Jump to content

Strujni kabl


kilder

Preporučeni Komentari

Na mom Rotel preampu baš nikako ne primjećujem razliku izmedju strujnih kablova a vjerovali ili ne, najbolje se čuje bez njih :o.... a sa druge strane, na zvučnicima se čuje sa strujnim kablom a bez strujnog kabla ne :o

 

 

 

 

 

:roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ninja said:

Na mom Rotel preampu baš nikako ne primjećujem razliku izmedju strujnih kablova a vjerovali ili ne, najbolje se čuje bez njih :o.... a sa druge strane, na zvučnicima se čuje sa strujnim kablom a bez strujnog kabla ne :o

:roll1:

Mozda treba da predjes na naponski kabal :) ,dosta vise strujni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovih dana je bio kod mene do sada najskuplji strujni kabli - Shunyata Python Helix 1m. Skuplji od ovog do sada nisam slušao, vele da je nov koštao 1800 eura.

Kabl je izuzetno debeo ali isto tako i savitljiv. To me je posebno dotaklo jer su ovi pitoni obično kruti.

Pokazao se kao jako dobar, jednom rečju veoma je jasan. Nisam primetio da ima neku bolju umetničku stranu već je više tehničar. Najbolje se pokazao između zidne utičnice i strujnog filtera.

Svim dežurnim skepticima mogu odmah da kažem da nisam kupac ovog kabla već moj drugar - tako da nemate materijala za pljuvanje. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slučajno naleteh na temu i izdelih plusiće podržavajući diy inventivnost ma koje vrste ne razumejući izražavanje suprotne skepse. Imam strujne diy kablove urađene po instrukcijama Gosn Dabića još pre više od 20 godina, a o vibracijama koje se javljaju usled međusobnog udaranja vodova mi je davno pričao Gosn Jeličić. Postoji jedna firma koja pravi jednostavne nosače kojima vodi kablažu lebdeći i na taj način umanjuje prenošenje mikro vibracija koje kuda. Ovo punjenje peskom sa čeličnim opiljcima ima logičnog smisla kao što je punjenje nogu polica sistema, postolja zvučnika  i kućišta gramofona, koliko je činkovito u oplaćivanju kabla je empirijsko, znači, mora da se proba, a to je i ćef. Šta čelik tu radi ili može, nemam pojma, ali se praktično radi o već gotovom materijalu za peskiranje, moj peskar ima na raspolaganju više vrsta, kupuje se na džak i voljan sam da obezbedim par čaša za probu, na Vidikovcu u Beogradu je peskara.

Moj poznanik, audifil i elektro inženjer koji radi u struci, ima napojne kablove koje mu je izradio kolega inženjer, dobar drugar ima takođe ceo sistem ožičen istim, kaže da je frapantna razlika u zvuku plus nestanak višedecinijskog zujanja i brujanja koje mu je stalno bilo prisutno šta god bilo u sistemu, a radi se o desetinama, možda i stotinama komponenti kroz godine i to jako visoke klase. Jesam slušao ali bez poređenja, stvarno nema zujke. Ne znam šta je u kablovima, samo materijal za izradu košta više stotina €, od bandere ispred kuće do utičnice u sobi ima sigurno 20 metara žice, jeste neverovatno da metar i kusur do uređaja može da pravi toliki uticaj da je zaključak ko da su drugi uređaji u pitanju koliko god sam sklon, a jesam, zmijskom ulju. Tražio sam zato da se vidim sa inženjerom da mi sa tehničke strane obrazloži uticaj minorne dužine čak i ako se radi o konstrukciji koja se ponaša kao EMi RF filter analogno nekom kondicioneru ala Lampizator koji je kod mene na slušanju, https://www.diyaudio.rs/topic/8768-ac-filter-lampizator-silk-230/ 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto gos'n inzenjer ne plasira otkrovenje medju kolegama, mozda i na IEEE konferenciji, neka pita da mu recenziju uradi Antonije.. :) 

Ili koristi titulu autoritativno zarad intenzivnijeg cedjenja ulja..? :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi bio prvi, a bojim se ni poslednji, ništa se ne menja u stradiji. Šalu na stranu, smejem se uvek kad vidim cenu od par somića € za kabl i tako nešto ma od čega da je, s druge strane svaki diy uvažavam i podržavam, konkretno sa čašom mešavine kvarcnog peska i opiljaka. Pomenu neko one granule u patikama, to je silka i upija vlagu iz vazduha upijajući je u sebe, koristi se maasovno pri izradi termo prozora. Ima jednokratno dejstvo u hermetizovanoj zapremini gde pokupi do nivoa nekih 30% što se smatra suvim, tad pobele granule koje su šarolike, ljubičaste i rozikaste boje su kad su suve, grejanjem na osamdesetak °C se isuše i trajno su reverzibilne, koriste se u recimo i u nekim velikim trafo postojenjima, imam nekih 4 kile što je dovoljno za isušivanje više od 50m3 vazduha visoke relativne vlage, mogu i to da priložim za eksperimentalni kabl koji mora da se hermetizuje da bi bila vlaga u pesku neutralisana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kog doktora izbaciše iz njiove komore? A prodaju Aloe Veru, ajkulino ulje, raznorazne prevare kojima uzimaju pare od bolesnika i čak kontraproduktivno leče.

Da ne pominjem one koji traže nepotrebne preglede  i čak intervencije koje, gle čuda, mogu samo u njiovim privatnim ordinacijama da se urade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbga, onda nista :D 

Ako je kraljica sportova, trgovina, vec pokakila razne struke, onda se prepustamo bahatim uzivanjima i ignoranciji.

 

Nemam ja nista protiv samozabavljanja i igranja, ali smatram da treba da postoji minimum strucne logike..

Jeste nesreca sto kroz sprave za igranje protice struja, lepsi bi bio neki magicni fluid ili carobni prah sa Zvoncice...ali dok je suvoparni poremecaj u prici, neka suvoparna pravila vaze.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Jbga, onda nista :D 

Ako je kraljica sportova, trgovina, vec pokakila razne struke, onda se prepustamo bahatim uzivanjima i ignoranciji.

 

Nemam ja nista protiv samozabavljanja i igranja, ali smatram da treba da postoji minimum strucne logike..

Jeste nesreca sto kroz sprave za igranje protice struja, lepsi bi bio neki magicni fluid ili carobni prah sa Zvoncice...ali dok je suvoparni poremecaj u prici, neka suvoparna pravila vaze.. :) 

Jeste vala, ako nešto prezirem, to je brendomanija i poistovećivanje sa njom. Neka logika mora da postoji, stručno utemeljenje kolko tolko. Džon Atkinson je svojvremeno pokušao da pojasni uticaj kablova koji mi doživljavamo a trgovci koriste samo tako, neko objašnjenje je elektrostatsko polje, znači figurativno aura. Kad se sedne ispred dva zvučnika, uvaženi Sakuma je zagovarao čak samo jedan, čuje se nešto i odma počinje da se priča o "prostoru" koji se ne vidi, da nema zvučnika, svako ko bi pričao da tu nešto vidi bi bio smatran ludim, a niko od nas to naravno nije, tako da se sve može posmatrati sa te neke strane, psihofizike.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam 2 dužine 0.75m i bili su priključeni na par uređaja, što Amp što preamp sto riaa I svi su mi uređaji posle riknuli..... :heat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...... naravno, to je sala, ali ne to da su 0.75m nego da su riknuli :mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...