Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

6 hours ago, Mikorist said:

kako da ga nateram da uradi DAC - ebo pojačala i predpojačala

Covek je hodajuci Zen-genije za pojacala, i to ona najbolja, A klasa, pure analogija, pa uzivanjac...i da pravi kinesko ....njce sa krs protokolom za upropascenu muziku? :D 

I umesto da je radost radost sreca....izmisljamo kineske dzidzabidze...?

Dac je paljevina koja se gasi svakih par meseci sa jos novijih jos boljih jos rezolutnijih 24 bita od 24 bita...pa onda da mu milkimo sugavi izlaz sas razne devijacije volj zica volj lanpa...srebro zlato dijamanti, ultradigitalija, a plocice kao za punjac akumulatora...

Dokaz ociti je taj  Topping slag na torti, od 100$ sto svira bolje od svih proizvedenil ultralegendarnih cuda-..da za hiljade miliona$...ali od pre 10 god...

SIT ce i za 30 i 50 god svirati nenadmasno...

Dok je taj dronjak od usb protokola za audio, a bice ga jos dugo, od isplatljive je fele, glupo a skupo, to je sve pita od blata...neinventivno...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam probao razna jefrina resenja i ne bih isao preko 100eu, cak stavise vracam se na ljubljeni AK4396, samo sta predlazete kako jednostavno citaj jeftino da udjem u njega sa USB-a....a voleo bih ako mogu kroz njega da proteram i neki DSD....izlaz iz AK sam radio i sa lampama i sa OPA i uvek je svirao precizno duboko i prirodno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ce ti trafoi ?

ako DAC nema balansirane izlaze, ne vidim zasto bi se patio sa trafoima

ono, jes da ja na mom Behringer Ultramatch imam samo trafoe ( bio lenj da turam buffers, kao jednom cu) a cak ne mogu ni da se setim da li je bal out ili SE out DAC-a

msm da je ipak BAL, pa sam trafoom em dobio diferencijaciju, em galvansko, em prelaz na SE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa samo ga prikači u irona, šta će ti trafo za nebalansirani izlaz, kondenzator i u irona, ili prepravi irona na same-sex buffer ko što reče negde Zen pa ti ni kondenzator ne treba, ili eto iskoristi tu šemu na slici da imaš i filter posle izlaza

EDIT: evo preteče me mudriji od mene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zen Mod said:

sta ce ti trafoi ?

ako DAC nema balansirane izlaze, ne vidim zasto bi se patio sa trafoima

ono, jes da ja na mom Behringer Ultramatch imam samo trafoe ( bio lenj da turam buffers, kao jednom cu) a cak ne mogu ni da se setim da li je bal out ili SE out DAC-a

msm da je ipak BAL, pa sam trafoom em dobio diferencijaciju, em galvansko, em prelaz na SE

 

8 minutes ago, Mentok said:

pa samo ga prikači u irona, šta će ti trafo za nebalansirani izlaz, kondenzator i u irona, ili prepravi irona na same-sex buffer ko što reče negde Zen pa ti ni kondenzator ne treba, ili eto iskoristi tu šemu na slici da imaš i filter posle izlaza

EDIT: evo preteče me mudriji od mene

Nesto me plasi sta ce mi ostati od energije signala bez icega, bafera i trafoa. Koliko da uzmem vrednost Rext ( tj. ulaznu impedansu, ako se ne varam) za Irona, za proracun vrednosti C? 

Nece biti interkonekta, samo kratki vodovi, bice u kutiji sa Ironom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

komplementarni buffer (Ntype JFet + Ptype JFet) si iscupao iz kasetovena i ugradio u zmajcek

same sex buffer (Ntype Jfet + Ntype Jfet buffer) ti svira (tj ne svira) u Iron Pumpkinu

i jedno i drugo su Toshiba JFets for audio, set iz kasetovena sad kosta oko 50$ plus shipping, i to Linear Systems, taze proizvodnja 

kalif namesto kalifa, LS namesto Toshiba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, Zen Mod reče

svira (tj ne svira) u Iron Pumpkinu

Razmišljam da li da pišem ili ne...pišem brišem ...dva puta odustajem da pošaljem odgovor....no ajde....

Sa starim žicama ne svira....sve dok je presek do 0.1 do 0.3....

Kada povećaš žice na 0.9 do 1.5 signalne - još da su fensi posrebrene sa kristalima - počinje da svira neverovao ili da....

Takođe i naponski svira... Fabrički nikako... Ni onaj LICY  tanji nije bio nešto - tek na 2.5 kvadrata - Supru sam sad stavio naponski 5N - čuje se razlika - počinje da peva:w00t:

Razlike su takve da moram da smanjujem Amount a na da povećavam . Hologramski zvuk . Imam utisak da su lampe od pola metra u sobi - možda i jesu ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...