Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Jedno pitanje.

Za koji medij radi fotoreporter ove divne reportaze (da bi smo mogli da pratimo[emoji4]) sa neverovatnim smislom da zabeleži ekskluzivne momente iz našeg “sporta” (ne “prčka” se svaki dan po legendi kakva je Quad ESL)[emoji4]?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedelja 03.11.2019.

Beograd - Vrbas - Bač - Vrbas - Beograd

Moja prva poseta Zen Mod Lab-u. 

Ispred Lab-a, odmah pored vrata, kao u čekaonici, bile su jedne Yamaha el. orgulje koje su strpljivo čekale svoj red da dođu na pregled.

Kroz staklo od ulaznih vrata radionice videh obrise i kretnje domaćina. Nekoliko mačaka nam preprečiše put i vrata od lab-a se otvoriše. Vrač.

Kao i na slikama na ovoj temi, par naočara, što na glavi, što oko vrata, što po stolovima. 

Zabrinut za stanje Yamahe pitah onako u prolazu da l' će biti nešto od njih, i dobih promptno odgovor da je ton generator OK ( dakle, bio je onaj prvi, instant check up ), Bogu hvala, da je očigledno kontrolno pojačalo unutar muzičkog instrumenta zrelo za refreš i da je to bio razlog da se metnu "na kanal".

Videh moje drage 57-ice bez zadnjeg grill-a.

Sve pregledano, promenjeni EHT-i kojima je zub vremena došao glave i radili su pre ove intervencije onako random ( nove pločice, novi elementi ), promenjeni binding postovi na panelima jerbo su se oni originalni toliko potrošili da je na nekim mestima bilo i prekida ( ehhhh, moja luda glava i bandoglavost što sam to izričito zabranio Zoliju Soltanusu da to menja svojevremeno ), kao i IEC konektore koji su ubačeni, a izbačeni oni bakelitni, ultravintage, već problematični Quad konektori.

Videh i žimu posle dužeg vremena koja se ovde stavlja na grilove pozadi. Zen Mod mi spakova u neku novinu ove stare EHT, konektore i ostale trice kao fetiš i da mi savet da to čuvam kao oči u glavi, jerbo ukoliko se odlučim da otuđujem ove moje 57, novom vlasniku pod obavezno predam ove relikvije zlu ne trebalo. :)

Zatvorismo panele, Woland  u tišini odnese jedan, pa drugi panel u kola, a ja bih nekako srećan što če Yamaha ući u lab i da će već u toku dana krenuti njen amp da se radi.

Za sve vreme u off-u se čuo radio program RBgd2. Videh i doživeh te famozne RCA drajvere. Videh i EMT gramofonsku bazu i ručicu u blaženom stanju zimskog sna i neodređenog datuma za buđenje.

Videh i čuh Pappa Koan SIT koji je radio sa nekim malim pasivnim preamp-om i Revox A 76 koji je emitovao radio program. Zvuk kao da ste u radio stanici, u onoj kontrolnoj radijskoj sobi, a što nije bilo teško domaćinu da priredi tehnički, obzirom na višegodišnji radni staž u radio industriji i tehnici.

Donesoh i ja svoj komad A76. Trivijalna intervencija beše sa jednim od 3 osigurača. Rešeno za tili čas. Priključeno i poput A/B testa slušasmo jedan ( domaćinov ), pa drugi ( moj ) primerak tjunera.

Tročlana komisija nije bila u stanju da napravi razliku između ove dve starine. Oba komada su svirala identično da sam u jednom trenutku posumnjao u verodostojnost ogleda, te je Zen u jednom skoku i pokretu iskljućio moj primerak iz el. mreže.

Behu razne priče. Na kraju se pozdravismo, poželesmo Zenu srećan put na BAF 2019, dobar provod posle festivala kod N. Pass-a, kao i ostalih prijatelja sa Big Dya u US koje će imati prilike da sretne.

Čekamo slike i info-e sa nestrpljenjem. 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedelja 03.11.2019.

Beograd - Vrbas - Bač - Vrbas - Beograd

Moja prva poseta Zen Mod Lab-u. 

Ispred Lab-a, odmah pored vrata, kao u čekaonici, bile su jedne Yamaha el. orgulje koje su strpljivo čekale svoj red da dođu na pregled.

Kroz staklo od ulaznih vrata radionice videh obrise i kretnje domaćina. Nekoliko mačaka nam preprečiše put i vrata od lab-a se otvoriše. Vrač.

Kao i na slikama na ovoj temi, par naočara, što na glavi, što oko vrata, što po stolovima. 

Zabrinut za stanje Yamahe pitah onako u prolazu da l' će biti nešto od njih, i dobih promptno odgovor da je ton generator OK ( dakle, bio je onaj prvi, instant check up ), Bogu hvala, da je očigledno kontrolno pojačalo unutar muzičkog instrumenta zrelo za refreš i da je to bio razlog da se metnu "na kanal".

Videh moje drage 57-ice bez zadnjeg grill-a.

