Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

39 minutes ago, Mikorist said:

U suštini je najbolje da ga nema.

Što ga ne premostiš, odlemiš sve žice, izoluješ termobužirom  i samo kratkospojiš taj jedan položaj koji ti se sviđa? Umesto Wima staviš MKC ili nešto bolje, a i te kablove bih ja zamenio, sve im nešto tanko unutra, i kalemovi su od prilično tanke žice vidi se da su štedeli kao i većina na onom što se ne vidi. Tweak je prava stvar da se dobije bolje, to mi je omiljena zabava kod zvučnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Većina audiofila neće se složiti jer to ide protiv sve audiofilske logike.

Nekad nema logike. Može uvek da se desi da promenom kondenzatora ili nečeg drugog dobiješ recimo oštriji zvuk koji ti se ne sviđa. Meni se desilo sa nekim Wharfedale made in PRC što sam onomad zetu sređivao da je bio preoštar visokotonac kad stavim Bennic, pa sam vratio elektrolit. Samo sam malo podigao nivo visokih jer je bio tunjav zvuk i ostavio tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, vladd said:

Ovo je klasicno lupetanje, kakav crni test. To audiofili vole da zovu testiranjem, a to se zove igranje sa osluskivanjem raznih kondenzatora na nekom mestu.

Blage veze nema sa testom.

izgubih 10 dragocenih minuta na jos jednog mudrosera u obozavanoj disciplini medju tehnicki nepismenima, a vole da petljaju sa tehnikom.

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, black coffe said:

da sad ne lijepim postavljene slikice , nemojte kaj zameriti , mislim da su malo previše zakrenuti prema u nutra ? Obično je 22 stupnja tj da se blago vide unutarnje stranice kabineta . Ovak mi se čini da je zvučna slika malo napred ?

Možda je fotoaparat zakrivljen :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, black coffe said:

da sad ne lijepim postavljene slikice , nemojte kaj zameriti , mislim da su malo previše zakrenuti prema u nutra ? Obično je 22 stupnja tj da se blago vide unutarnje stranice kabineta . Ovak mi se čini da je zvučna slika malo napred ? , al ko kak voli . Ovo se vidi da je rađeno sa razumijevanjem i poznavanjem problematike .  Svaka Ti dala ili Ti svaka čast na strpljenju !!!

 

plan je identičan originalnom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

 

1 hour ago, vladd said:

Ovo je klasicno lupetanje, kakav crni test. To audiofili vole da zovu testiranjem, a to se zove igranje sa osluskivanjem raznih kondenzatora na nekom mestu.

Blage veze nema sa testom.

izgubih 10 dragocenih minuta na jos jednog mudrosera u obozavanoj disciplini medju tehnicki nepismenima, a vole da petljaju sa tehnikom.

:smesna:

Ignor je prava stvar. Čuva vreme i živce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Nego mi zanmljiva Zenova slika koja bi mogla da dobije naziv "Reumaudio":D

slika je nastala posle 7 sati secenja azmafona u klececi , rada klamaricom , lemljenja , srafljenja ...

mada je meni moj deo posla svakako prijatniji od onoga sto je Neskor radio - premestanje sprava i petljanje sa kablovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vas necu hvaliti, mogu samo kuditi. Prvo sto moram spomenuti je Milovan1963, covek 20 godina doradjuje svoj Croft Micro preamp i to tako sto stavi nesto pa slusa razlike ne bi li dosao do boljeg zvuka. I to pohvaljujem. A vi ste sklepali kutiju i dajete hvalospeve a skretnicu sabili uz bas drajver. U redu je hvalospevi za drvenariju ali dzaba i zica i skretnica od kriptonita kad sve posle us***te. Ja sam moje kutije radio sa skretnicom napolju i onda iz estetskih razloga smestio skretnicu u kutiju pored bas drajvera i dobio sam kinesko smece od zvucnika. Na kraju sam morao izmestiti skretnicu sto dalje od drajvera. I onda su budale proizvodjaci koji prave posebnu komoru za skretnicu i vode samo zicu do drajvera. Pa WBT763 je upropaastio zvuk na kutiji u odnosu na luster klemu iz probne varijante. Pa i da ne utice bas drajver na skretnicu onda skretnica utice na tunel iza zvucnika a kao projektijemo ga do savrsenstva. A u zvucnicima pomeris vunu iza drajvera samo malo i promenis totalno karakter zvucnika a kod vas ni vetrobran od motorkondova i zavojnica ne utice. Verovatno su testirani u vazdusnom tunelu.

