Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

16 minutes ago, Nislija said:

Inace uzeo sam OPA da probam umesto standardnih

Probaj, tesko je reci da ne probas, ali  je NE5534 izuzetno, bas izuzetno dobar audio pojacavac.

Ali postoje pomodni sportovi i postoje pozicije u sistemu pojacanja gde je moguce naci i upotrebiti bolji integrisani pojacavac, uz neke primetne benefite...pa eto... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, vladd reče

Probaj, tesko je reci da ne probas, ali  je NE5534 izuzetno, bas izuzetno dobar audio pojacavac.

Nikad ih nisi uporedio zvučno, zato tako zboriš. NE5532 je prevaziđen. Ja samo nisam siguran koji sve OPA  može tu da se turi, OPA604 mi nekako najbolje zvuči od te stare garde. Ako je kupljen fake OPA onda može i gore da bude nego original NE5532.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Nikad ih nisi uporedio zvučno, zato tako zboriš

Ovo cu ti reci samo jednom, sto ionako dobro znas kao moj stav, razliku izmedju merenja i slusanja, to "zvucno uporedjivanje" superfinih opampova je zabava za one koji nemaju razumevanja o desavanjima, laka i brza, neobavezujuca i mozgonezamarajuca zabava.

Mnogi kao cuju ono "nemerljivo", i po amplitudi i po fazi...ali je strahovito mali broj "odabranih", chosen one, koji i mogu i ZNAJU sta treba da cuju,  i to tamo gde ista moze da se cuje, i zato sto su neki cipovi i napravljeni da budu razliciti. :) 

A narocito cudna zabava na ovom mestu u pojacalu, gde oko do 1v ide na 10-ak v, male struje i relativno male "posmatrane" kapacitivnosti. Menjamo namenski cip za instrumentacioni...gde nam ne treba nizak(pA) ulazni strujni sum, brzi settling time...?

Salu i zezanje na stranu, na ovoj poziciji i koncepciji nema sanse da neka bolja osobina, nizi sum, veca brzina (manja faza) mogu da se prezentuju u primetnom svetlu...pa eto. Nesavrsenost ostatka koncepcije ce zanemariti benefite, kasniji lositci ce biti daleko veci od raniji boljitci. :) 

Ne vredi bas sve i svuda, na silu i bez logike osluskivati.

Znaci, biti objektivan, pazljiv i ne pricati kojesta papagajski precesto, samo zato sto to neki pomodni vole. Razmisljati, pa onda terati modu.. :) 

NE5534 je strahovito dobar AUDIO integrisani cipic.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, NIXIE reče

Koji i gde si ga kupio?

Uzeo sam ga u MG Electronic. OPA 2134 PA. Mada sam sacuvao i ove stare NE5534AN, zato sam i uzeo podnozja da mogu da promenim ukoliko mi se OPA ne dopadne, na vama je da date savet, a ujedno me zanima vase misljenje za ovaj OPA? Pazi ja sam ti od onih kojima je prvenstveno bitan zvuk. Slusao sam sve i svasta, sisteme od par hiljada evra (ne moje, naravno) do svakojakih krdza i umem da razaznam dobar i kvalitetan zvuk. Imao sam mogucnost da kupim babarogu zvucni sistem ali sam se nekako vezao za ovo, a i dobro mi dosla zanimacija.

Zanima me ako uslovno receno, ako ne budem bio zadovoljan OPA, da li je dovoljno samo da ih plug & play sa NE5534AN ili je potrebno ponovno stelovajne tipa mirna struja ili nesto drugo?

E da, jedino sto mi je preostalo da nabavim su MJ-otovi, cekam @guja011 da mi javi da li je nasao neke MJ15003/4 u zalihama...

