Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

vdi , imam 4 komada PASS SIT-1 koji su do sada svirali samo na dasci 

ce vidimo sta ce bude , al poklon tesko da ide ikome sem kom je poklonjeno :Viannen_loungelizard:

da moram da ih kupim , tesko da bi ih kupio ....... 

Pass SIT-1 ne mozes da kupis , a 2SK77B ako imas teska poznanstva u Japanu , par za 1K$

msm , sto bi rekao Mikum - loodilo mozga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vdi , imam 4 komada PASS SIT-1 koji su do sada svirali samo na dasci 
ce vidimo sta ce bude , al poklon tesko da ide ikome sem kom je poklonjeno :Viannen_loungelizard:
da moram da ih kupim , tesko da bi ih kupio ....... 
Pass SIT-1 ne mozes da kupis , a 2SK77B ako imas teska poznanstva u Japanu , par za 1K$
msm , sto bi rekao Mikum - loodilo mozga
Da ti nisam u kozi sad kad te Sit mafija bude ubacila u masinu [emoji3]
Iskreno, nisam pratio desavanja, moze li se sa tim naoravi nesto snaznije?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako je moguće da ti tranzistori nemaju zamenu u nekim novim komponentama? Za šta su korišćeni, tj. konstruisani, pa se to više ne proizvodi / koristi, i onda nema adekvatne zamene?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stara prica , nastali bas za audio

koristeni u Yamaha B1 i jos par ampova

pa ih nestalo

bogatun koji je osnovao Digital Do-Main platio da se rade u novom kucistu , ne zna se koliko komada

fabrika propala u nekom zemljotresu i poplavi

Samsung (valjda) je kupio , ali odlucise da se ne obnavlja

ako imas svrb , jos mogu da se kupe THF51 i 2SK182 , za kulturne pare

ako nemas , jos bolje - ignorisi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini, ne ispratih na času izgleda.

Ako je tako, onda je posed istih - čisto qrčenje, a onda hvala - ali ne hvala :D 

Mislio da nisu opet ono nešto regulatori za liftove, pa kontam, i dan danas postoje liftovi, i to...

Ok :) 

Ma prošao svrab za THF, jbešga. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajz ...... Nele ima valjda sve moguce VFets i SITs

ima THF51, 2SK182 (bice oko 1600kom od svakih) , stanovitu malu kolicinu Sony 2SJ/2SK , stanovitu malu kolicinu PASS SIT-1 ...... i on rece - "These are THE BEST!" u momentu kad mi ih je davao

msm, ono , kome ce ako nece meni :rofl:

ovi jesu striktno napravljeni onomad za audio use , ne za liftove i industrijske UZ kade .... mada je cak i Yamaha B1 bila rezultat bean counter pristupa , ipak je sirokim narodnim masama napoznatiji primerak uotrebe navedenig SITs

elem , samo ako pogledas grafove koje sam postovao u zadnjem blogpostu , evidentno je da je u pitanju izvanredno linearan elemenat - u predmetnom ampu koji je Nele napravio , sa big puck mosfetom gore kao mu-follower , sve k-ke prakticno dolaze od karakteristika SITa

takvi grafovi za takav jednostavan amp , bez feedbacka ....... to se ne dobija ni lako ni cesto

igranka sa retkim komponentama svakako nije univerzalno i masovno zanimljiva ukoliko nemas dovoljno istih da napravis komercijalni model , ali je svakako zanimljiva kao  izvanredan nacin ucenja i sticanja novih referenci

moj savet za bilo koga - koga zanima mala snaga ampa (10-ak W) i SE approach - napraviti EAR859 ; dovoljno bitnih elemenata je poznato (sema , merne tacke) , nabaviti par kvalitetnih SE trafoa od 4K7-5K , izlazne ceve su dzabaka kod Ivaila , ni ruske ECC88 nisu skupe ..... moj savet - napraviti ga dual mono ili monoblocks ........  dobijas amp koji malo losije generalno zvuci od mojih najnapucanijih , ali je zabava neverovatna ..... a ceve traju milion sati u aranzmanu matorog bradonje

msm, uvek ostaje mogucnost da se batalis DIY i narucis gotov neki od mojih ampova :Viannen_loungelizard: ......... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

moj savet za bilo koga - koga zanima mala snaga ampa (10-ak W) i SE approach - napraviti EAR859 ; dovoljno bitnih elemenata je poznato (sema , merne tacke) , nabaviti par kvalitetnih SE trafoa od 4K7-5K , izlazne ceve su dzabaka kod Ivaila , ni ruske ECC88 nisu skupe ..... moj savet - napraviti ga dual mono ili monoblocks ........  dobijas amp koji malo losije generalno zvuci od mojih najnapucanijih , ali je zabava neverovatna ..... a ceve traju milion sati u aranzmanu matorog bradonje

Zar nije matori bradonja stavljao posebno motane trafoe... ili gresim ?

Recimo da me u nekoj buducnosti zanima takva gradnja ( pod uslovom da nadjem odgovarajuce zvucnjake ), kod koga traziti trafoe ?

I kakve zvucnjake preporucujes za takav amp i uopsteno za cevni amp oko 10W ?

Nesto konkretnije od opstih preporuka molim te, zvucnjaci gotovi ili diy su mi sledece moranje, radije bi diy ako mogu.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafoe , ne znam .......... mozda lepo pitati Daudio-a da li je raspolozen

naravski da je matori bradoja stavljao svoje trafoe,ali moze to i bolje

zvucnici - hoces konkretno?

napravi Gyurgyevke

:Viannen_loungelizard:

nego , pre petljanja sa 500+Vdc , ipak treba da jos malo vezbas ....... lemljenje ako nista drugo

dobronamerna primedba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...