Jump to content

babelfish-xj-or-jx-or-whatever


Zen Mod

Preporučeni Komentari

sasvim lepo je drugi harmonik dominantan

to i jeste bio cilj cele igre , da to moze da se podesi - vrednosti ta dva otpora

ako im zamenis mesta promenis fazu ..... ovako kako jeste , drugi je negativan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Zen Mod said:

sasvim lepo je drugi harmonik dominantan

to i jeste bio cilj cele igre , da to moze da se podesi - vrednosti ta dva otpora

ako im zamenis mesta promenis fazu ..... ovako kako jeste , drugi je negativan

Interesuje me kako meris balansirani spektar?

Imas balanced in /balanced out zvucnu, ili radis konverziju singl signala u balansirani?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EMU1212

ima bal in i bal out

 

 

no , ako nemas balansirano konverzija ili aktivno ili trafoima

 

pod uslovom da se igras sa line level signalima , nije kriticno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Balansirana kartica je extra stvar, .... 

Ja sam paralelno sa otporom od 8 oma stavljao razdelnike napona pre nego ga vrnem na ulaz, tako da mogu i veci naponi ok da mere, samo mora da se konstantno vodi racuna koliko si daleko od max ulaznog napona za zvucnu.

Ako imas neka merenja za upload, ima i nas koje interesuju takve stvari :)  mimo ovih gajtandzija :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razdelnik napona se podrazumeva ......

ono sto mene interesuje je mahom kako se ponasa sklop na 1W , te koliko se to poklapa sa simuliranim (kad je u pitanju prethodno simulirana konstrukcija)

preko toga retko kad me intereuje bilo kakvo merenje koje ne ukljucuje osciloskop

merio sam samo prototip pojacala - to sto jeste napravljeno ali sa samo po jednim izlaznim po kvadrantu ....... interesovalo me i da potvrdim koncept servoa kao i igrarije sa THD spectra

to je sve bilo konzistentno poprilicno sa simulacijom

avaj , pobrljao mi hard u radionickom kompu , te nemam sacuvane screnshots , kao ni sacuvani moj config file za EMU

a sad vala nemam ni zivaca da ponovo setujem EMU (komplikovano do bola kad ima previse svega)

 

nisam ni merio finalno , ne interesuje me

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To mi nije jasno. Mogu jedno teoretsko pitanje?

MOSFET, recimo konkretni IRFP240, se nabrija mirnom strujom da bi otišao u linearni režim rada. Kod npr. Babela to je 2A. 2A štrika kroz jedan mosfet.

Ako ovde ide samo 350mA kroz mosfet, šta smo dobili? Isto kod XA serije, tamo je kod nekih i na 270mA.

Dakle on radi u linearnom režinu? Ili se gleda toplota dok koje se zagreje, pa tada ode u linearni režim?

 

Screenshot_7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

linearnost ........ jedno je linearni rezim rada za elemenat , drugo je linearni rezim za grupu elemenata

 

ako stavis mirnu struju recimo na 250mA po tranzistoru, i zahtevas od njega da jarca +/-100mA ........ to je jedna stvar

 

a ako stavis mirnu struju od 2A po tranzistoru , i zahtevas od njega da jarca +/-2A ........ to je druga stvar

 

 

sa druge strane - temperatura nema nikakve veze sa tim ...... ima posredno , ali sijaset drugih stvari su pre vezane za temperaturni domen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je pitanje konteksta ....... dakle ako je naponski swing takav da ne drllja mnogo po prenosnoj krivi ..... da je promena primarne velicine ( da li struja da li napon) relativno mala u odnosu na postavljene vrednosti u radnoj tacki ...... mozes reci da je sistem linearan

 

dakle - kad pojacavas MC signal , mozes da uzmes ceve sa mizernim strujicama a i naponima ( zanemarujuci sad sve ostale faktore) , dok za driversku ceve koja treba da swinguje ihaj volata (a bogami i pokoji mA)....... mora da bude i mamara ceve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...