Sve pregledano, promenjeni EHT-i kojima je zub vremena došao glave i radili su pre ove intervencije onako random ( nove pločice, novi elementi ), promenjeni binding postovi na panelima jerbo su se oni originalni toliko potrošili da je na nekim mestima bilo i prekida ( ehhhh, moja luda glava i bandoglavost što sam to izričito zabranio Zoliju Soltanusu da to menja svojevremeno ), kao i IEC konektore koji su ubačeni, a izbačeni oni bakelitni, ultravintage, već problematični Quad konektori.

Videh i žimu posle dužeg vremena koja se ovde stavlja na grilove pozadi. Zen Mod mi spakova u neku novinu ove stare EHT, konektore i ostale trice kao fetiš i da mi savet da to čuvak kao oči u glavi, jerbo ukoliko se odlučim da otuđujem ove moje 57, novom vlasniku pod obavezno predam ove relikvije zlu ne trebalo. [emoji4]

Zatvorismo panele, Woland  u tišini odnese jedan, pa drugi panel u kola, a ja bih nekako srećan što če Yamaha ući u lab i da će već u toku dana krenuti njen amp da se radi.

Za sve vreme u off-u se čuo radio program RBgd2. Videh i doživeh te famozne RCA drajvere. Videh i EMT gramofonsku bazu i ručicu u blaženom stanju zimskog sna i neodređenog datuma za buđenje.

Videh i čuh Pappa Koan SIT koji je radio sa nekim malim pasivnim preamp-om i Revox A 76 koji je emitovao radio program. Zvuk kao da ste u radio stanici, u onoj kontrolnoj radijskoj sobi, a što nije bilo teško domaćinu da priredi tehnički, obzirom na višegodišnji radni staž u radio industriji i tehnici.

Donesoh i ja svoj komad A76. Trivijalna intervencija beše sa jednom od 3 osigurača. Rešeno za tili čas. Priključeno i poput A/B testa slušasmo jedan ( domaćinov ), pa drugi ( moj ) primerak tjunera.

Tročlana komisija nije bila u stanju da napravi razliku između ove dve starine. Oba komada su svirala identično da sam u jednom trenutku posumnjao u verodostojnost ogleda, te je Zen u jednom skoku i pokretu iskljućio moj primerak iz el. mreže.

Behu razne priče. Na kraju se pozdravismo, poželesmo Zenu srećan put na BAF 2019, dobar provod posle festivala kod N. Pass-a, kao i ostalih prijatelja sa Big Dya u US koje će imati prilike da sretne.

Čekamo slike i info-e sa nestrpljenjem. 

Vi ste ili pogrešili profesiju (možda ste se prerano odrekli umetnosti) ili ste potpuno neverovatan i lekar[emoji4]!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srpska posla ........ odnosno - Srpski Check In ( pasted sa big diya, mrzi me kuckam opet) :

 

 

less than 36h to flight , I started online check-in procedure

after few forms filled , given data of US Visa ( I have valid to 2021) , damn form is asking for US transit Visa ( flight change at Heathrow , 4h between flights)

what !?!

I checked online , on several official and non-official pages , prior to booking flights ...... and I certainly didn't need bloody transit visa

so , again - call contact center at Belgrade Airport , guy told me that , as far as he know - I need one! :rofl:

What to expect from someone , if I'm calling in midnight? :smesna:

further checks - on uk.gov site - I don't need that - if I have US Visa 

it seems that I'm going to calm 100% only in the morning , with first morning coffee , when I'm going to call Airport Passport Control , to confirm what I already know

Hasta La Vista , Make my day - Punk!, I'll be back, Don't eat the Yellow Snow .....

:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba ti tranzitna UK viza. Ti slećeš na Hitrou, praktično ne ulaziš na teritoriju UK, nalaziš se sve vreme unutar strogo odvojenog aerodromskog kompleksa za tranzit.

Imao sam 2000 god. jednu avanturu koja ima veze sa ovim.

Leteo sam iz Budimpešte preko Pariza za Librevil, Gabon. Avion iz HUN je kasnio. Kada smo sleteli zemaljska stujardesa me je dočekala i velikom Motorolom molila policiju i carinu da nas puste iz zgrade i praktično skratimo distancu od jednog do drugog aviona. Kroz staklo se video veliki Airbus koji je čekao samo jednog putnika. Mene.

Stjuardesa je toliko vikala u Motorolu i raspravljala se sa policajcima, ali nije bilo ustupaka. Da sam prošao tom skraćenom rutom praktično bih ušao na teritoriju Francuske, a mi iz Srbije smo tada bili gradjani zadnjeg reda na planeti Zemlji. Kakav Šengen qrtz, kakvi bakrači.

Trčali smo tim podzenim hodnicima nekih dobrih 10 minuta i onda sam se ukrcao na let za Afriku.

Dakle, zaključak, čekaće te tvoj let za USA, a ti ćeš praktično sve vreme biti u nekakvoj bescarinskoj/tranzitnoj zoni u UK.

Da ponovim - srećan put ! :wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...