Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

sundjer , pojma nemam

ako ga je cika u Su ostavio ili stavio , nema razloga da ne stoji i dalje

filc  - to je origigi

 

ce napravim nove pcbs za HT ispravljac , nove diode i kondove , kao i S.Stokes tip zastite za visoki ( gas discharge tube umesto zener dioda)

msm , ko c se vrlja sa ovim voskovima i 160C a sve uliveno u plasticnu kutejicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne mozes da meris ako ne skines zadnju mrezicu

prednju necu ni da diram , nema razloga da se diraju sami paneli

 

jedan zvucnjak je imao djene-djene korektne napone , a drugi nije mogao da se odluci da li uopste da ih ima ili da ih ima polutanski

blokovi napajanja (kao i iznutrica u tonskim trafoima)  nisu dirani i to ce da se uradi - nove pcbs za visoki napon , sa svim pripadajucim elementima , kao i pcbs za zastitu  visokotonskog panela (sa elementima ) , ista trenutno ne postoji

 

 

usput cemo napravimo i da svekli nazad , one lepe tiiiinjalice

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Doktor said:

Btw, jedno pitanje : Cemu ovi sundjeri iza bas panela ? Ima li neku to svrhu, jer koliko se secam, toga nema u izvornim komadima. Cak i ovaj filc iza viskokotonskog panela ?

Ima li to nekakvog benefita ili nema ?

Najverovatnije su stavljeni da ubiju neku rezonansu koja se javlja u bas podrucju, popustile membrane. Slicnu stvar smo radili na drugarovim velikim Maggies, bas membranama.

Umesto sundjera, koristili neku vrstu poroznih gumenih panela na par kriticnih mesta gde se cuo rattle, s tim sto smo preko toga stavili siroke drvene letve sa zadnje strane zvucnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko sam ja obavesten , ovde su paneli komplet obnovljeni u Su , tako da su sundjeri mozda od pre toga

elem , ako su ostavljeni unutra posle generalke pokretnog sistema , neka ih ........ na pocetku pocetaka - posao je radio najstrucniji covek u nasim krajevima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Zen Mod said:

koliko sam ja obavesten , ovde su paneli komplet obnovljeni u Su , tako da su sundjeri mozda od pre toga

elem , ako su ostavljeni unutra posle generalke pokretnog sistema , neka ih ........ na pocetku pocetaka - posao je radio najstrucniji covek u nasim krajevima

Dobro si obavešten, a i pričali smo o tome. :)

Nakon servisa sam i dobio nekakav grafikon merenja, a lično se nisam raspitivao i involvirao o pojedinostima i koracima u reparaciji.

Ovde je sada cilj pretresti i dovesti EHT u što idealnije stanje, jer i kada su se ESL 57 kupovali, bila je jasno čujna razlika u intenzitetu zvuka levog, u odnosu na desni panel, u korist desnog.

Fino sam to regulisao sa balans regler pot-om na Quad 33 preamp-om.

Posle kompletne reparacije 57-ica u Soltanus Audio u SU je došlo do značajnog poboljšanja balansa, i moglo se tako živeti i uživati.

Međutim, svi mi smo perfekcionisti i moja želja, a Zenova dobra volja su ovi trenutni radovi na detaljnoj proveri vrednosti elemenata u EHT sekciji ili tom napajačkom delu statika. 

Iz već priloženih postova @Zen Mod-a se jasno vidi da je ova akcija bila potrebna.

Zene, samo naprej . . .  ispituj . . . radi . . . meri . . .  skockavaj . . .  javljaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...