Jump to content

Strujni kabl


kilder

Preporučeni Komentari

Neka svako radi oko kabla kako zeli, samo neka obrati paznju na odredjene standarde, posto mreza ume da bude cest izvor pozara. Kvalitetni kablovi dobre izolacije, kvalitetni prikljucci i korektno povezivanje. Kada se to ispostuje, moze se dodavati med i orasi, pcelinji vosak ili parafin, gvozdje, srebro, zlato i pamuk...po zelji..

 

Tacno je sir Olivere da je napajanje krucijalno za rad pojacavaca, ali mrezni kabal nije deo tog sklopa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Neka svako radi oko kabla kako zeli, samo neka obrati paznju na odredjene standarde, posto mreza ume da bude cest izvor pozara. Kvalitetni kablovi dobre izolacije, kvalitetni prikljucci i korektno povezivanje. Kada se to ispostuje, moze se dodavati med i orasi, pcelinji vosak ili parafin, gvozdje, srebro, zlato i pamuk...po zelji..

 

Tacno je sir Olivere da je napajanje krucijalno za rad pojacavaca, ali mrezni kabal nije deo tog sklopa.

Jeste, jeste.

Stavi širmovani i neširmovani kabl pa uporedi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd nek neko napravi switcher pa da menjamo kablove na zivo dok pojacalo svira i da ustanovimo razlike. :)

Najveci uticaj na promenu zvuka, kada se promeni nesto u sistemu, ima pihtija izmedju nasih usiju. Dokazao sam na sebi. Dok se ne radi double blind ABX test sa trenutnom promenom, ne verujem nista, pa ni svojim usima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, ebe said:

Ajd nek neko napravi switcher pa da menjamo kablove na zivo dok pojacalo svira i da ustanovimo razlike. :)

Najveci uticaj na promenu zvuka, kada se promeni nesto u sistemu, ima pihtija izmedju nasih usiju. Dokazao sam na sebi. Dok se ne radi double blind ABX test sa trenutnom promenom, ne verujem nista, pa ni svojim usima.

Ne bih baš smeo na živo, ali veruj mi čuje se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam probao one skupe i brendirane strujaše, ali ni moji nisu loši

imam lapp i dayensov, čini mi se baš dobar, a bio kod mene i nixijev

malo probao, igrao se, ali na izvorima, jer mi monoblokovi imaju integrisane kablove...nisam čuo nikakve razlike

što se struje tiče najveće razlike, dramatične takoreći, se čuju kad slušam muziku kasno uveče ili u nedelju ujutro...ali to je već poznata stvar

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, sir Oliver said:

Stavi širmovani i neširmovani kabl pa uporedi.

Skupo i komplikovano. Treba puno stemovanja i kopanja. A nece mi dati da sirmujem do TENT-a :) 

 

Sta mislis da dobijas sa sirmovanjem metra kabla. A pojacalo recimo u drvenoj kutiji, npr.

I sta mislis da te smetlnje koje pokupe "aktivne zicei" mreznnog kabla(smetnje po uzemljenju su malo drugacija prica), urade u gvozdju trafoa? Zamisli da se izgube u rasutoj magnetizaciji, ili preciznije, pomerice neki magnetni mikrodomen u gvojzu za femtometar. Za toliko ce se opirati domen glavnoj megnetizaciji.

 

Sto se sirma tice, gde bi ga povezao, ako pretpostavimo da imas dobro uzemljenje i da je jedna od zica u mreznom kablu uzemljenje, povezana na mrezno uzemljenje i na sasiju uredjaja?

 

Ima tu mnogo detalja, problem je sto su ti detalji kod mreznog kabla pogresno uvezani,  pogresno i nepotrebno preuvelicani, a jos gore su recepture za sanaciju preuvelicanih tvrdnji.

Smetnje i djubre iz mreze(vecih energija, deformacija sinusoide, ogromni spajkovi) se ne lece na kablu, niti mogu, vec posle kabla. Smetnje iz etra su nezgodnije na drugom mestu, u mreznom kablu nailaze na dovoljno ponora za tu energiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Bes kabal ispod 200 evara :) 

Silver folija, naravno monokristalna i usmerena, umotana u pirincani papir pa u teflon, upredeno tri komada i za uzemljenje jedna, i okolo nekoliko silikonskih cevcica, pa cvrsto pvc crevo, pa sirm preko toga i na kraju termo buzir pa pamuk, snake skin dizajn...bez toga nema vajde. :) 

Sirm naravno uzemljen posebnom, pozlacenom pletenicom u silikonu vodjeno do rupe u kojoj je zlatna sipka, brazilski humus i islandski vulkanski pepeo. Zaliveno slanom vodom sa obala Madagaskara...

A? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, sir Oliver said:

Glupo je dokazivati da nešto ne postoji, ne utiče,...Treba dokazati da nešto postoji, utiče. A to je kod napojnih kablova lako. Prespojiš i gotovo

Jes vala, za par minuta proveriš šta je i kako je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda bi trebalo razmisljati i o promeni izvora struje (napona). 

Danas to nije problem, moze da se postavi neka solarna elektrana ili mini hidrocentrala, mozda cak i napajanje agregatom (samo to pravi malo vise buke, pa bi ga trebalo smestiti negde u podrum, pa opet kablovi od podruma do slusaonice).

Moj favorit je mini solarna elektrana i paneli postavljeni na krov kuce i eto ciste struje i nezavisne od komsijinog aparata za zavarivanje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ebe said:

Kad neko nacne ovakvu temu sticem utisak da ima savrseni sistem u savrsenoj slusaonici, ulozene stotine hiljada u sve to, pa nista drugo nije preostalo da se popravlja nego struji kabl.

Kada budem dolazio da cujem Hirage ponecu i moje strujne kablove... pa cemo zajedno cuti da li ima razlike ili ne... :) Ono sto sam kod mene primetio (dok sam imao zvucnike) nije neka drasticna razlika ali je zvuk bio nekako mirniji, opusteniji, nije ostar... meni je zvuk bio prijatniji i precizniji u odnosu na kineske strujne kablove koji dolaze uz racunar...

Ovo sto sam ja napravio je LIYCY 3x1.5mm2 sirmovani kabal kome sam uzemljenje i sirm povezao na strani utkaca koji ide u zid... Kao sto @NIXIE rece  vredi probati... ne kosta puno... ako primetis i cujes razliku super, a ako ne primetis i ne cujes onda ti to ni ne treba a nisi puno izgubio probajuci... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, sir Oliver said:

Ne

Kabl ne mora da bude skup

dobro, onda jeftin diy kabl od zida do filtera, pa pošteno urađen filter, a od filtera do ampa opet jeftin diy kabl

i bole te đorđe za komšijsku mešalicu i frizerski salon u susedstvu

si prob'o?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...