Jump to content
Doktor

Onaj . . . ovaj (ovdi) . . . dolasci . . . odlasci na noge . . .igracke . . .

Recommended Posts

e, ovako je bilo: @Doktor i @ninja su prijehali prvi, Dynaco se taman zagrejao, slušasmo malo digitaliju (Tidal), pa potom podelismo iglu.. u tom dođe i @Zen Mod svašta nešro doneo, pola sata smo istovarali :) VPI, DefiSIT, T - Bed, Irona, Hitachi Tuner.. ja sam odma počeo da meračim DefiSIT, tražeći mesto da ga negde ćušnem, da ga zagubim nekako :)

do ručka smo puštali ploče, malo BM Wood, malo SPU Royal, malo na T - Bed, kasnije, pa do kraja na DEFiSITu.. T - Bed je koncepcijski sličan M2, i zvuk mu ima isti karakter, trajalo je dok se ugrejao, ali je vredelo čekati - križanac XA25 (da me se ispravi ako grešim) i M2 iako  sa veoma starim kondenzatorima i jednim hladnjakom, svirao je veoma dobro.. čak odlično.. ima nečeg lampaškog u njegovom zvuku, uz jasnu definiciju niskih.. srednji i gornji spektar su baš kakvi i trebaju da budu.. ulazni trafoi daju nekakvu patinu, ali pojačalo je u osnovi neutralno, veoma muzikalno, uz malo lepo doziranih začina..

DEFiSIT je.. e, kupio nas je na mah.. iz prve.. Nelsonov poklon Zenu, sa Pass-SIT 1 tranzistorima koje stavlja u SIT 1 i 2, uz Fetove (da me se ispravi i ovde), sa svojih oko 7 W po kanalu, nije imao baš nikakav problem da pokrene Tannoye, i da ih drži i održi i dovede tamo gde je i namerio.. Preamp je naravno bio blizu poslednjih koraka, povremeno smo ga i smanjivali, pojačan nije davao ni trunčicu klipinga, niti bilo kakvih neočekivanih manifestacija.. zavodljivo i ekstremno muzikalno pojačalo.. definisao sam ga kao 300B sa čvrstim basom i čistim visokim.. ima svoj karakter - razlikuje se od svega što je, da sam ja čuo, izašlo iz Passove kujne.. zavidim i to veoma :)

Doktorov VPI, je dobio nov motor i Zen mu je odradio generalku, premestio je sa Thorensa 126, SME M2-9, ručku na VPI, setovao, podesio, naštelovao, namincao :) pa slušasmo potom i VPI sa fenomenalnom Grace MM zvučnicom - odlična, to sam već znao, ali Ninja dobi zadatak da pronađe upotrebljiv komad za mene..

sve u svemu, družismo se baš fino, muzika i skalamerije behu samo povod.. 

e, ovako je bilo: [mention=52]Doktor[/mention] i [mention=61]ninja[/mention] su prijehali prvi, Dynaco se taman zagrejao, slušasmo malo digitaliju (Tidal), pa potom podelismo iglu.. u tom dođe i [mention=2]Zen Mod[/mention] svašta nešro doneo, pola sata smo istovarali VPI, DefiSIT, T - Bed, Irona, Hitachi Tuner.. ja sam odma počeo da meračim DefiSIT, tražeći mesto da ga negde ćušnem, da ga zagubim nekako
do ručka smo puštali ploče, malo BM Wood, malo SPU Royal, malo na T - Bed, kasnije, pa do kraja na DEFiSITu.. T - Bed je koncepcijski sličan M2, i zvuk mu ima isti karakter, trajalo je dok se ugrejao, ali je vredelo čekati - križanac XA25 (da me se ispravi ako grešim) i M2 iako  sa veoma starim kondenzatorima i jednim hladnjakom, svirao je veoma dobro.. čak odlično.. ima nečeg lampaškog u njegovom zvuku, uz jasnu definiciju niskih.. srednji i gornji spektar su baš kakvi i trebaju da budu.. ulazni trafoi daju nekakvu patinu, ali pojačalo je u osnovi neutralno, veoma muzikalno, uz malo lepo doziranih začina..
DEFiSIT je.. e, kupio nas je na mah.. iz prve.. Nelsonov poklon Zenu, sa Pass-SIT 1 tranzistorima koje stavlja u SIT 1 i 2, uz Fetove (da me se ispravi i ovde), sa svojih oko 7 W po kanalu, nije imao baš nikakav problem da pokrene Tannoye, i da ih drži i održi i dovede tamo gde je i namerio.. Preamp je naravno bio blizu poslednjih koraka, povremeno smo ga i smanjivali, pojačan nije davao ni trunčicu klipinga, niti bilo kakvih neočekivanih manifestacija.. zavodljivo i ekstremno muzikalno pojačalo.. definisao sam ga kao 300B sa čvrstim basom i čistim visokim.. ima svoj karakter - razlikuje se od svega što je, da sam ja čuo, izašlo iz Passove kujne.. zavidim i to veoma
Doktorov VPI, je dobio nov motor i Zen mu je odradio generalku, premestio je sa Thorensa 126, SME M2-9, ručku na VPI, setovao, podesio, naštelovao, namincao pa slušasmo potom i VPI sa fenomenalnom Grace MM zvučnicom - odlična, to sam već znao, ali Ninja dobi zadatak da pronađe upotrebljiv komad za mene..
sve u svemu, družismo se baš fino, muzika i skalamerije behu samo povod.. 

Veoma, veoma, zadovoljan prikazom.
Nadam se da se DEFiSIT zagubio?
Šta će DEFiSIT Zenu, on nema vremena da uživa a i bolje da izađe malo vani i provoza one čopere.

Ja nemam puno da dodam osim hvala domaćinu i hvala Zenu. Dan pun pozitivne energije i dobrog druženja uz masu pošalica :)

Meni je definitivno zvijezda dana taj "mali" DEFiSIT zajedno sa Ironom a bogami i Royalom. 

Tannoyi så HPD385 mi sviraju bje no predhodni GM. 

Dynaco je pozitivno iznenađenje. 

Doc I ja smo sretno stigli kući, jedreci povremeno sa punim jedrima I zakačenom genakerom :)

Nagradno pitanje: Koje stao na Thorensa :dubbio: :D:P