Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Tiha voda breg roni!
Samo sam hteo da kažem da ono što sam čuo o Vašim planovima za ovaj pojačavač je (po meni) upravo ono što će najveći broj ljudi smatrati optimalnim mixom osobina pojačavača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Srecko said:

Tiha voda breg roni!
Samo sam hteo da kažem da ono što sam čuo o Vašim planovima za ovaj pojačavač je (po meni) upravo ono što će najveći broj ljudi smatrati optimalnim mixom osobina pojačavača.

pa, iz prethodnog iskustva sa dosadasnjom iteracijom Babelfish M25, zvucace kao ovi ICE ampovi, al nece biti dosadan

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zerowaf said:

Nemam pojma u što gledam, ali evo jedan "Yay" jer znam da je nešto dobro. :D 

Mislim da je to je Single-End pojacalo ali sa Germanijumskim tranzistorom snage u izlazu ,

btw, negde krajem 70-tih i celih 80-tih kod jednog drugara slusali smo i koristili 5W pojacalo snage iz nekog Svabskog radija  koji je u tom pojacalu snage imao jedan jedini Germanijumski tranzistor snage u TO-3 kucistu , taj 5W  Ge. Single-End pojacavac snage terao je opet neki odlican Svabski 10`` Full-Range zvucnik smesten u jednu ogromnu DIY zv.kutiju , ta kombinacija je zvucno oduvala i obrisala ko metlom ganc novog HSR-160 kao i jedno Single-End lampas pojacalo sa EL34 u izlazu !,

i dalje se kajem sto tada nisam skinuo semu tog jednostavnog ali zvucno odlicnog pojacala snage sa tim jednim Ge. tranzistorom .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, BANAT reče

Mislim da je to je Single-End pojacalo ali sa Germanijumskim tranzistorom snage u izlazu ,

btw, negde krajem 70-tih i celih 80-tih kod jednog drugara slusali smo i koristili 5W pojacalo snage iz nekog Svabskog radija  koji je u tom pojacalu snage imao jedan jedini Germanijumski tranzistor snage u TO-3 kucistu , taj 5W  Ge. Single-End pojacavac snage terao je opet neki odlican Svabski 10`` Full-Range zvucnik smesten u jednu ogromnu DIY zv.kutiju , ta kombinacija je zvucno oduvala i obrisala ko metlom ganc novog HSR-160 kao i jedno Single-End lampas pojacalo sa EL34 u izlazu !,

i dalje se kajem sto tada nisam skinuo semu tog jednostavnog ali zvucno odlicnog pojacala snage sa tim jednim Ge. tranzistorom .


Hvala!
Svako malo se negdje otkrije nekakav draguljčić, ali često ne shvatimo što nam je nadomak ruke, pa prođemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

klasican follower OS, gore mosfet, dole Ge mrga, koju gura mali mosfet follower

dake, biasing circ i prethodni gain stage vide samo gate-ove mosfeta, ne vide Ge mrgu ....... koju bi drugacije bilo i zaebano biasovgati i zaebano pocerati

naravno, slicna logika kao kod DEF OS, kombinacijom dva razlicita elementa u Push Pull se dobija zeljena THD Spectra ........ sasvim kontra od uobicajene logike da se traze idealno simetricni elementi za Push Pull OS

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:


Hvala!
Svako malo se negdje otkrije nekakav draguljčić, ali često ne shvatimo što nam je nadomak ruke, pa prođemo.

Da znas da je to zvucno i bio dragulj od mono sistema ! , kuriozitet je da ga je sastavio taj moj drugar (RIP) koji je bio nagluv ,

za usporedbu zvucno najpribliznije tom Ge. pojacalu je bilo 4W OTL-SRPP pojacalo sa dve PL86 iz starih Niskih crno belih lampas TV koje je teralo specijalan 800 ohmski zvucnik , ali je to malo Ge. pojacalo ipak zvucalo mnogo kvalitetnije .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najzad da napravim korektan interface box za merenje skalamerija

(from) signal generator strana :

10K level pot - gain stage (0db/6db/12db na switch) out to DUT

 

(to) analyzer strana:

10K level pot - zener level clamp - 0db buffer stage

 

sve furda materijal, sem potova i switcha iz kesice

jednostavnost - TL072, inverted aranzman

 

 

IMG_20210307_200942.jpg

IMG_20210307_200947.jpg

IMG_20210307_200954.jpg

IMG_20210307_201001.jpg

IMG_20210307_201006.jpg

IMG_20210307_201014.jpg

IMG_20210307_201022.jpg

IMG_20210307_201537.jpg

IMG_20210307_201543.jpg

IMG_20210307_201553.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, vinko said:

Spremas se da studiozno izmeris razlike u kabliranju?

:smesna:

Ono, msm pojacala si i dosad pravio da valjaju sa ovakvim il' onakvim merenjima (a i kablovima u njima)

Možda ga je Mika ujeo ili ubo :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...