Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

s obzirom da sam napravio i velike Gyingyuve (prstencice za 15ke) ....... danas uradio drugu ( zadnju) ruku rat Glue na surround, finisirao (aktivno - sa signal generatorom) centriranje bass cones, namontirao ( nekad tricky business - treba dovesti VC na pravu visinu u procepu, sto ce reci podbacivanje karton podloski izmedju tela i magneta ) kapisle visokih, polepio Gyingyuve, izmerio Fs jednog i drugog, Re jednog i drugog

sutra nabavim banankutije, napravim neophodne prstenove za pod korpu ( da ne lezi licem dole ngo gore, a ne sme da lezi na HF kapisli )

slike djuture

 

 

IMG_20220215_171954.jpg

IMG_20220215_171959.jpg

IMG_20220215_173629.jpg

IMG_20220215_173635.jpg

IMG_20220215_174016.jpg

IMG_20220215_184441.jpg

IMG_20220215_184447.jpg

IMG_20220215_184513.jpg

IMG_20220215_184519.jpg

IMG_20220215_185517.jpg

IMG_20220215_193943.jpg

IMG_20220215_193953.jpg

IMG_20220215_194054.jpg

IMG_20220215_195550.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Miko said:

Zen Kenrik Labs :smesna:

 

Inače ja mnogo volim kad ima dust caps...Ovako mi izgleda ko bez gaća....:character13:

ja takima ne lepim dust mesh, nego spakujem u kesici uz drivere

pa nek biraju kad ce ih obuci, i kako ce ih okretati ( napred zuto, nazad kafeno)

 

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12" malci (oba para) su stigli takvi , trebalo im ciscenje procepa, centriranje, sredjivanje terminala, kozmetika

bakarni su ruzni, ali funkcionalni 100% sto se tice bassa (Dammar cini cuda sa umornom membranom)

nemaju HF jedinice, ali radim na tome ..... odskora je Lockwood krenuo proizvodnju istih (falatiBoze) ali no way da se ulozi 2x200GBP za to - oni su poligon za igrariju

in short - pored ruznoce, nista njima ne fali ...... tako da i ne postoji razlog za recone

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, NIXIE said:

Toliko? Pa to je stvarno lopovluk, da je za par pa ajde ali za jedan ...  :wacko:

trziste je trziste 

ako imas artikal koji nema konkurenciju, ko ce da ti kaze koliko vredi?

a nije bas da ce da se naprodaju toga.... tako da fataj profit na svaki

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Woland reče

kada se posmatra u kontekctu cene celog drivera stvar izgleda drugačije

Samo da nisu mazali onu membranu, greota. Možda mu ne smeta zvučno, samo izgled. Možda i nije tako ružno kad se doda dust cup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Miko said:

Ja bi pre magnete zamenio na mojima  . Posle 50 godina se razmagnetiše :D

jos jedan mit

to mora da si procitao na nekom FiFf forumu ......... ili tamo gde Tannoy slazu sa Accuphase i Luxman, jer su u sinergiji

eo, ja cu sad Doktoru da pocnem da solim pamet o medicini .......... posle nekog vremena bar svaki drugi ce da mi poveruje da sam strucnjak

a Doktor - pa naravno da on nema pojma, budala, ucio skole i radio tolko dugo........ zar nije lakse i pametnije take knowledge from the Internet?

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda

apsolvirasmo da Doktor nema pojma o medicini 

al zato Mikum i Nixie pojma nemaju o zvucnjacima ......... bar ne ovim koji se nabave za smesne ili korektne novce  (Iskre i Tannoye)

lako je imati pojma za ove sto  skupo platis - sve pise na Internetu

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...