Jump to content
mutayu

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont

Recommended Posts

3 hours ago, NIXIE said:

To crno na vu metru je verovatno od pregrevanja onog tranzistora u plastičnom kućištu. Zameni elektrolit i dodaj hladnjak na tranzistor.

Ocistio sam celu plocicu VU metra i otisla je i garez, nema vidljivih ostecenja. Promenicu elektrolite i videcu sta imam od tih malih hladnjaka.

Danas sam zavrsio sa radovima i postujuci procedure dr Bore Jagodica upalio pojacalo i podesio mirnu struju. Radilo je potom par sati pa cu sad da mu jos malo spustim mirnu struju.

Poslednjih dana sam radio ozicenje koje je malo izmenjeno u odnosu na original i udaljeno od trafoa.

Za sada lepo zvuci i nije se obrukalo pred Hiragom koju smo slusali poslednjih desetak dana. Narednih dana cu pokusati da ga uporedim sa istim ovakvim ali u originalnom stanju da vidim sta je i koliko dobijeno u zvuku.

Zeleo bih da se zahvalim svima koji su savetom, moralno i materijalno pomogli da izvedem ovaj projekat! ( Necu nabrajati poimenicno da ne bih nekoga izostavio) :D

Ako nekoga bude zanimalo mogu detaljno da nabrojim sta je i kako uradjeno.

Za kraj, slika bajpasa na velikim elektrolitima u napajanju za NIXIE-a i slika pojacala kako izgleda sada.

image.jpeg

image.jpeg

si zamenio ta podnozja za osigurace ?

koliko mogu i da vidim , ozicenje za zvucnike ide direktno na terminale - preskocio si taj nesretni headphone jack ?

Zaboravio sam da zamenim podnozja! To cu narednih dana, imam  jos da probam i Zobela pa cu da lemim o istom trosku.

Headphone jack je otkacen i izolovan, ozicenje zvucnika ide direktno iz zastite na terminale a signal za VU metar je izvucen sa ulaza u zastitu novim provodnicima sa donje strane ploce.

7 hours ago, mutayu said:

Danas sam zavrsio sa radovima i postujuci procedure dr Bore Jagodica upalio pojacalo i podesio mirnu struju. Radilo je potom par sati pa cu sad da mu jos malo spustim mirnu struju.

Poslednjih dana sam radio ozicenje koje je malo izmenjeno u odnosu na original i udaljeno od trafoa.

Za sada lepo zvuci i nije se obrukalo pred Hiragom koju smo slusali poslednjih desetak dana. Narednih dana cu pokusati da ga uporedim sa istim ovakvim ali u originalnom stanju da vidim sta je i koliko dobijeno u zvuku.

Zeleo bih da se zahvalim svima koji su savetom, moralno i materijalno pomogli da izvedem ovaj projekat! ( Necu nabrajati poimenicno da ne bih nekoga izostavio) :D

Ako nekoga bude zanimalo mogu detaljno da nabrojim sta je i kako uradjeno.

Za kraj, slika bajpasa na velikim elektrolitima u napajanju za NIXIE-a i slika pojacala kako izgleda sada.

Lepo nema šta, baš si se potrudio. Siguran sam da puno bolje svira nego novo. Koji OP je sad na ulazu?

5 hours ago, NIXIE said:

Lepo nema šta, baš si se potrudio. Siguran sam da puno bolje svira nego novo. Koji OP je sad na ulazu?

Postavio sam podnozja za OP ampove i vratio stare NE5534AN. Imam neke Texas Instruments NE5534AP pa cu da proverim prvo podatke a onda i da ih probam. Nisam naisao do sada na preporuku za direktnu zamenu za ovaj originalni.

4 minutes ago, mutayu said:

Ubacujem nova kucista osiguraca a tu su i Zobeli spremni za probu. Sad cu par dana da ga slusam.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Kad staviš zobel nećeš čuti nikakvu promenu u zvuku, samo se vidi na osciloskopu ako je bilo parazitnih oscilacija one nestanu.

4 minutes ago, NIXIE said:

iš zobel nećeš čuti nikakvu promenu u zvuku, samo se vidi na osciloskopu ako je bilo parazitnih oscilacija one nestanu.

Idem sad da pravim osciloskop :D

Ja stvarno ne umem da ocenim male promene u zvuku ali meni ovo jako lepo zvuci. Slusam neke Shadowse sa Youtube.