Jump to content

Onaj . . . ovaj (ovdi) . . . dolasci . . . odlasci na noge . . .igracke . . .


Doktor

Preporučeni Komentari

e, ovako je bilo: @Doktor i @ninja su prijehali prvi, Dynaco se taman zagrejao, slušasmo malo digitaliju (Tidal), pa potom podelismo iglu.. u tom dođe i @Zen Mod svašta nešro doneo, pola sata smo istovarali :) VPI, DefiSIT, T - Bed, Irona, Hitachi Tuner.. ja sam odma počeo da meračim DefiSIT, tražeći mesto da ga negde ćušnem, da ga zagubim nekako :)

do ručka smo puštali ploče, malo BM Wood, malo SPU Royal, malo na T - Bed, kasnije, pa do kraja na DEFiSITu.. T - Bed je koncepcijski sličan M2, i zvuk mu ima isti karakter, trajalo je dok se ugrejao, ali je vredelo čekati - križanac XA25 (da me se ispravi ako grešim) i M2 iako  sa veoma starim kondenzatorima i jednim hladnjakom, svirao je veoma dobro.. čak odlično.. ima nečeg lampaškog u njegovom zvuku, uz jasnu definiciju niskih.. srednji i gornji spektar su baš kakvi i trebaju da budu.. ulazni trafoi daju nekakvu patinu, ali pojačalo je u osnovi neutralno, veoma muzikalno, uz malo lepo doziranih začina..

DEFiSIT je.. e, kupio nas je na mah.. iz prve.. Nelsonov poklon Zenu, sa Pass-SIT 1 tranzistorima koje stavlja u SIT 1 i 2, uz Fetove (da me se ispravi i ovde), sa svojih oko 7 W po kanalu, nije imao baš nikakav problem da pokrene Tannoye, i da ih drži i održi i dovede tamo gde je i namerio.. Preamp je naravno bio blizu poslednjih koraka, povremeno smo ga i smanjivali, pojačan nije davao ni trunčicu klipinga, niti bilo kakvih neočekivanih manifestacija.. zavodljivo i ekstremno muzikalno pojačalo.. definisao sam ga kao 300B sa čvrstim basom i čistim visokim.. ima svoj karakter - razlikuje se od svega što je, da sam ja čuo, izašlo iz Passove kujne.. zavidim i to veoma :)

Doktorov VPI, je dobio nov motor i Zen mu je odradio generalku, premestio je sa Thorensa 126, SME M2-9, ručku na VPI, setovao, podesio, naštelovao, namincao :) pa slušasmo potom i VPI sa fenomenalnom Grace MM zvučnicom - odlična, to sam već znao, ali Ninja dobi zadatak da pronađe upotrebljiv komad za mene..

sve u svemu, družismo se baš fino, muzika i skalamerije behu samo povod.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, ovako je bilo: [mention=52]Doktor[/mention] i [mention=61]ninja[/mention] su prijehali prvi, Dynaco se taman zagrejao, slušasmo malo digitaliju (Tidal), pa potom podelismo iglu.. u tom dođe i [mention=2]Zen Mod[/mention] svašta nešro doneo, pola sata smo istovarali [emoji4] VPI, DefiSIT, T - Bed, Irona, Hitachi Tuner.. ja sam odma počeo da meračim DefiSIT, tražeći mesto da ga negde ćušnem, da ga zagubim nekako [emoji4]
do ručka smo puštali ploče, malo BM Wood, malo SPU Royal, malo na T - Bed, kasnije, pa do kraja na DEFiSITu.. T - Bed je koncepcijski sličan M2, i zvuk mu ima isti karakter, trajalo je dok se ugrejao, ali je vredelo čekati - križanac XA25 (da me se ispravi ako grešim) i M2 iako  sa veoma starim kondenzatorima i jednim hladnjakom, svirao je veoma dobro.. čak odlično.. ima nečeg lampaškog u njegovom zvuku, uz jasnu definiciju niskih.. srednji i gornji spektar su baš kakvi i trebaju da budu.. ulazni trafoi daju nekakvu patinu, ali pojačalo je u osnovi neutralno, veoma muzikalno, uz malo lepo doziranih začina..
DEFiSIT je.. e, kupio nas je na mah.. iz prve.. Nelsonov poklon Zenu, sa Pass-SIT 1 tranzistorima koje stavlja u SIT 1 i 2, uz Fetove (da me se ispravi i ovde), sa svojih oko 7 W po kanalu, nije imao baš nikakav problem da pokrene Tannoye, i da ih drži i održi i dovede tamo gde je i namerio.. Preamp je naravno bio blizu poslednjih koraka, povremeno smo ga i smanjivali, pojačan nije davao ni trunčicu klipinga, niti bilo kakvih neočekivanih manifestacija.. zavodljivo i ekstremno muzikalno pojačalo.. definisao sam ga kao 300B sa čvrstim basom i čistim visokim.. ima svoj karakter - razlikuje se od svega što je, da sam ja čuo, izašlo iz Passove kujne.. zavidim i to veoma [emoji4]
Doktorov VPI, je dobio nov motor i Zen mu je odradio generalku, premestio je sa Thorensa 126, SME M2-9, ručku na VPI, setovao, podesio, naštelovao, namincao [emoji4] pa slušasmo potom i VPI sa fenomenalnom Grace MM zvučnicom - odlična, to sam već znao, ali Ninja dobi zadatak da pronađe upotrebljiv komad za mene..
sve u svemu, družismo se baš fino, muzika i skalamerije behu samo povod.. 

