Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Doktor said:

Cista fizika i priroda ESL-a ( procitati/ponoviti poglavlje o kondenzatorima ). :)

Sve je fizika :) , ostalo su varijacije. 

Ne postoji "poglavlje o kondenzatorima", vec o satickom naelektrisanju, a rec je o Kulonovoj sili izmedju dva nalelektrisanja, sto je kod ESL-a slucaj koji se lepo i muzikalno iskoriscava, ali ne i kod kondenzatora, gde se sila izbegava, ali se struje uvecavaju, i izbegava se slabi kapacitet folije za nosenje naelektrisanja....pa se folija naparava metalom, kod kondenzatora...

ESL lici na kondenzator otprilike kao i Djerdap, akumulacija, kapacitet, elektrika...reci pribliznih znacenja...reci... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O tom i pricam, o inicijalnom neznanju i indirektnom zakljucivanju, sa posledicom preterivanja.

Zvuk se menja u prvih sat, a onda se u strahu neznanja dodaje jos 20 i kusur.

Ne dovoditi signal dok se elektrostatika i sile na membrani ne stabilizuju... a to su procesi kojima je sat vremena dovoljan, nakon potpunog praznjenja, a desetine minuta ako je bio u skoroj upotrebi, nije proslo dovoljno vremena za praznjenje membrane

Poenta je da se sva VN desavanja desavaju u tih sat vremena, pa neka se duplira i na dva, (npr originalne membrane ne postoje, ako i postoje prematore su, izmenjenog potencijala), pa su neki uslovi blago izmenjeni...

Ne mistifikovati previse.

 

Ako je neko bas posvecen detaljisanju, moze da nabavi spravu pa da meri i konstatuje kada mu je i pri kom naponu, zvuk najumilniji i da li je membrana najoptimalnija

https://www.alphalabinc.com/product/ussvm2/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
24 minutes ago, NIXIE said:

Namučiste ga sa tim sitnim žičicama.:D

sitnije i vise ih je na Turtle

sto me nije sprecilo da kukam sve vreme dok sam radio - te ovo te ono , i da deeeebelo naplatim na kraju

ZM, Sir Oliver je poceo da se budi u meni.....

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vid’o.
Izgleda neverovatno.
Papirna membrana čini se tanka kao flis papir (bez mase) a opet kruta kao da ju je potapao u šećer (kakvo “stručno” objašnjenje).
Naravno na kaloti ima neki kao pipak, čini se od drveta i imam utisak da je taj pipak lagan kao od balze.
Takođe i membrana ima, do kalote, neke profilisane “nabore” (sigurno sve urađeno u nekom alatu jer je simetricno do bola).
Kako je to sve urađeno Bog će ga znati.
Papir je ustvari impresivan (Zen reče ako sam dobro zapamtio da je Švedski).
Generalno na izgled su savršeni.
I izrada, da ne naglašavam, je perfektna čini se. Jedino sto sve deluje jako nežno (nije ni težak puno). Izgleda sa namerom. Kao da je ideja bila da se izoptimizuju mase verovatno zbog brzine nekih odziva.
Bas sam se raspisao kao da se razumem u hardware.
Neću više.
Izvinjavam se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...