Jump to content

ZM, random zanimacije


Zen Mod

Preporučeni Komentari

18 hours ago, vladd said:

Yup, kod mene je 242, retko spadne na 235, zbog blizine trafo stanice, ali ne zele da okrpe fazne korektore, niti da regulisu trafoe, npr zamene sa modernijim i boljim. Smanjuje im profit :) 

Biće ti jače pojačalo. Kad sam napravio Leach pre 20god. DC napon je bio po projektu +-56 do 58V kako kad. Sad je +-60 do 64V i zujka trafo, eto besplatno sam dobio 20-30W po kanalu a da prstom nisam mrdnuo.

Na mreži nikad nemam ispod 230, a ide i do 245V. Kod kuma smo izmerili jednom preko 250V posle ugradnje nove trafo stanice navalile da crkavaju sijalice, žalili se stanari tih zgrada pa su nešto smanjili sad je kao kod mene otprilike. Stariji uređaji su definitivno u opasnosti, naročito kad je manja potrošnja u mreži. I nisu iste faze, razlika je i do 3-4v.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Zen Mod said:

ne znam , koliko mi kazu - 230 je sad standard u "drzavi"

 

Razlikuje se još nešto, kod nas su trafoi na 10/0,4kV, kod vas su na 20/0,4kV, srednjenaponska mreža nam nije ista.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd

Baza

steta raskidati ugodnu komunikaciju sa Gospodjom Milankom ; kako sam obavesten , od jeseni treba da budu i glass-stop lakovi kao standard .... masina je kupljena , samo treba obezbediti mesto i instalaciju - 36KW .......

@neskor

skretnica , yup - za Westminstere .....  sa tvojim driverima

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...