I da... Na nekom forumu sam gledao poredjenja izmedju ova dva ampa, doduse subjektivna, nekako vidim da svi suferisu da NE5534AN jeste dobar ali da pri tihom slusanju muzike ima neke gubitke, e sad sta i kako, ne bih da lupam jer ne znam sigurno, ali kao alternativu definitivno predlazu ovaj OPA...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet mnogo babica-kilava deca. OPA 2134 nije zamena za NE 5534 i ne mozes samo tako da ga postavis na njegovo mesto. 5534 je single op a 2134 dual op, ne slaze se ni pinout-raspored nozica. Ubuduce pre odluke o zameni dela kucas u google oznaku dela i datasheet, proveris napone napajanja i raspored nogu pa onda uporedis ostale karakteristike. Nabadanjem komponente na mesto stare koja nije kompatibilna ces izazvati kratak spoj.

Ako zarko zelis da se zezas sa ovim zalemi postolje na plocu i onda eksperimentisi sa odgovarajucim komponentama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, treba OPA134, OPA604, LME49710 i slični jednostruki operacioni. U MG su skoro sigurno fake, a TI je kupio BB tako da to nije problem ko je proizvođač. Sa fake rizikuješ i kvar. Mirna struja ne bi tebalo da se menja zamenom OPA, DC offset hoće i biće verovatno manji nego sa NE5534. Imaš podnožje da kasnije probaš kad nađeš originalni čip.

Inače sve navedene operacione imaš u MG, samo ja bi to tražio na drugom mestu, možda Vremeplov? Ili pitaj Guju ili forumaše da nema koji negde u nekom šteku. 

Inače OPA 2134 mi se nešto nije svideo, doduše kupljen je u Kelco tako da nije sigurno da je original. Od ovih novijih, apsolutno mi se sviđa OPA1612 u tvom slučaju treba OPA1611. Za njega je potreban adapter, nema ih u tom pakovanju, samo SMD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nislija said:

Na nekom forumu sam gledao poredjenja izmedju ova dva ampa, doduse subjektivna, nekako vidim da svi suferisu da NE5534AN jeste dobar ali da pri tihom slusanju muzike ima neke gubitke

Upravo. Kada decica neki lahor ne bi cula, morali bi da se ispisu sa vorumima, sta ce tamo kada nisu talentovani :D 

Pa onda subjektivni trip.

Kakvo crno tiho slusanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, NIXIE reče

Da, treba OPA134, OPA604, LME49710 i slični jednostruki operacioni. U MG su skoro sigurno fake, a TI je kupio BB tako da to nije problem ko je proizvođač. Sa fake rizikuješ i kvar. Mirna struja ne bi tebalo da se menja zamenom OPA, DC offset hoće i biće verovatno manji nego sa NE5534. Imaš podnožje da kasnije probaš kad nađeš originalni čip.

Inače sve navedene operacione imaš u MG, samo ja bi to tražio na drugom mestu, možda Vremeplov? Ili pitaj Guju ili forumaše da nema koji negde u nekom šteku. 

Inače OPA 2134 mi se nešto nije svideo, doduše kupljen je u Kelco tako da nije sigurno da je original. Od ovih novijih, apsolutno mi se sviđa OPA1612 u tvom slučaju treba OPA1611. Za njega je potreban adapter, nema ih u tom pakovanju, samo SMD.

Znaci zeznuo sam se... Jbg tek sad vidim da sam trebao OPA 134 da uzmem :( Elem vraticu onda ovaj NE5534... A kako da znam koji OPA134 nije fake? I koliko vidim ovde raspored nozica je isti, zar ne? BTW kako se u tom slucaju vraca offset? Rekoh nisam bas strucan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Nislija reče

A kako da znam koji OPA134 nije fake? I koliko vidim ovde raspored nozica je isti, zar ne? BTW kako se u tom slucaju vraca offset? Rekoh nisam bas strucan...

Mora se kupiti tamo gde ne prodaju fakes. :dirol:

Za DC offset nemaš bige, do 100mV na izlazu za zvučnike je prihvatljivo, a sa dobrim OP biće puno manje. NE 5534 ima najveći offset, ostali znatno manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zen Mod said:

to nije naponski deo nego zastita zvucnika

ostavi 741

Sad sam razumeo šta znači „lucky remount“ u imenu ovog razgovora..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...