Jump to content
Aleks

Bruce Rozenblit's ECC82 μ-follower preamp

Preporučeni Komentari

U osnovnoj verziji preamp zvuci previse zaobljeno, mekano, i to je ono sto privuce slusaoca - hej, gle, cevni zvuk, on je takav, aha! Lepoo.... umilno.
Ali poenta je da cev moze i mora mnogo bolje... nocas sam slusao opet, uh, ma vazdan mocan zvuk - ali tek nakon "friziranja" :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Alex said:

U osnovnoj verziji preamp zvuci previse zaobljeno, mekano, i to je ono sto privuce slusaoca - hej, gle, cevni zvuk, on je takav, aha! Lepoo.... umilno.
Ali poenta je da cev moze i mora mnogo bolje... nocas sam slusao opet, uh, ma vazdan mocan zvuk - ali tek nakon "friziranja" :)

Ja mislim da je upravo to "caka" lose nacrtanih i napravljenih cevnih pretpojacala. Tipa imas pojacalo/zvucnike/kablove koji ne valjaju zato sto ostro sviraju (neka losa D klasa ili neka varijacija GC-a), pa se to onda "zaobli" lose napravljenom cevkom, da ne bole usi, a u stvari je mucak. Ali na zalalost, uz veliku kolicinu marketinga los i ostar zvuk se prodaje kao "detaljan" a muljav se prodaje kao "topao"....

Marketing je cudo, cudo...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, Alex said:

nocas sam slusao opet, uh, ma vazdan mocan zvuk - ali tek nakon "friziranja" :)

Bice interesantno da  uporedis 6V6 sa ovim friziranim.

Ne bih da prejudiciram, ali bih se kladio na frizeraj :) 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
20 hours ago, Vix said:

Ja mislim da je upravo to "caka" lose nacrtanih i napravljenih cevnih pretpojacala. Tipa imas pojacalo/zvucnike/kablove koji ne valjaju zato sto ostro sviraju (neka losa D klasa ili neka varijacija GC-a), pa se to onda "zaobli" lose napravljenom cevkom, da ne bole usi, a u stvari je mucak. Ali na zalalost, uz veliku kolicinu marketinga los i ostar zvuk se prodaje kao "detaljan" a muljav se prodaje kao "topao"....

Marketing je cudo, cudo...

Vix taj fenomen ispravljanja neravnina je cest ali ja sam uradak sa ECC82 posle slusao i u drugim kombinama i jednako je dobro radilo, ne nekazem da ne moze bolje, naravno da moze, takodje sam slusao lampe koje su istinski hi fi a ne neka zaobljena pamuk prica koja se meni svidja. Inace GC je tesko napraviti lose ali treba puno znanja da se napravi odlican!

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Alex (i ostali). Imate ovdje shemu za preamp koji sjajno radi evo već više od godinu dana. Uz kvalitetne cijevi gotovo najbolje što sam čuo od cijevnih. Malo su cijevi na limitima, ali to vrijedi užitka u zvuku, a ni cijevi nisu tako skupe ako se kupe neke ruske 6N23P i neke dobre a jeftine ECC82 npr. istočnonjemački RFT ili nove kineske.

P.S. Vidim da si se logirao i na taj forum pa ti možda ovo i nije bilo nepoznato.....

http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=11&t=1637&start=40

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, zbotic said:

Alex (i ostali). Imate ovdje shemu za preamp koji sjajno radi evo već više od godinu dana. Uz kvalitetne cijevi gotovo najbolje što sam čuo od cijevnih. Malo su cijevi na limitima, ali to vrijedi užitka u zvuku, a ni cijevi nisu tako skupe ako se kupe neke ruske 6N23P i neke dobre a jeftine ECC82 npr. istočnonjemački RFT ili nove kineske.

P.S. Vidim da si se logirao i na taj forum pa ti možda ovo i nije bilo nepoznato.....

