Jump to content

Onaj . . . ovaj (ovdi) . . . dolasci . . . odlasci na noge . . .igracke . . .


Doktor

Preporučeni Komentari

Srajana opet safatalo , al' mozete naci dovoljno informacija - Nelsonovi navodi - gde se moze skontati komparacija SIT 1 - SIT 2 - SIT 3

DEFiSIT je mala serija od mozda 5-10 komada , napravljena kao evaluacija koncepta ; SIT 3 je iteracija DEFiSIT-a , konstrukciono i po k-kama prilagodjena da se moze komercijalizovati

@Neskor - kad covek potrosi prvu kilu na fifi , valjda ukljuci mozak i prestane citati fifi casopise , za ista drugo sem zabave i eventualnog citanja izmedju redova

SIT amp i XA amp (kao i generalno FW vs. PL) ne mogu da se nadju u bilo kakvoj komparativnoj situaciji ......

idiotluk ozbiljnog poredjenja ampa od 10W vs. ampa od 250W izmice verovatnoci poimanja .....  a eto , nadje to na listi nemackog casopisa , koja valjda treba da bude pandan cudesnih moci eliksira sa divljeg zapada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

valjda Zen zna ili može da pretpostavi razliku..

mislim da ni SIT 3 nije u izvornom obliku dostupan za diy zbog tranzistora koji su custom

yup

zen moze i seme da vam da za sva tri , al' koja korist kad nema najbitnijeg elementa , niti ima vajde gledati u egzaktne seme da bi se primenila na neki od nabavljivih VFet i JFet i SIT tranzistora , iskopanih iz tamnih vilajeta Japana i nabavljivih na netu za 50E komad

mislim - ima vajde , ali je dovoljan koncept i onaj ko zna znaje ce napraviti nesto sa navedenim primercima

onaj ko ne zna , ne vredi mu ni kompletna Nelsonova sema , jer je kvaka bas u pronalazenju konkretnog seta parametara i prilagodjenja za preputium part koji je na raspolaganju

 

sledece na redu je finalizacija mog SEF ampa , koji ce da bude sirotinjaska varijanta DEFiSIT-a , ili bolje - SIT-3 , ali napravljena sa obicnim mosfetima ;

sema je vec objavljena na Big DiyA , a mozda i ovde , pa ko voli nek izvoli

 

a kad finalizujem , objavicu definitivnu semu , i komplet ce da bude na prodaju .... pa ili pravite sami na veroboard, svojoj pcb , kupite od mene , sta god .....

malo li je

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam da si ti nahrčkao SIT-ove i da će se neko ovajditi od te operacije. a jbga biće da sam spavao na času. mislim znam da su unobtanium za plebs ali nećemo da se vređamo.... :heat:

 

mislim ne pišem kao mušterija (mada nije isključeno, ako SIT-ovi ne razvijaju temperaturu prženja kajgane) nego kao entuzijasta koji bi voleo da čuje kako to svira, baš je duboko u zoni mistike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma tesko covek moze da te shvati ozbilno u zadnje vreme :smesna:

 

pokazujes cudesnu kombinaciju sindroma seoske mlade i starca od tisucu leta blagoslovljenog 15-minutnim pamcenjem :buehehe:

sve je to luk i voda , drzi se onog sto ti je najblize

 

Pass SIT-1 ima nahrckano , ali taman za po set SIT-1 i SIT-2 ampova , za licno trosenje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto kaze ona narodna, "najbolje je kad' prenoci". :)

 

Nedelja 08.07.2018 - Summit kod @Woland-a 

Post br. 1

 

@ninja dosao zbog ovog desavanja specijalno za vikend iz Centralne Srbije ( jutros se vratio ).

Petak vece gostovao u mojoj "avliji", subota se revitalizovao i detoxikovao od Quad "infekcije" (:roll1:), te rano jutro krenusmo nas dva jarana put samita.

