Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

dodjoh do zakljucka da su NAS-ovi cista glupost, osim ako nisu HiEnd
malecko, pa drnda, pa kakvi god da su hardovi su prevruci unutra
to mu dodje resenje za nekoga ko stvarno zivi u malom prostoru a usi mu nisu najvaznije
daleko bolje resenje je najjeftiniji PC za kancelariju, danas su to sve fanless masine, imaju samo fan u napajanju, prebacis i to na 7V da se vrte i ihaj
natrpas hardova, dodas jednu 12-ku ventilator da lenjo duva preko njih, instaliras free software i stavis u spajz ili garage
sa tim lepo imas i normalan stand-by hardova, mozes da imas i stand by cele masine ako ukljucis wake on lan
msm glupost
ja kupio jedan Linksys (NMH401) za 10E, stavio u njega par terabajta koji su vec poceli da gube health, cisto da probam ....... 

kad vec pricam sam sa sobom - bacih pogled na te najjeftinije racunare ( bese to oko 100E valjda, organizovao nabavku nekoliko komada u zadnju godinu) i iznenadih  se - vidim apsolutnu pustos u ponudi pomenutih ...... znaci li to da je krenulo sve u Honduras ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

korisna informacija : kada posiljka ide preko Fedexa, u osnovicu za carinjenje ulazi samo vrednost robe, ne ulazi vrednost shipping-a

tu informaciju sam imao od lokalnog Fedex-a, a i potvrdilo se - upravo mi City Express isporucio posijlku od JLPCB, gde je vrednost robe bila oko 49$, a shipping nesto oko 30$ - nisam platio ni kintu pri preuzimanju, a cak je isporuceno pre - po Fedex trackingu je trebalo biti u ponedeljak

sve u svemu, izvanredna opcija , narocito uzevsi u obzir da je u sretna ( nepandemijska) vremena trebalo i mesec dana da nasa Carina oslobodi regularnom (Air) postom poslatu posiljku

idi begaj, JLPCB rulez....... kvalitet i cena, bez znanja kineskog ni kod Kineza se ne moze naci bolje

 

IMG_20200710_123457.jpgIMG_20200710_123606.jpgIMG_20200710_123612.jpg

 

 

a stiglo jos nesto - iz Poljske ..... svega par dana cucalo na carini, oslobodjeno iste, placeno 300 din za qrcvo zdravlje

IMG_20200710_124848.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za info u vezi JLCPCB. A onaj SpeedPak beše, neko probao? Trebalo bi da ti paketi idu preko DHL kanala, stižu nešto kasnije i ne podležu DHL procedurama... Treba proveriti ovaj info.

edit: Sad videh da izbacili SpeedPak za Srbiju majku, ubacili Fedex. DHL je i dalje uvek opcija :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/9/2020 at 2:22 PM, Zen Mod said:

dodjoh do zakljucka da su NAS-ovi cista glupost, osim ako nisu HiEnd
malecko, pa drnda, pa kakvi god da su hardovi su prevruci unutra
to mu dodje resenje za nekoga ko stvarno zivi u malom prostoru a usi mu nisu najvaznije
daleko bolje resenje je najjeftiniji PC za kancelariju, danas su to sve fanless masine, imaju samo fan u napajanju, prebacis i to na 7V da se vrte i ihaj
natrpas hardova, dodas jednu 12-ku ventilator da lenjo duva preko njih, instaliras free software i stavis u spajz ili garage
sa tim lepo imas i normalan stand-by hardova, mozes da imas i stand by cele masine ako ukljucis wake on lan
msm glupost
ja kupio jedan Linksys (NMH401) za 10E, stavio u njega par terabajta koji su vec poceli da gube health, cisto da probam ....... 

kad vec pricam sam sa sobom - bacih pogled na te najjeftinije racunare ( bese to oko 100E valjda, organizovao nabavku nekoliko komada u zadnju godinu) i iznenadih  se - vidim apsolutnu pustos u ponudi pomenutih ...... znaci li to da je krenulo sve u Honduras ?