Al oprastam vam jer ste u godinama kad ne cujete pa se vadite na to. Mada sam ogorcen na forum jer ispada da nema ni jedan posto onih koji slusaju to sto prave, vec je samo bitno da se sklopi. Neskora i jos neke izbacujem iz te grupe, jer stalno napreduju napred slusajuci razlike

  • Like 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u WM prakticno ne postoji drugo mesto gde mozes staviti skretnicu

razmisljao jesam o svemu tome ...... vetrouticaj me ne brine ama bas nista , dok sam se definitivno smirio po pitanju blizine magneta kad se setih da Gold AlNiCo bas nesto ne privlaci metalne predmete (srafciger i slicno) , u poredjenju sa bilo kojim Tann sa keramickim magnetom

pravljenje spoljnje kutije za skretnicu uvek ostaje kao mogucnost , narocito sto je sve vec napravljeno kao bi-wiring (dva seta terminala nazad)

sto se tice kondova i kvaliteta ....... na svakoj poziciji su stavljeni kondovi koji su ihaj klasu iznad onoga sto Tan u originalu stavlja u WM , svaka spulna je 3 klase iznad originala , a o autotrafou da ne govorim

 

slike originalne skretnice:

 

HFcrossover.jpg

LFcrossover.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/19710024570.pdf

https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/19740007803.pdf

Evo malo lakog testiranja kvaliteta, kada se zna sta se hoce.

Inace bi slusajuci eksperimentator morao da nam posalje i njegove usi i glavu, pride i konfiguraciju, gde je rolovao igracke, da nam se poklopi utisak :) 

I jos kada suptilni, slicni prici koju isporuci Grau, dele arogantne packe sa divnim usadjenim i ucvrscenim neznanjem, mora covek da se odusevi takvom karakteru. Bitno je da pljunes kintu, a kinta se planetarno respektuje, daje pravo da se sve pljucka i ocenjuje....nema veze ako te neko smuntao, to se brani svim orudjem, da tako treba....pravi "moral insanity"..

Pa kada je ljubitelj, sto ne pogleda malo u sustinu, ili je sustina u nekoj drugoj pozi..?

Ne uci se iz reklamnih i pamflet casopisa sustinsko poznavanje...cega god...

Zavodljivo trgovacko cavrljanje je za smejanje, ko to prihvati kao cinjenicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Zen Mod said:

na svakoj poziciji su stavljeni kondovi koji su ihaj klasu iznad onoga sto Tan u originalu stavlja u WM

Stavili su potrebno i dovoljno dobre. Nema im se sta zameriti.

E sad, sto je nama cef da stavljamo kondenzatore, tipa motor run, koji svoj predvidjeni vek treba da provedu na 7-10A ac strujcine, uz periodicne pikove ukljucenja motora, prosto mi nije jasno kako neki ne shvataju da su neki elementi tog konda, folija, dielektrik, kontaktna mesta folije i zice, za vise klasa bolji od kondova opste prakse, i da za njih ovi pikici strujica pri audio incidentima su kao ceskanje po foliji ...

A polikarbonat smo preslusali, dogovorili se i sta sve ne, da je bas pogodan za sviraljke.

Ta neka odsustva logike su mi zapanjujuca...bolje virsla iz butika, nego prsuta sa tavana :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

E sad, sto je nama cef da stavljamo kondenzatore, tipa motor run, koji svoj predvidjeni vek treba da provedu na 7-10A ac strujcine, uz periodicne pikove ukljucenja motora, prosto mi nije jasno kako neki ne shvataju da su neki elementi tog konda, folija, dielektrik, kontaktna mesta folije i zice, za vise klasa bolji od kondova opste prakse, i da za njih ovi pikici strujica pri audio incidentima su kao ceskanje po foliji ...

Zato ja stavio OBODIN:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...