Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Westminster , bolan

za bass prvo RLC kompenzacija , zato sto orna dole nije orna

onda ide vazdusna spulna za filter , pa RC u paralelu

 

a velika spulna za tweet je autoformer , od debljine zice zavisi faktor dobrote

ima se , moze se   :Viannen_loungelizard:

...... iz steka je par otpora , sve ostalo je novo

 

skretnica , kad postoji , i mora da ima 20kg

tu se odvajaju decaci od muskaraca ...... i nadribabe od ..... ne-nadribaba

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaa sad mi je jasno odakle ~100kg po kutiji.

 :heat:

Bome taj mid-bass ima ispred sebe dosta što može da unese uticaj na krajnji rezultat. Pogotovo mi se ne svidja taj iron choke ukoliko je redno postavljen. Motor run da u paralelu, ali na putu signala preporuka za stack plavih Philips mkt-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma volim i ja te kondenzatore, imam slicne takve, njih moze covek ubaciti u neku lepu limenku i prodavat 10x skuplje, ovako ruzni beli nikakvi pa nisu na ceni :D

A sto se gvozdja tice (autoformer), pa nije to i tako lose, opet kazem neka kaze papir sta hoce, ali u praksi to nije lose, nije lose

p.s. treba nam emoji za "Iron" tj. Peglu, nema peglanja bez gvozdja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji greska zbog histerezisa, ali je manja od 1%(jos ako se uzme u obzir backemf iz zvucnjaka, jos manje), variranje L u kompenzaciji jos nebitnije, najbitnije je da ne udje u zasicenje, a sa druge strane imamo memory efekte u dielektriku...pa nesto moramo da uguramo u skretnicu. :) 

Mada je kalem na vazduhu najlinearniji, to nema spora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Mada je kalem na vazduhu najlinearniji, to nema spora.

Ja na basu trenutno imam vazdušni kalem 5mH/0,45oma, poveći. Zanima me da li bi bolje bilo uzeti motan na gvožđu 5mH /0,1 om, zbog damping faktora pojačala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Ja na basu trenutno imam vazdušni kalem 5mH/0,45oma, poveći. Zanima me da li bi bolje bilo uzeti motan na gvožđu 5mH /0,1 om, zbog damping faktora pojačala?

Stvar odabira kompromisa. Bolje bi bilo uraditi aktivu, ili podebljati zicu. 

Kalem je sam po sebi problem, jos ako uvedes jezgro, onda moras da pazis na eventualna generisanja kojekakvih pikova, problem histerezisa koji unosi nelinearnost(ima dobrih materijala sa ultrauskim, ali postojecim histerezisom)...

Stvar izbora kompromisa i ukusa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Stvar odabira kompromisa. Bolje bi bilo uraditi aktivu, ili podebljati zicu. 

Kalem je sam po sebi problem, jos ako uvedes jezgro, onda moras da pazis na eventualna generisanja kojekakvih pikova, problem histerezisa koji unosi nelinearnost(ima dobrih materijala sa ultrauskim, ali postojecim histerezisom)...

Stvar izbora kompromisa i ukusa

Oni iz Finih namotaja daju velike snage za te induktivitete tako da neće biti zasićenja. Mislim da bih dobio puno na definiciji basa sa manjim omskim otporom, pogotovu što je kutija bassreflex. Moram probati kad se uvatim sređivanja zvučnika, neću znati dok ne čujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...