Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Pa pomenuo sam Solaju u kontekstu TVC sa lampom....napravio je 3 Grande Exelence preampa gde je u jednoj kutiji napajanje...toliko ludacki napucano da je 2A3 u sant regulaciji a Mundorf Silver Gold kao kondezatori u napajanju....mogu misliti koliko kosta nekoliko komada od 100uF/800V...

U drugoj kutiji aktiva sa jednom 6n30 kojoj je volume TVC, u katodi baterija, a u anodi izlazni trafo...daljincem moz biras koji sekundari ce da rade, obrces faze, spustas masu vamo ili tamo, opasan minimalizam ali sa puno gvodja bez ijednog kondezatora, jezgra vrhunska japanska....no zvuk..

Slusao sam ga vise puta u raznim kombinacijama i ostavlja bez daha...pa kako i ne bi shodno pomenutoj arhitekturi...ali mislim da nije primecen samo zbog cene koja nije za nase prostore...mislim oko 4.000

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama bio sam u “Holiday Inn” na Hi-Files Showu mislim da je bila 2017. godina...

ne kapiram razlike - TVC vs AVC - zato sam i odvalo da može Iron da bude sa lampama.

čuo sam i  Intact Audio (D.Slagle) na nekom pojačalu od Thomas Meyer-a.... (od 9 soma EUR)

slušao NAT....Slušao i razne Vukušićeve lampe... bio kod njega kući jednom...

pazi.... ništa

 

Screenshot 2021-01-31 at 12.57.22.png

 

 

ili ja ne kapiram šta treba da slušam na lampama ili sam gluv - jednostavno me ne radi.:pleasantry:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, jorgoss reče

Ono sto je meni turbo interesantno je TVC sa silikonskim baferom...moze da radi dan i noc, ne moras nista menjas, ako uradis dobar trafo ihaaa

P.s. namorati trafo...jebeno!

Ako si mislio TVC +silikonski bafer......to baš i nema smisla.

Ako si mislio silikon+TVC to ima smisla.

Nije problem namotati trafo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja hepi, mora bude i Gerd

meni se vako svidjava

sto da seda spreader na pcb, jos i stubici za lemljenje da turim?

kao ne drze ga 6 kom BD zajedno, ima 300 kila

msm, znam ja da ti u najboljoj nameri, ne moz ti da me ne voles  :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaaa, jel moze malo detalja o onom DI, jel to neki one time "custom order"? mislim ono koncepcijski kako je smišljen, pretpostavljam da je rađen za korišćenje u studiju. mislim, ko što rekoh zanimljivo izgleda, nema trafoa, lampe... neuobičajeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ima kosher DI i sa lanpama, nije to nista novo

ima interesa za to, zahvaljujuci jednom nasem kolezi, pa se krenulo informisanjem sta rade te muzicarske kutejice

ovo je jos neprovereno, mada ne vidim zasto ne bi radilo 

konverter SE ulaza na Bal Out je cevni LTP sa adaptivnim gainom (promenljivi je mozda bolja rec) u funkciji volume kontrole, CCS loaded cathode followers na izlazu, JFet buffer za straight-through feed amp-a

svi naponi ( H, neg L, heating) regg-ed

power on delay mute itd

nesto oko 26db gaina ako se secam dobro, Rout ispod 100R, dominantan 2nd u THD Spectra (dovoljno nisko) , max izlaz sta ja znam - bar 80Vpp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...