Domacin nas je docekao kako i prilici. U off-u se cula ECM muzika. Sedosmo. Videh mali displej sa slicicom "Saragasso Sea" od Ralph Towner-a, pa izadje "Solstice" od istog artiste, pitah kao vintage freak koji inklinira skoro pa iskljucivo vinilima, sta se tu desava, da mi se objasni i saznah sledece : Coctail sprava, Tidal, pretplata za lostless, dok je nas cekao namestio je play list koju je predlozio Steve Tibbets, takodje jedna od ikona ECM lebela. Smenjivale su se odabrane numere sa ECM albuma, ali neko razdoblje koje je meni narocito interesantno, slobodno mogu i reci da je to bila IMO zlatna era ECM-a.

Posle nekih pola sata slusanja primetih da su drugi Tannoy drajveri u kutijama. Mhm, nisu Gold Monitori. Nisu. HPD385 komplet reparirani.

Po secanju pod nekih ranijih seansi uvideh da ovi HPD imaju diskretno drugaciju teksturu zvucne slike u odnosu na GM. 

Mali Dynaco hrabro to sve isvirava. Bez ikakve frke, straha, stamen, odlicna saradnja sa Iron preamp-om.

Tidal, preplata 20 eura za lostless, iskrena preporuka za svakoga ko ne razmislja o vinil kolekciji, nedajboze formiranju CD kolekcije, pa i ovih externih HDD, klauda etc.

Kada pogledate da jedan novi vinil kosta u proseku tu sumu, vi prakticno za jedan mesec imate Tidal-ov fundus na izvolte. A evo, od @Woland-a sam dobio info da je ECM "uleteo u tu Tidal pricu", tako da ima veliki proj naslova.

Nazdravismo, zamezismo, pa ponovismo odlicnu "sljivu" iz Kovilja i krenusmo na ploce . . . .  a Zen-a jos nema . . . . :D

Nastavice se . . . . .  a da . . . . u postu br.2 

hpd385.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy je Tannoy je Tannoy ..... sve dok :

-je DC

-ima 15" (moze i 12"  neki , a moze i 10" jos vise nekineki)

-je besprekorno ispravan

-je besprekorno implementiran , po pitanju skretnice ; za razliku od bass jedinica koje nemaju znacajnijih varijacija po pitanju Rdc (onda impedanse) , visokotonci imaju impedansu u relativno sirokim okvirima ... te je potrebna optimizacija skretnice ako Vt izlazi iz 8R znacajno ; da ne pominjem shim-ovanje voice coila da bi namotaj bio optimalno u procepu

 

dakle , sa slikom bemrtne Seke Sablic kako seda za klavir , turite na isto mesto 4 predmetna tannoy drivera , pa ih poredite do mile volje ; razlike ce naravno biti , ali daleko manje nego sto srcemozakbudjelar neizostavno ocekuje

ono - yes - ide ovaj malo dublje ...... al tu mu dodje sva razlika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Post br.2 

Ploce - Kuzma S baza, Kuzma rucica pa puta 2, ona Ref. i ona 313. 

Na njima Benz Wood ( nerazradjen, prakticno nov, metnut pre par dana, dakle 8-10h max. ), te Ortofon Royal SPU ( razradjen, bas onako kako treba, dekantiran, pa odlezao kao nekakvo vrhunsko vino, pa serviran ) . . .  Love Supreme .. . . opaaaaaa . . .  pa jedna . . .  pa druga rucica et zvucnica . . . . milina . . . poredjenje NE kao ono,  tipa 1 na 1  . . . . pa ja ugasim sistem . . . . a vi sada malko cutite . . . .  pa ja menjam. . . pa opet palim . . . pustam . . . 

Nagra Phono sa dva izlaza, pa SUT-ovi koje je domacin temeljno preslusao i odredio koji za koju ( naravno, uz sve specifikacije, omaze, loadinge, "gledanja" zvucnice u SUT, u phono . . .  etc ), dakle Cottter MK II koji je gde god sam ga cuo ( a cuo sam ga ) pokazao i dokazao da je jedan vrhunski SUT. Sto bi se reklo, no brainer, za ozbiljnog vinil kolektora koji zeli da ganja MC glave, a nece da podlegne onom principu tautologije ( uostalom kao sto sam i ja, znaci : Ortofon Rohmann i Ortofon T 3000 SUT ).

