Jump to content

Mjerenje i vijek lampi


ninja

Preporučeni Komentari

e jbg.ja dok napisa situacija se promenila nacisto...a teo sam da budem pametan al je to malo teze.na red sa mA stavi neki instrument mA tog opsega i izmeri struju,pa onda otkaci instrument,podesi nulu pa vrati kako je bilo.najvece pitanje od deset piva  je sta taj meri,jer tu moze da bidne svasta....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da da, uvek isto pokazuje. ma nije kvarno nego se nesto pokarabasilo kada mi je svetlana cefka zveknula i napravila neki kratki spoj tako da su oba pokazatelja bila zakucana. sto znaci da se verovatno bio napregla spirala. nisam se setio da probam da vrtim a mozda sam i vrteo da nije reagovalo, mesam sa starim taticevim 10Y ampom gde se tako stelovao bias pa si mogao da se zevzecis.

gledao sam, ovo sto sada pokazuje je ono sto je efendija napisao, 400V i 140mA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

zakljucak

prvo pustis Graua jedno dva dana da se izduva i izdogovara sam sa sobom , onda krenes da mu odgovaras na pitanje :rofl:

tacno ali samo djelomicno, da nixie nije pomenuo vrcenje šarafa, teško da bi rešili problem. naravoučenije, pitaj iako si glup!:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

tacno ali samo djelomicno, da nixie nije pomenuo vrcenje šarafa, teško da bi rešili problem. naravoučenije, pitaj iako si glup!:ph34r:

Ma gledaj ti to da proveriš (ili neko da ti proveri) koliko su tačni ti instrumenti da ne oštetiš lampe kad podešavaš bias. Neće naravno odmah da stradaju, ali vremenom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, grau said:

mislim da sam ga vrteo kad se to desilo, mislim da ne utice. ali probacu ponovo...

E pa onda si ga izbacio iz "viljuskice".

Taj sraf nije sraf nego cep za podesavanje kazaljke. Nosac lezaja kazaljke(i pomera kruzni feder) ima malu polugu, koja zapada u tu viljusku i pomera se u opsegu 90-ak stepeni.

Elem, skini poklopac i bice jasnije, vrati polugu u viljusku i pazljivo podesavaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedno grau pitanje. Jer ovih 140mA koje pokazuje instrument zajednicka struja koja ide u izlazne lampe koja se deli izmedju dve lampe? Dosta mi je sumanuto da nije, tj da ovo ide samo u 1 lampu, to bi bila najludja i najnaprzenija operativna tacka koja postoji za 300b (400V/140mA).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

Jos jedno grau pitanje. Jer ovih 140mA koje pokazuje instrument zajednicka struja koja ide u izlazne lampe koja se deli izmedju dve lampe? Dosta mi je sumanuto da nije, tj da ovo ide samo u 1 lampu, to bi bila najludja i najnaprzenija operativna tacka koja postoji za 300b (400V/140mA).

Verovatno je to ukupna struja za oba kanala, ne samo kroz izlazne lampe, jer nije moguće drugačije merenje samo jednim instrumentom. Mislio sam da imaš dva miliampermetra, kad ono samo jedan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...