Jump to content

Strujni kabl


kilder

Preporučeni Komentari

52 minutes ago, Gosha said:

Mozda bi trebalo razmisljati i o promeni izvora struje (napona). 

Danas to nije problem, moze da se postavi neka solarna elektrana ili mini hidrocentrala, mozda cak i napajanje agregatom (samo to pravi malo vise buke, pa bi ga trebalo smestiti negde u podrum, pa opet kablovi od podruma do slusaonice).

Moj favorit je mini solarna elektrana i paneli postavljeni na krov kuce i eto ciste struje i nezavisne od komsijinog aparata za zavarivanje :)

Ovo sad vec moze otici na neku drugu stranu i nije za ovu temu o strujnom kablu, ali ja ne bi isao toliko ekstremno i da pravim potpuno novi izvor struje, vec bi postojecu 220v prebacio u DC i onda pravio novih cistih 220v samo se postavlja pitanje kako ovo uraditi u DIY izvedbi a da bude kako treba? :) Nesto slicno kao sto radi UPS samo da 220v bude pravi cisti sinewave a ne "stepenasti" sinewave kao sto vecina UPS-eva to radi... :)

Onomad sam okacio sliku sa osciloskopa pre i posle power kondicionera i evidentna je razlika u sinusoidi i to se SIGURNO cuje... ti si bar covek od merenja i znas da kada izmeris tako nesto ne moze da se isto cuje... :)

Evo iskopao sam slike o kojima pricam...

Pre:

5a5765e8b3653_prekondicionera.jpg.df2e52c67a415b25f94414fa06f94ac8.jpg

 

Posle:

5a5765ea93846_poslekondicionera.jpg.80277c623a5eabf63d9fb1ca460249df.jpg

 

 

P.S. Izvinjavam se za offtopic...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, pakonja said:

3x1.5mm2 sirmovani kabal kome sam uzemljenje i sirm povezao na strani utkaca koji ide u zid...

Sa takvim kablom slusam Hiragu od pocetka. Ali to je samo obican kabl pristojnog kvaliteta. Nema nikakvog snake oil-a, sacme i creva za zalivanje, specijalnog bakra, specijanih izolatora, odizanja od poda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, crni. said:

dobro, onda jeftin diy kabl od zida do filtera, pa pošteno urađen filter, a od filtera do ampa opet jeftin diy kabl

i bole te đorđe za komšijsku mešalicu i frizerski salon u susedstvu

si prob'o?

probo filter. izbacio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kao sto @Gosha rece, mozemo i napraviti poseban izvor struje. Samo sto je tek to komplikovano, treba bukvalno UPS, ali koji daje priblizno sinusoidu a ne stepenicu (sto daje vecina UPS-ova). Nije neizvodljivo, ali kosta, ima energetskih gubitaka (dodajte na A klasu), zauzima prostora, i sve to da bi se dobio...bolji zvuk? Mozda, ali koliko bolji, i da li vredi, e to je posebna prica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, ebe said:

Sa takvim kablom slusam Hiragu od pocetka. Ali to je samo obican kabl pristojnog kvaliteta. Nema nikakvog snake oil-a, sacme i creva za zalivanje, specijalnog bakra, specijanih izolatora, odizanja od poda...

Da, upravo to i ja kazem... Nisam ja pricao o nikakvom snake oil-u vec o poredjenju racunarskog napojnog kabla i ovog sto sam napravio...  i ma sta neko rekao razlika u zvuku postoji, a verovatno si je i ti cuo cim si ostao na tom kablu? ;)

Ali isto tako se slazem sa time da treba isprobati razne kombinacije ako nisu preskupe za igranje i ako neko ima vremena da se sa time bakce... ko zna mozda se provali neka caka da nesto svira bolje... ipak svi mi uzivamo u DIY igrariji pa makar nekad ona bila i uzaludna... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet nemam reci za vasu neizmernu brigu ko ce sta da radi o svom trosku za svoj cef. Pogledajte malo sve te periferne slike velikih projekata u detaljima kablaze koje se provlace kroz ceo forum...

Ostavite coveka da proba sta je naumio, mada moram priznati da mi se ta namera sa opiljcima ili sacmom uopste ne svidja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno mi nisu loši kablovi, međutim želim da isprobam još neke varijante da vidim koliko može bolje. Da nisam čuo razliku u zvuku, ne bih se ni zanosio time. Poštujem svačije mišljenje u vezi kablova i znam da ima kako onih koji veruju tj čuju razliku, tako ima i onih koji ne veruju. Ne bih se ubeđivao. Svako ima pravo na svoj izbor. Raduje me što ima i vickastih ovde :-)...
Inače, sistem mi nije perverzija, ali nije ni loš... Magneplanari i ProAc Tablete, Aragon amp, Electrocompaniet preamp,Nad dac, sub 15-ica... Kablovi, osrednji za ovaj sistem, pa planiram uraditi bolje koliko je moguće za razumnu svotu...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast :cheers:
Hvala, hvala... Aragon se odlično pokazao na planarima, a Ec mi je bio želja još iz mađanijeh dana... Trenutno mi je dac usko grlo i sama prostorija, koja nije adekvatna. Ali lagano... Koga zanima, dobrodošao je na slušanje... :-)

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U to vreme sam planirao neke druge zvučnike i slučajno uleteli planari. Probao sam bio dosta snagaša, t+a, Vincent, i još neke i Rotel se najbolje pokazao. Quad im je ležao, ali se meni zvuk nije dopadao...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na poslu sam, pa ne mogu baš video da odgledam, ali generalno sam upoznat sa značajem šilda i samog uzemljenja. Interesovalo me ovo vezano za vibracije, pošto uglavnom se povede eventualno računa kod komponenti u zaštiti od istih. Znači, zanima me dobija li se šta i kod samog kabla tu, pa ću zato isprobati. Razlike u samim kablovima su mi čujne u sistemu, pa kad već pravim, nije teško i ovo isprobati...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, kilder said:

Iznenadilo me što je bio bolji od t+a. Mada za oba sve zavisi od preampa. Rotelu su prijale i lampe. Postajao je kulturan tada :-)

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

koji t+a i koji rotel?

ako može da se zna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
Interesantno je da ko god od nas čuje neku razliku u zvuku pomisli da dolazi iz hardware Hi-Fi a ne da je posledica fizioloskih, psihičkih i drugih dešavanja u nama samima koja se neprestano odigravaju.


Srećko
ja se vodim iskustvom iz slaganja auto instalacije,kad mi napojni kabel ide skupa sa zvučničkim dolazi do pojave zujanja na driverima,zato vjerujem da ima nešto u tomu.
jel poboljšanje čujno,neznam
ali vjerujem kad se skupi nekoliko sitnih unapređenja,možda se i čuje kakva razlika u tonu sistema

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...