Veoma, veoma, zadovoljan prikazom[emoji106].
Nadam se da se DEFiSIT zagubio?
Šta će DEFiSIT Zenu, on nema vremena da uživa a i bolje da izađe malo vani i provoza one čopere[emoji3].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam puno da dodam osim hvala domaćinu i hvala Zenu. Dan pun pozitivne energije i dobrog druženja uz masu pošalica :)

Meni je definitivno zvijezda dana taj "mali" DEFiSIT zajedno sa Ironom a bogami i Royalom. 

Tannoyi så HPD385 mi sviraju bje no predhodni GM. 

Dynaco je pozitivno iznenađenje. 

Doc I ja smo sretno stigli kući, jedreci povremeno sa punim jedrima I zakačenom genakerom :)

Nagradno pitanje: Koje stao na Thorensa :dubbio: :D:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je to - samo izaberes sa kim ces vise da se druzis - sa zenom , ili nekim drugim

 

:rofl:

 

nego ...... ti gramofoni ...... to je sve zastarelo .....

 

koga to jos interesuje .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram da primetim, uz rizik da mi se pripiše hvalisavost, ili promoterstvo Pass - Tannoy kombinacije, da ogromna većina imalaca dobrih (ma odličnih) diy uređaja, prosto nije svesna njihove zvučne vrednosti.. skoro je @grau jedan, meni poznat sistem valorizovao u novcu, može i tako, ali verujem da je imao istu ideju koju i ja iznosim: kvatitet diy sistema je u dramatičnoj nesrazmeri sa kvalitetom bilo čega u Majci Srbiji, a toga, čak ni neki vlasnici nisu svesni.. mislim da ta činjenica, u poplavi svakodnevnog bulšita o osiguračima, kablovima ili kondicionerima, neopravdano izmiče izvan vidokruga..

ima nešto više od 5 godina od kada slušam Zenov BJ2 - njegovu iteraciju Passovog J2 - bilo je dosta pojačala na gostovanju kod mene, zaključno sa ovim poslednjim Nelsonovim biserom, pure pleasure DefiSITom, ekstremno ekskluzivnom spravom, koja neće ići u masovnu proizvodnju, a koja nas je na mah ali postojano očarala.. na kraju ipak, kada se racio povrati, pa se primeni i analitika, moje staro pojačalo ostaje na mestu, pa čak i u ovoj konkurenciji (nedobavljivost DefiSITa je bila od velikog uticaja :) ).. pri tom sam sasvim svestan da BJ2 nije najbolje pojačalo na svetu, da ni Tannoy DC nije najbolji driver na svetu, da ima superiornijih kombinacija (sinergija je do te mere zloupotrebljena da mi se gadi)..

ovo gore napisano je naravno, kao i sve, plod subjektivnog gledanja na stvari, ali se nadam da će pomoći da se stvari posmatraju racionalnije, i da se stvarni prioriteti vrate na pripadajuće mesto..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DefiSIT je unobtanium ali SIT-1, 2 (i valjda 3, cuo sam da i to ima) valjda nisu, pitanje koje ja imam je gde su ti uratci spram DefiSIT. Da ne pominjem da je bilo i nekih DIY pomaka u tu stranu, mislim da se zvalo Le Amp i isto je low power za razliku od ovih gore.

 

EDIT - Sad vidim da je SIT-3 zapravo najblize komercijalnom DefiSIT-u. Eto, znaci ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...