Ljudi moji, Cotter ima one tamo "gurtne", sokete, menjaj, bajpasuj, lemi, radi . . .  i namestices za 99.9999% MC glava idealno.

A da , da pomenem i drugi SUT . . . . "sitnica", Tango trafo-i . . .  loodl'o bre . . .  a Zen-a jos nema . . .  :tease:

Stay Tuned . . . 

 

wo15.jpg

wo16.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No. 3

Svira i dalje sistem . . . . mali Dynaco definitivno "dobija" i mene i @ninja-u ( idemo totalno silent u wanted . . .  :) ).

Tada cujem da ce @Zen Mod doneti neki surprise, nesto sto ce biti i premijera na ovim prostorima, nemam pojma o cemu se radi ?

No, culi ste  veci vi to jos sinoc o cem' se radi . . . 

Dok maleni, hrabri Dynaco radi, drzi zvucnu sliku, evo i jedne njegove slicice . . .

Nastavice se . . . .

 

wo3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No. 4

. . .  u neko doba, stize Zen. :)

Ode maleni Dynaco odma' "pod led" . . . . jbga, mene nesto preseklo, ali k'o velim, " . .  u gostima sam, be goood . . ".  B)

Metne se odma' T-Bed, kol'ko shvatih, neki test model, prototip iz Pass serije . . . OK, rekoh u sebi i  . . .  druga prica . . . karakteri . . . detalji . . . 

No, o tehnikalijama ce drugi, ja cu o zvucnom utisku . . . . precizno . . . bez ikakvih ispada u zvucnoj slici . .  Tannoy 15" su pod apsolutnom kontrolom . . . vinili i dalje ( pa naravno ) . . .  Royal je kao i prethodni put Zvezda popodnevnog samita/susreta . . .  Iron preamp je prakticno nevidljiv . . . znaci sve je to vec tjunovano, nesto poput vojsovanja muzickog instrumenta . . . . dakle, u zvucnoj ravni.

Krecu razne teme, paneli . . .  o ideji za taj amp ( koliko me pamcenje sluzi od juce, to je neka komb. M2 i X25, tako nesto ? ), pa crtanju sheme . . . mozganje o elementima . . . ovo, ono . .  pa konacno kacenje na T-Bed ( ma kako ta daska izgledala stupidno, ali kada se priblizite, u stvari vi vidite da se tu pakleno radilo, tj. ubacivalo/izbacivalo, kontalo etc. ) . . .  a ono meni najvaznije . . . . muzika je tekla u "potocima " . . . znaci, ide A strana vinila, pa ev. B, ako ne B, ide se neki drugi album, nevezano od zanra . . . niko nije trazio zelje . . .  niko nije doneo ploce svoje( sem mene 20 komata za pranje :laugh1tooht: ), pa da se , eto, bas one puste, da se cuju ti "viskoki", ono hsss, hsss, ili , onaj sub bass . . .  onaj bas sto "izuva", usitnjava kamenje u bubrezima, prosto mrvi . . .  NE . . . . @Woland je pustao vinile . . . i to kakve . . .  ponovo OM ( slusah to pre par godina kod njega ) . . .  pa bese ona mala od Shankar-a . . .  pa Brahem . . . a test amp na T-Bed-u ne opterecuje, prisutan, sto bi se reklo " ima i sliku i ton" . . :thumbsup:

 

. . .  nastavice se . . . 

 

wo6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, grau said:

 

 

šae royal, podseti me, živ mi ti?

https://www.ortofon.com/spu-royal-n-p-461

Jedan zaista "gadan" SPU, u N verziji.

@Woland to target-irao svojevremeno, te hrabro pazario . . .  jos onomad smo se nas par ozbiljno zabrinuli o cemu se radi i onako lagano podigli cenovne lestvice za zeljene zvucnice.

Iskreno, respektabilna "glava", nesto sto vredi cuti, pa ako imas prilike i dovoljno "vremena", sebi priustiti . . . :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

šae royal, podseti me, živ mi ti?

pa SPU, u mom slučaju nude.. "detaljan ali ne na uštrb muzikalnosti" parafraza prepiske sa[mention=847]grau[/mention] početkom prošle godine [emoji4]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Br. 5 . . . 

