Jump to content

Jeftina strujna letva


NIXIE

Preporučeni Komentari

Sve zajedno izađe oko 2500 RSD, letva je 2100. Aluminijumsko kućište nije bilo uzemljeno (nedopustivo!) pa sam ga uzemljio jednim šrafom M3 i ušicom. Sve komplet je "Proudly Made In Serbia" (osim snake skin, kalaja, ušice i šrafa, to se kod nas ne pravi). Kabal je 3x1,5mm2 LIYCY Zaječarski, može najviše 3x2,5mm2 da uđe kroz uvodnik.

20180129_204027.jpg

20180129_204200.jpg

20180129_203453.jpg

20180129_193101.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, Doktor said:

Onda mu izbaci iz funkcije taj crveni prekidac da bi bio "audiofilski" u full-u. :)

Mrzelo me to da radim ali u principu taj prekidač ničemu ne služi. Ima da napravim pločicu od crne plastike i da je zalepim umesto prekidača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istu letvu imam i ja, isto sam koristio LIYCY samo od 2.5 kvadrata i nije Zajecarski vec neki Nemacki...  :) Meni su se svideli kontakti na letvi koji su uradjeni sa federima koji osiguravaju bolji kontakt... i ne moze da se kontakt razlabavi kao na kineskim letvama...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, pakonja said:

Istu letvu imam i ja, isto sam koristio LIYCY samo od 2.5 kvadrata i nije Zajecarski vec neki Nemacki...  :) Meni su se svideli kontakti na letvi koji su uradjeni sa federima koji osiguravaju bolji kontakt... i ne moze da se kontakt razlabavi kao na kineskim letvama...

 

To im je veliki plus

Licno mi se ne svidja kako je uradjen ispod spoj sa zicama

Nitovano na nesto (??? ) sa prorezom u koji je uglavljena gola bakarna zica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zoranzu said:

To im je veliki plus

Licno mi se ne svidja kako je uradjen ispod spoj sa zicama

Nitovano na nesto (??? ) sa prorezom u koji je uglavljena gola bakarna zica

Taj spoj žice i kleme je presovan i nije tako loš. Može i da se dodatno zalemi ali mora prvo metalni deo letve da se demontira. To ću raditi kad budem skidao prekidač. Koja je ta bolja APC, ima li kakva slika ili link?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, zoranzu said:

To im je veliki plus

Licno mi se ne svidja kako je uradjen ispod spoj sa zicama

Nitovano na nesto (??? ) sa prorezom u koji je uglavljena gola bakarna zica

Uf.... nisam otvarao da vidim taj detalj... ako je tako to je uzasno... kada sam video opruge nisam dalje ni gledao kako je resen spoj... provericu... hvala sto si mi skrenuo paznju za to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, pakonja said:

Uf.... nisam otvarao da vidim taj detalj... ako je tako to je uzasno... kada sam video opruge nisam dalje ni gledao kako je resen spoj... provericu... hvala sto si mi skrenuo paznju za to...

Ako je ljudski upresovano nema zime. I kontakti na prekidačima, sklopkama, relejima itd. su presovani pa im ništa ne fali. Najgora mesta su one kleme sa šrafom gde priključuješ kabal i buksne na prekidaču.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali pitanje je da li je upresovano kako treba... sudeci po pristupu koji su imali sa onim oprugama verujem da nisu presovali sa tankim limicima i verujem da su uradili ok, ali opet ja nekako vise volim sraf... kada ima sraf onda je to bolji kontakt... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, pakonja said:

Da, ali pitanje je da li je upresovano kako treba... sudeci po pristupu koji su imali sa onim oprugama verujem da nisu presovali sa tankim limicima i verujem da su uradili ok, ali opet ja nekako vise volim sraf... kada ima sraf onda je to bolji kontakt... :)

Ako budeš otvarao za kontrolu, slikaj sve molim te, mene mrzi da otvaram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocu sigurno, samo ne u bliskoj buducnosti jer imam gomilu obaveza i ne znam gde cu pre :) Jedino ako se stvori neki luft pa da upadne to preko reda... danas bitumenisem i azmafonisem kutije.... ako uspem da zavrsim obe kutije danas bice ekstra...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
19 hours ago, Manager357 said:

Ako je nekome potrebna kvalitetna strujna letva za DIY imate modele ProKer strujne letve sa keramičkim jezgrima, jako dobro rešeno i upakovano u alumunijumsko kućište, ožičenje sa bakarnim šinama koje u preseka skoro 4mm2. 

http://prosafe.rs/proizvod/proker/

Jeste bolja od one moje, samo ne treba zaboraviti da se uzemlji metalni deo pošto to nikad ne rade, a trebalo bi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobri su ti moduli, ali je ozbiljna kolicina pozicija, tu sad mora da se grupise, ovako ili onako. Pojacalo, sa snaznim trafoom ipk treba da bude  u posebnoj grani.

http://image.schrack.com/produktkataloge/k-gehg-rs5.pdf

Od 236-e strane ima zanimljivosti, a i komponente su im odlicnog kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/22/2018 at 12:24 PM, Manager357 said:

Ako je nekome potrebna kvalitetna strujna letva za DIY imate modele ProKer strujne letve sa keramičkim jezgrima, jako dobro rešeno i upakovano u alumunijumsko kućište, ožičenje sa bakarnim šinama koje u preseka skoro 4mm2. 

http://prosafe.rs/proizvod/proker/

ProKer-najkvalitetniji-produ%C5%BEni-kab

 

Čuj Elektrotehniči fakultet Nikola Tesla u Beogradu, slatko se nasmejah. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...