treba da pravis/kupujes sto ti odgovara, naravno da ne moras da se ugledas u/na bilo koga

nema Graal-a, nema otkrovenja - samo razliciti nivoi koliko uspes da pogodis/ispunis your own sense of pleasure

ja se ovim bavim sto volim, desi se da se i isplati ponekad nesto sto napravim, a davno je proslo vreme kad sam nesto pravio sto moram jer nemam ..... 

jednom kad se popnes na odredjeni kvalitativni nivo sa spravama, razlike medju spravama nisu vise kvalitativne nego na nivou ukusa ...... naravno pod uslovom da  puzzle u sistemu nisu bas iz razlicitih kompleta

e sad, ezoterija  -  to nije samo pitanje kvaliteta ..... ti je vise Voodoo pogoditi da ti odgovara taj striktni slucaj specijalizacije i custom-izacije

ene, ne bi bilo lose da vozim Lancia ili dobar Alfa Romeo ....... al sta cu kad za moje sposobnosti i potrebe odgovara i Punto; bar ne mislim preterano o njemu a sluzi za sve sto mi treba

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Miko said:


Meni je po malo svega toga dosta.  Zasitio sam se svega. I kupovvine i  igre  "praviša prepraviša". Pratim sve što se napiše na forumu ali nemam više snage a ni živaca. A ni vere u sve ovo...Kao dan mrmota se ponavlja sve isto...Još ako uspem da skupim energije DAC da dovršim. Nema ništa ni od lampi ni od Fane ni od Lii...Krenem pa stanem.

Treba neka nova želja i novi polet - radost u igranju ovom temom . Neka nova propoved. Ovo me više "ne radi". :smesna:

 

Audiofilija je zavodljiva nerotkinja: vuče te za nos i vrti u krug raznim gadžetima, kablovima i instant rešenjima koja ne postoje u stvarnom životu; posledično si permanentno nezadovoljan, što te nagoni na stalnu potragu za nepostojećim gralom.. rešenje je da prestaneš da budeš audiofil, da audiofiliju ostaviš obožavaocima podloški, kablova i ostalim potrošačima izgubljenog vremena i da se vratiš korenima a to je: medij, izvor, pojačivač i zvučnik, da zabatališ čak i lampe pa i opampe, da ne spominjem gajtane.. da se ne lažemo: striming nije medij, striming je zabava za ljude kojima su telefoni srasli sa dušom a ne samo sa rukom, medij je traka, ploča CD, nešto što je opipljivo i nešto što si promišljeno kupio, a ne iznajmio kao deo grupe da bi bilo jeftinije.. medij treba da platiš, a ne da ga bagatelišeš striminzima i torentima, jedino tako ćeš ga poštovati i jedino tako ti može biti od značaja.. bolje je imati 5 komada rukom biranih nosača nego vascelo striming mnoštvo u kom je muzika samo zvuk i ništa više

Gral ne postoji, a do zadovoljstva se dolazi polako i postepeno.. ja sam ga pronašao u trouglu Bač - Zrenjanin - Kranj; već dve godine je prošlo od kada me ne zanima da li može bolje - što pre obuzdaš potrebu za novim, pre ćeš naučiti da radiš samog sebe na pravi način

u ovo ime prilažem nekoliko fotografija iz gorepomenutog trougla:

20220216_163355.thumb.jpg.67cc845d5eae704eeab9afbb7214dc83.jpg

20220216_163409.thumb.jpg.5d60e324c75e052e5b91afa4529e5ba0.jpg

20220216_163420.thumb.jpg.5e03aafae0258af44333f743288db053.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Woland! 
Pogotovo za medije.
Prije vise od deset godina sam poceo koristiti fajlove umjesto CD-a, a prije jos deset godina poceo koristiti CD-e umjesto ploca i kazeta.
Nikad vise muzike nisam imao na raspolaganju otkad sam presao na fajlove i nikad manje albuma nisam za pravo poslusao od tada.
Dok sam kao klinac tesko dolazio do ploca sam svaku znao napamet. Svaki sum. Ako nisam imao plocu onda mi je netko tko ju ima snimio na kazetu kao sto sam i ja to radio drugima.
Sto nam je mjuza postajala jeftinija i dostupnija to nam je lakse dosadjivala.
Jos dok sam stavljao CD-e u player sam i slusao album od pocetka do kraja, ali otkad je sve na fajlovima.... zapocnem i rijetko kad dovrsim.... kliknem dalje.
A, bar je meni tako, mjuzu moram upoznati da bi sljedeci put jos vise uzivao. Kad olako kliknem "Next" olako se odricem i prilike da ju bolje upoznam. 
Postajem dio "Jingle generacije" kojoj je sve dulje od 2 minute beskrajno dugo i koja bi najradije slusala samo kolekciju refrena.
Povratak na fizicki medij me je vratio i u vrijeme kad sam mjuzu pazljivije slusao.
Okej, potpuno sam friski povratnik u fizicke medije i zasigurno je da ce euforija malo splasnuti s vremenom, ali si svakako u pravu da nema u ljudima postovanja za fajl ili stream niti ima strpljenja upoznati fajl ili stream kako treba.

A o hifi.... hifa treba biti alat, a ne cilj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama koga briga... Gledam ove što ih nema na forumu 5 godina. Jednostavno ih zatrpaju nove poruke - novi članovi - nove ideje. Postojiš sve dok te se neko seća na internetu. Isto ko i na fejsu....Dok kačiš smešne slike, zanimljive tekstove - lajkuju ti i tapšu. Kad prestaneš digitalna smrt. Ende.... :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za vas, meni je podjednako zabavno da pravim nešto i slušam muziku. Novi uređaji me vuku da slušam više. Nekad klikćem next na minut dva, nekad slušam cele albume, nekad samo youtube. Meni to nije ograničenje, nego sloboda izbora, što reče jedan poznati teniser. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosao si do platoa, u zabavi.:character13:

Nije lako ni lepo, ali to mora da prodje, samo od sebe, nema recepta, bar ja to nikada nisam nasao.

Sreca je da si u hifi sa par vrhunskih kvalitetnih komponenti pa ne moras kasnije to iz pocetka^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...