Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

6 hours ago, Nislija said:

Daj stvarno da pokrenemo SPS200 preamp lagani remont ???

Pa pokreni.

Mada i poslusaj sta cika Brka kaze.

Nece niko priznati da nesto valja, ako nije pomodarija, nece niti svirati niti praviti zadovoljstvo. Nikakve radne tacke ili kocepcije ne mogu da nadoknade ugradjenu iluziju.

A da se vezba, moze i na drugim spravama.

Sada je trend da uzmes dijamant, obmotas ga nekom zicom, i imas skup nakit i vrhunski projekat.

Ili da kopiras semu inostranca inostranog...pa to skutijas..

Biraj ago sta ti drago :) 

Ionako niko nije nesto zadovoljan u finalu :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Nislija reče

Daj stvarno da pokrenemo SPS200 preamp lagani remont ???

Zameni samo elektrolite i ništa više, ali džaba se trudiš.:comando:

Evo neke mutne šeme, koji je vladd objavio na nekom drugom forumu davno. Line signal prolazi kroz dva operaciona pojačala sa selektorom ulaza pa kroz dva elektronska potenciometra, tu od originalnog zvuka malo ostaje.

sps200 preamp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Muzicki Sistem MS200 je komercijalni uredjaj namenjen za siroke narodne mase za slusanje muzike a ne uredjaja.

Nikako nije audiofilski, i to treba jasno razdvojiti. Za to vreme je bio prilicno napredan medju domacim proizvodima.

Mikrokontroler u tuneru i preampu.

Samo mi nije jasno zasto nisu napravili kontrolu daljinskim kad su vec stavili uC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Gosha reče

Nikako nije audiofilski, i to treba jasno razdvojiti.

Naravno, ali mislim da je izlazno pojačalo dosta bolje od pretpojačala  i zaslužuje kvalitetan preamp bez tih Ei trikova. Nije ni teško to osvežiti, gomila sitnih kondenzatora i gotovo, dan-dva posla, proveriti lemna mesta, vidim da često nešto prekida u toj spravi. Za generalni remont je potrebna šema malo boljeg kvaliteta od ove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Naravno, ali mislim da je izlazno pojačalo dosta bolje od pretpojačala  i zaslužuje kvalitetan preamp bez tih Ei trikova. Nije ni teško to osvežiti, gomila sitnih kondenzatora i gotovo, dan-dva posla, proveriti lemna mesta, vidim da često nešto prekida u toj spravi. Za generalni remont je potrebna šema malo boljeg kvaliteta od ove.

Samo mala korekcija, to nisu Ei trikovi vec Philipsovi. Ei je prekopirao aplikacione note za te cipove TDA1029 i TDA1074.

Ei je tu dodala samo uC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Pa pokreni.

Mada i poslusaj sta cika Brka kaze.

Nece niko priznati da nesto valja, ako nije pomodarija, nece niti svirati niti praviti zadovoljstvo. Nikakve radne tacke ili kocepcije ne mogu da nadoknade ugradjenu iluziju.

A da se vezba, moze i na drugim spravama.

Sada je trend da uzmes dijamant, obmotas ga nekom zicom, i imas skup nakit i vrhunski projekat.

Ili da kopiras semu inostranca inostranog...pa to skutijas..

Biraj ago sta ti drago :) 

Ionako niko nije nesto zadovoljan u finalu :D 

to jadno pojacalo sta god da mu uradis, nece nikad svirati

kao TDA 7293 ili 7294, na primer.

cemu onda trud ?

ne moze da se od njega napravi ono sta nije.

to jest cemu je namenjen.

to pojacalo samo original + refres i nista vise.

truditi se da bude hifi je trud uzalud.

rece Zen jedared - working horse.

podrzavam.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj mene da pitas za tudje razloge ceprkanja...svako valjda neguje sopstveno ludilo :D 

JA cu da podrzim svakakav svajseraj i dam nesto predloga, pa prema ukusu neka svako radi kako hoce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

 Nije ni teško to osvežiti, gomila sitnih kondenzatora i gotovo, dan-dva posla, proveriti lemna mesta, vidim da često nešto prekida u toj spravi. Za generalni remont je potrebna šema malo boljeg kvaliteta od ove.

Zbog ograničenja maksimalne veličine fajla na forumu mora iz dva dela:

sp200 preamp I.pdf 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično, sad se vidi sve lepo. Čak ni trafo ne može da se iskoristi. Ostalo ne vredi pomena, mali milion sprežnih elektrolita i blokova, 4kom. IC koji obrađuju signal, ma ne vredi truda nikakvog, samo kutija ako može nekako da se iskoristi da bude vizuelno u skladu sa pojačalom. Osim ako nije neka teška nostalgija u pitanju, pa da se radi refresh, tu sam već nemoćan. :party:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam ja original knjigu i mogao bi da skeniram semu da se odlicno vidi .

Inace sam ja od tog predpojacivaca odustao jer sam uvek imao sum na izlazu , dodas mu ti raznoraznih filtera ali onda ubijes zvuk .

Sad ih imam 6-7 komada stoje za ukras , signal direktno iz dobre zvucne kartice u pojacalo i pesma .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Peca ja reče

Sad ih imam 6-7 komada stoje za ukras ,

Koje su dimenzije tih kutija? Ako su dobre  i jeftine, možda bih uzeo koju za pretpojačalo ili slično ako može da se doda nova prednja ploča. Imam buffer lampaški u plastičnoj kutiji,  neviđeno me mrzi da pravim kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

Koje su dimenzije tih kutija? Ako su dobre  i jeftine, možda bih uzeo koju za pretpojačalo ili slično ako može da se doda nova prednja ploča. Imam buffer lampaški u plastičnoj kutiji,  neviđeno me mrzi da pravim kutiju.

pa ajde od ponedeljka da odem do njih pa da ih premerim , mada tebi i kutija od tjunera je istih dimenzija , a kutije su solidne izrade .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preslusavam sad tj. testiram ovo pojacalo... I imam mali problem, a taj problem mi je neko mikroskopsko zujanje na niskim i srednjim tonovima kada pojacalo radi u mirovanju, kada ne ide muzika... Ima li neko ideju sta moze da bude? Takodje kad upalim pojacalo i predjem rukom preko ovih ulaznih Wima blokova bez dodirivanja, kao da se zujanje pojaca na trenutak dok mi ruka ne prodje i posle toga se opet smanji :/ Cudno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možeš i da izbaciš te kondenzatore. Takve pojave mogu se javiti recimo kad kablovi nisu širmovani, kad pojačalo nije apsolutno stabilno, kad postoji neki problem sa uzemljenjem ili kad je preveliko pojačanje. Može i da prestane zamenom OPA recimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...