Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ono što se golim okom vidi je napredak u dizajnu štampanih pločica. Kao da je sedeo svaki dan po 20 sati i vežbao u programu.

Ne znam samo kako da ga nateram da uradi DAC - ebo pojačala i predpojačala.....................

Za koju cifru radiš PIPI DAC ?

Ima bre da otvorim temu da skupljamo lovu za projekat forumskog DAC-a.
Nije uopšte bitno koliko para i vremena treba. Koliko ljudi treba da učestvuje iz struke.
Ako treba ima da napravimo vandredno stanje da dođemo svi do DAC-a koji nemoš da kupiš nigde po kvalitetu....To što nama treba nema da se kupi...Ima da bacamo pare unedogled. :rasta:
Za početak TAČNO znam šta treba da ima............

Dva DAC čipa kao izvor - mono blokovi.Tipa   ES9039P
Bar 4 kristala 10Mhz ... 24Mhz...114Mhz...100Mhz (HC-49U,AMB8,XPRESS FXO-HX )
IO-EXPANDER PCA9539, JITTER CLEANER Si5317D, CLOCK GENERATOR ICS570B,ADM7154-3.3...itd itd

Ovo da bude reper za digitalni deo

http://www.easyaudiokit.com/bekkan/manual/DAC9038DManual.pdf

Pošto je zastarelo (2017.) ima mnogo boljih čipova sad - treba usavršiti - upeglati...zna Šone o čemu pričam.:smesna:

Za analogni deo šta god da stavi Zen to je to:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist nema tu napretka u crtanju, nista pcbs nisu bolje kreirane no pre niti sam ja sta novo naucio - zaslepila te kolicina rupica, a to je prosti copy-paste ( kad vec nisam nasao da li eagle ima ili nema "pour vias" funkciju)

 

@Doktor - 2 pojacala kompletno popunjene plocice, stoje da se probaju vec 2 godine; lista raznih gadgeta u raznim stepenima gotovosti ( razradjena simulacija, nacrtane pcbs,napravljene pcbs, popunjene pcbs) je dugacka, dok je tempo onoga sto stize do stola na razradu i finish ( na T-Bed ili bez njega) mozda ne kraca ali sporija u postizanju

umesto gledanja serija ili filmova, koje samo gomilam u "torrent folder" pa i brisem ne pogledavsi, ja samo citam razbibrige, zvrljam papire i simuliram i crtam pcbs 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio jednom jedan forumski DAC, pa se (nije) zavrsilo

s'ti normalan  - vidis kako se zavrsava gotovo sva Srbska mas - iniicjativa - osniva se stranka i svi onda u stranci

nista tu od DAC-a ne bi bilo ....... ostao bi samo u Imenu Stranke

Ujedinjeni Srbski DAC Projekat , iliti USDP

onda bi probleme u realizaciji resili tako sto bi se dalo nekom na Javne Nabavke, a ja nemam brata da mu to namestim, tako da nista od toga

a i preko Javnih Nabavki bi na kraju dobili neki Lampizator/Zmirizator/Goldmundizator, u najboljem slucaju - malo losije izgleda,super radi,  al' dokle ce

il bi dobili neki USB ficfiric, sa sve blutut vezom da prikazuje f-je na TV-u, al bi morao da kupis i proprietary blutut USB dongle da bi TV mogao da prima info, koji bi naravno bio skuplji od DAC-a

so, u se i u svoje kljuse ......... drugim recima - ja sam samcit u mojoj radionicici, pa sta uradim ...... za svoje zadovoljstvo

mladji neka sizife ...... al su i oni pametni - kupe brate - sto da prave nesto sto se i ne vidi da se vrti........ nije DAC granafor

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa napravi

nego, sto si se uskopistio na novi dac - el si lepo reko da nema dalje od zmajceka

nznm, pravi decu....... :smesna:

ili kasetofon

diy DAT bi bio zanimljiv

ili floppy muzicki drive

ideja - beskraj

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...