Amp na T- Bed-u . . .  kada je ukljucen u sistem, emitovao je zvuk onog dzepnog tranzistora koji je nekada sluzio cisto za info na stadionima  za gledaoca uz uho (kao kontrol za druge rezultate), pecanju etc.

Trebalo je vremena . . .  nekih 10 dobrih minuta . . .  pa jos 10 . . . eto ga onaj zvuk radio aparata u kuhinji . . .  nekada. :)

Dakle, trebalo je skoro pa po' sata da se ovaj "skeleton" amp dovede na radnu temperaturu kada je pokazao sta moze.

Rekoh sebi, paaaaaa dobro . . .  to je to iznenadjenje znaci.  OK. Vredelo ga je cuti. 

Medjutim, prevario sam se. T - Bed Amp je isklkjucen , pa je Zen i zaista prikazao to iznenadjenje susreta.

 

DefiSIT.  :o

Prikljucen . . .  ide prica . . .  poklon Nelson-a Zen-u. Neki retki delovi unutra . . .  inace, jednostavna topologija . . . 7 W svega u A klasi . . . warm up daleko kraci od T-Bed amp-a . . . a ton, tacnije "toncina" nas ostavlja skoro pa bez daha . . .  ja opet o tehnikalijama tipa kako, zasto, elementi, topologija . . . necu, jer nemam pojma, ali kao slusalac mogu reci da je ovaj amp nesto sto vredi cuti.

Na stranu sto smo nas par kod @Woland-a imali srecu da uzivo prisustvujemo premijeri DefiSIT-a na ovim prostorima. 

Zaista Masterpiece.

Domacin je pustio meni omiljenu numeru od PF "Echoes" sa albuma Meddle. Potom se okrenula samo strana, pa smo odlusali i A stranu gde je takodje kultna numera "One of These Days" i onda redom.

I sta se desilo . . .  bilo je jos tu amp-ova koji su uredno cekali u redu, ali se Def. nije mrdnuo iz sistema do kraja samita.

Bice jos  . . . . 

* DefiSIT je sasvim dole u sredini u polici.

 

 

wo11.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 . . . :)

U ovom postu bih se osvrnuo na jos par uredjaja koji su napravili izuzetan utisak na mene.

Nagra VPS Phono - neutralna RIAA, sa dva izlaza sto je za nas vinil frikove blagodet. Dodatno, sa mnostvom mogucnosti za loading zvucnice manuelno. 

Jedna zaista ozbiljna sprava.

 

Iron Pre - juce sam i definitivno "ispratio" poslednju i finalnu iteraciju ovog preamp-a koga pratim, slusam na ovim nasim seansama jos od "Kasetoven"-a. :)

Objasnjeno mi je po ne znam vise koji put, tako da thnx i Zenu i Woland-u.

Moze da radi kao klasican pasivni preamp/pot. Sa druge strane, ako postoji potreba, zelja, ima mogucnost da predje u rezim premp-a sa baferom ( slobodno korekcija/ispravka/dodatak ako je potrebno ). 

Potpuno neutralan, ne postoji, ne cuje se u audio lancu, prakticno u stealth mode-u. Radio je sve vreme ove nase jucerasnje audio seanse. 

Dynaco, pa T-Bed Amp, na kraju i DefiSIT su bili pod kontrolom Iron-a, i odlicno se cula razlika u svakoj od ovih kombinacija. A to je i poenta neutralnog preamp-a.

 

 . . .  nastavice se sutra o razgovorima o muzici ( Machine Head & Come Taste the Band :) ), te otvaranju showroom-a, bolje receno workshop party-ja na kraju summit-a sa demontazom i montazom SME rucica . . . a i bice malo o Grace F-9 MM zvucnici koja se na kraju veceri nasla u drustvu Wood-a i Royal-a i kako se provela u tom clash-u . . . . dakle, Stay Tuned do sutra posle 16 h . . . . 

nagra.jpg

iron.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...