Jump to content
mutayu

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont

Recommended Posts

sprint ns ili kelco ili vremeplov ili silken

kuj ce jos da fake 2N3055 i BDX18 ili 15003/4

31 minutes ago, Zen Mod said:

sprint ns ili kelco ili vremeplov ili silken

kuj ce jos da fake 2N3055 i BDX18 ili 15003/4

Imam ja fake 15003/04 ako nekom treba.

41 minutes ago, NIXIE said:

Imam ja fake 15003/04 ako nekom treba.

Mozemo to da iskombinujemo sa mojom fake plocicom za osciloskop da napravimo fake pojacalo! :D

3 hours ago, mutayu said:

Mozemo to da iskombinujemo sa mojom fake plocicom za osciloskop da napravimo fake pojacalo! :D

Može i fake da radi jer su pocrkali.

Nezgodna stvar! Mislim da cu za pocetak da nabavim BDX18, posto 2N3055 vec imam u steku, a onda na miru da trazim MJ15003/4.

Ono sto me kopka je kalkulacija napajanja za ovaj uredjaj. Citajuci tekst o napajanjima dr Bore Jagodica dosao sam do potrebne snage trafoa od 200VA (ili cak 287 po nekoj racunici) i 2x7-10500uF kapaciteta kondenzatora sto bi zahtevalo ozbiljnu izmenu. Moracu da proverim cenu torusnih trafoa!

1 minute ago, mutayu said:

Nezgodna stvar! Mislim da cu za pocetak da nabavim BDX18, posto 2N3055 vec imam u steku, a onda na miru da trazim MJ15003/4.

Ono sto me kopka je kalkulacija napajanja za ovaj uredjaj. Citajuci tekst o napajanjima dr Bore Jagodica dosao sam do potrebne snage trafoa od 200VA (ili cak 287 po nekoj racunici) i 2x7-10500uF kapaciteta kondenzatora sto bi zahtevalo ozbiljnu izmenu. Moracu da proverim cenu torusnih trafoa!

Mora da su mu crkavali 2N3055 ranije jer je relativno visok napon napajanja +-42V, za 2N3055 mislim da je plafon +-30V da radi pouzdano, ne sećam se mnogo davno je bilo kad sam poslednji put koristio 2N3055.

U pravu si, gledam ON-ov datasheet i probija limite na 42V i 3,5A. Mada, to su vrednosti za maximalnu snagu. Na tim vrednostima se i MJ15003 neprijatno priblizava limitima, mada ih ne dostize.

2 minutes ago, mutayu said:

U pravu si, gledam ON-ov datasheet i probija limite na 42V i 3,5A. Mada, to su vrednosti za maximalnu snagu. Na tim vrednostima se i MJ15003 neprijatno priblizava limitima, mada ih ne dostize.

MJ15003/04 ima 100 godina da rade u tom pojačalu.