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, zbotic said:

zbotic zna sta radi, 77 oma izlazna impedansa.

sto se tice problema sa nestabilnim ECC82, postoje dokazana resenja kao sto je koriscenje srodnih cevi industrijskog (americkog) standarda kao sto je 6N7, koja je po pinoutu, struji i svemu ostalom ista kao i 6J5, polovina 6SN7, sem sto ima 3db veci gain. metalni balon, zero mikrofonija, sum ne postoji. 6J5 vec mislim da ima vise varijabli i da ima ruska, ali nisam 100% siguran za to. ako 3db gaina nije greda, 6N7 je dobro resenje ako se trazi cev koja uklanja potrebu za tube rollingom.

jednu stvar ne razumem, kakva je veza ovog preampa sa M7 i sta je uopste M7, jel to marantz 7 ili audio note M7

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
17 minutes ago, grau said:

jednu stvar ne razumem, kakva je veza ovog preampa sa M7 i sta je uopste M7, jel to marantz 7 ili audio note M7

Nikakva, osim što se može koristiti pločica sa ebaya uz minimalnu preinaku i nikakav ukupni trošak za onog kome se ne da raditi point to point spojeve.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
20 minutes ago, grau said:

zbotic zna sta radi, 77 oma izlazna impedansa.

sto se tice problema sa nestabilnim ECC82, postoje dokazana resenja kao sto je koriscenje srodnih cevi industrijskog (americkog) standarda kao sto je 6N7, koja je po pinoutu, struji i svemu ostalom ista kao i 6J5, polovina 6SN7, sem sto ima 3db veci gain. metalni balon, zero mikrofonija, sum ne postoji. 6J5 vec mislim da ima vise varijabli i da ima ruska, ali nisam 100% siguran za to. ako 3db gaina nije greda, 6N7 je dobro resenje ako se trazi cev koja uklanja potrebu za tube rollingom.

Audio note M7 malo liči, slična šema ali parametri su sasvim drugačiji (mnogo manja struja reda 1mA). Gledao sam svašta pre nego što sam se odlučio za AIKIDO.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Boticu, upravo sam vodjen tvojim primerom tog preampa i "naprzio" cev tom strujom :)
Uskoro ce kutijanje...
Rasplamsao sam se na mnogo strana, svasta sam zapoceo, bas sinoc gledam.. opet nisam normalan. Mora jedno po jedno da se pakuje u kutije...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
5 minutes ago, Alex said:

Boticu, upravo sam vodjen tvojim primerom tog preampa i "naprzio" cev tom strujom :)
Uskoro ce kutijanje...
Rasplamsao sam se na mnogo strana, svasta sam zapoceo, bas sinoc gledam.. opet nisam normalan. Mora jedno po jedno da se pakuje u kutije...

Završi 6V6 pa posle pakuj u kutije sve odjednom, ili sve u jednu.:rolleyes:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
34 minutes ago, Vix said:

Sprave najbolje zvuce dok su van kutije, ima tu necega :D

Istina.Surova istina.

Ima pisanije u Glass Audio o tome da li treba da se oklopi izlazni trafo ili ne.Ako ne grešim,zaključak je NE.

Ima i primer da npr.Audio Note prodaje(ili je prodavao) kit gde je izlazni trafo,C jezgro, neoklopljen.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Vix said:

Sprave najbolje zvuce dok su van kutije, ima tu necega :D

Jedan od razloga zašto sam mnoge uređaje pravio odmah u njihovoj finalnoj kutiji. Spravim ga na dasci, svira super, stavim u kutiju, gotovo, do kraja ne uspe da prosvira. Par ampova je bačeno :D

Ali, to je bilo poodavno... ostarilo se, složile se diy kockice :P

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zakljucak: Ne samo zvucnici, vec i pojacala a i pretpojacala najbolje sviraju na dasci :P:lol:

A i kablovi,  ako se oslanjaju na neke dascice :)

Odoh da kupim kuhinjsku dasku, za novo pojacalo B)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
59 minutes ago, zbotic said:

To me i potaklo da se javim (jednokratno) ponovo, inače ne bi.

Pa jeste, konacno da neko nesto i napravi. I koji je dojam sto se zvuka tice?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...