 

e sad, more bit bidne, a more bit i ne bidne :D ali, jes vala da sam se izmenjao desetina i desetina hard diskova u životu, što sam ih hladio, što nisam, neki crkavali neki preživljavali, ali sećam se da sam čitao svojevremeno su obavili poprilično opsežan test i da su došli do zaključka da velika temperatura uopšte nije faktor dugotrajnosti hard diskova, ako će crći ćrći će i ladni i vrući i preživeti isto tako

mislim, i ja moje hardove u kompu ladim uvek, isto povezani fanovi na 7V, dve dvanaestice preko svih hardova, eto rekoh čisto da pomenem kao neku zanimljivost, sad sam se setio toga :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Nesic said:

Hvala za info u vezi JLCPCB. A onaj SpeedPak beše, neko probao? Trebalo bi da ti paketi idu preko DHL kanala, stižu nešto kasnije i ne podležu DHL procedurama... Treba proveriti ovaj info.

edit: Sad videh da izbacili SpeedPak za Srbiju majku, ubacili Fedex. DHL je i dalje uvek opcija :D

bio je EuroPacket, sto je DHL do DE onda raspacavanje po EU obicnom postom

Fedex je znacajno jeftiniji od DHL , od kojeg je mene uvek zabolela glava, sta god i kako bilo

uglavnom, za nas je sad aktivno DHL i Fedex, pa ko kako voli

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to - pcbs za 50-ak $ , shipping oko 30-ak$ , puna saka brade

probaj to u tom kvalitetu da uradis bilo gde drugde, kostace minimum 2 puta vise 

2x je onako ajd da ne preterujemo

ali ako se setim da sam uglavnom ovde radio pcbs i da sam retko kad placao manje od 5 ( minimim minimuma 4.5) E/dm^2, malo li je za veselje ( a kvalitet i ne pominjati)

ovde one velike su 1.8x3.6, pa 5 komada

 

pa jos one male , ajd neka budu svaka oko .75dm^2, 20+20 kom

izadje 60-ak kvadrata

da smanjim na 50, za sacometriju (mrzi me gledati exaktno) ....... no brainer  racunica

 

braca Kinezi u klasicnoj damping kampanji, rade na vagone vagona, moze im se napraviti cenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

korisna informacija : kada posiljka ide preko Fedexa, u osnovicu za carinjenje ulazi samo vrednost robe, ne ulazi vrednost shipping-a

tu informaciju sam imao od lokalnog Fedex-a, a i potvrdilo se - upravo mi City Express isporucio posijlku od JLPCB, gde je vrednost robe bila oko 49$, a shipping nesto oko 30$ - nisam platio ni kintu pri preuzimanju, a cak je isporuceno pre - po Fedex trackingu je trebalo biti u ponedeljak

sve u svemu, izvanredna opcija , narocito uzevsi u obzir da je u sretna ( nepandemijska) vremena trebalo i mesec dana da nasa Carina oslobodi regularnom (Air) postom poslatu posiljku

idi begaj, JLPCB rulez....... kvalitet i cena, bez znanja kineskog ni kod Kineza se ne moze naci bolje

 

IMG_20200710_123457.thumb.jpg.8c7ad1a1aa6ab709b89907b6364d1d61.jpgIMG_20200710_123606.thumb.jpg.b93a7c2142213c0d35bfcf62a5b6153a.jpgIMG_20200710_123612.thumb.jpg.5c6031b5e37689cffec6442c25dd1cb1.jpg

 

 

a stiglo jos nesto - iz Poljske ..... svega par dana cucalo na carini, oslobodjeno iste, placeno 300 din za qrcvo zdravlje

IMG_20200710_124848.thumb.jpg.417716479030f4ff33a0056fc2d30525.jpg

Da ti je roba bila preko 50eur onda bi ti u racunicu ulazio i shipping i naravno carinjenje. [emoji854]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idi begaj, sta su meni radili na Carini , kad posiljka ide redovnom postom ......... Kadija te tuzi, Kadija te sudi

Carinik pristupa Sacometrijom, nema veze sta pise na fakturi

al mi zato srcu milo kad platim 300 din za pregled , a unutra smd-a za 500E, privatno lice salje privatnom licu , najo papiri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...