Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

bagra nesposobna
nisu u stanju da obezbede pravilan i savestan rad centara za Teh. pregled , a da time krajnjim korisnicima ne pretvore proces u Kafkin Proces

nikad ovde nece biti bolje, bagra i fukara je u vecini, i to super aktivnoj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš me zanima kako će teh preg proći vozila mupa, hitne pomoći i ambulantna kola... Vizuelno, sva ta vozila u mom okruženju su teškom rasulu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da nema, uvaljeno je gospodinu iz zone B balkana vozilo koje ne odgovara ECE standardu, ali bliskost sa elitnom vlascu distributera je pokazalo velicinu topuzine koju imaju :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nema prskalice, mora da menja farove na standardne ili LED, ako u opšte takvi postoje za to vozilo. Pošto je to prepravka, onda ide na neku kao kontrolu, pa ako prođe tek onda na tehnički. Sva sreća, ksenone skoro više niko i ne ugrađuje u nove modele, samo LED. Teška je ludnica.

Gledam one Amere kako prave ljudima kola i motorciklove po želji, normalno ih registruju nakon tehničkog pregleda, a ovde birokratija caruje i maltretira pošten svet.

Kad budem kupovao nova kola, moram dobro prvo proučiti propise. Ali tu je slaba vajda kad ti u nas nemaš mogućnosti da potencijalnu kupovinu oteraš na kontrolu izduvnih gasova. :rasta:

Tražio sam na tehničkom da mi daju izveštaj kontrole gasova, koji sam platio. Samo mi je dao da pogledam, nisam smeo ni da uslikam. Kako je moguće da nešto platiš, a ne daju ti makar jedan primerak? Zar to nije suprotno zakonu o zaštiti potrošača? Moram i to proučiti, da mogu sledeći puta da tražim, ako neće da prijavim nekoj valjda inspekciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

negda sam mog keca registrovao sasvim normalno (bez atesta, tehnicki sve odradio)  sa masinom od 1400, po papirima od nekog Punta ili sta vec

dovoljno je bilo da je masina FIat i da sam imao sve uvozne papire na moje ime

 

go figure 

 

danas im je klauzula za koju se hvataju , kao preduslov za bilo kakvo atestiranje " da proizvodjac odobrava nameravanu prepravku"

 

jbte - koji proizvodjac?

 

sta ako hocu Honda masinu da ugradim u Regal Raptor - da pisem Hondi ili Regal Raptoru?

msm, zabole njih

sta je bilo nekad - da bi njivu orao karakterom, hocu sam da izgradim svoj karakter i da ga atestiram (pa da orem njivu sa njim)?
 

u tom slucaju idioti koji su pisali zakone i normative trebaju da daju preliminarnu ocenu o kakvoci mog nameravanog karaktera ?

 

idioti do idiota, koji unapred onemogucavaju struku da radi svoj posao ....... bitno da se ispostuje forma , a posao i ne mora da se zavrsi

hocu da odvezem skalameriju Grunfovu na Atest , predocim neophodne papire o vlasnistvu bitnih elemenata, a cike na Atestu da urade svoj posao ........ u kulturnijim zemljama postoje Pravilnici za proceduru izgradnje vozila Hobby kategorije

 

ili je cak i jos jednostavnije

 

primer:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne traži mi se sad video, a ni ne znam kojim ključnim riječima da ga tražim, no davno sam gledao nekakav snimak iz STP negdje u UK.
Auto je istjuniran do koske! Masa custom napravljenih rješenja oko distribucije zraka i ispušnih plinova, custom prihvati opruga i amortizera. Napravljen strut barovi na oba kraja vozila, pojačanja mosta naprijed, promjenjeni ARB's itd.
Radnik u STP je pregledao auto i svaki element u njemu. Zaključio da je sve zanatski dobro napravljeno i pustio čovjeka dalje.
Meni je djelovalo kao bajka!
U to vrijeme sam preko veze prolazio tehnički sa svojom Frankenbizom jer nije bilo šanse da ju atestiram kod nas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako se zvao strip kadsambijomali, dva tipa naucnika ronjaju okolo, transportno sredstvo im mehanizovana zmija,  kojom su cak i kroz zemlju tunelski putovali, msm direkt kopali tunel?

izlazilo bem ga, mislim da nije Politikin nego neka spec revija ........ 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово мало, тотално ми непознато.....

Пратио сам све стрипове, осим пар неких које нисам подносио, требало би да се сетим...

Дај још нешто, неки детаљ...

pre 4 časa, Zen Mod reče

kako se zvao strip kadsambijomali, dva tipa naucnika ronjaju okolo, transportno sredstvo im mehanizovana zmija,  kojom su cak i kroz zemlju tunelski putovali, msm direkt kopali tunel?

izlazilo bem ga, mislim da nije Politikin nego neka spec revija ........ 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...