Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

1 hour ago, vladd said:

Pda, cela crvena veza iznad stampe...

Nije od zlata ali je krs, pa secenje samo pojaca kilavost.

a jok vala

što bi onaj reko...... nikade ne bi ja tebi bio šef, a bogami ni ti meni

:Viannen_loungelizard:

stvarno mislis da pocetnicima cinis uslugu, ako im bar u 75% slucajeva sjebavas znanje (kolokvijalni izraz, tako nece ni doci do znanja)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednom kada se uradi bude jasna opcija, za to sluzi vezba.

Svojevremeno bi u bahatosti odradili(ja i svi ovi okolo nauceni na bezobrazluk preterivanja :) ) celu novu stampu na vitru, celog ampa ne samo dodatak, bilo uslova za brzu izradu.

Sada bih vec kalkulisao protubord par cm X par cm i sa tim pravio tropinski regulator, otpori, zenerka, kond i tranzistor.

Nema se Djlole... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opet te shvata samo onaj ko ima kilometrazu

obrati paznju kome odgovaras i zasto odgovaras

treba sa simpatijom posmatrati momke na pocetku, pomoci onima koje vredi pomagati..... ne ciniti im put tezim nego sto mora da bude

Tosku 5 da popravljaju, nije bitno ...... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da ja nisam bas pedagogija za pocetnike, ali se grozim i majstorija koje se nauce pogresno(a toga je mnogo), i imaju odnos prema spravama kao prema krompiru koji sluzi ili da se jede ili da se zaradi kinta...

Pa sam uvek za kontrolisanu destrukciju i oprezne radikalne mere...lakse je iz drugog pokusaja, ako je pri prvom ostalo opcija, ako se iz prvog sece...gubi se "tri puta meri"... :) 

A sefovanja ljudima, pa jos odraslim, sto spomenu, molio sam kad god, da me ne uvlace u to, dajte pare, zanimljiv posao ili oba, kao najlepse, sefovanje je gubljenje vremena i isterivanje zla na videlo.

Sad sam sef sam sebi i spravama :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zen Mod To bi trebalo da je to. Vodio sam racuna gde ide kolektor, emiter, baza... Stavio buzir preko za just in case... Mozda navucem i na njih same buzir preko i priblizim ih skroz do ploce... Presek vodova proveren nema kratkog spoja... Nadam se da je lepo odradjeno u tehnickom smislu, da ne vrisne ploca posle :D

IMG_20200510_021440_compress99.jpg

IMG_20200510_022833_compress76.jpg

IMG_20200510_003123_compress14.jpg

IMG_20200510_004811_compress34.jpg

IMG_20200510_004840_compress11.jpg

IMG_20200510_004912_compress68.jpg

IMG_20200510_021354_compress27.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Prosao nego sta :D , sa sve nakrivljenom kapom.

Dodaj malo hot glue, na tranzistore, da ne landaraju i lebde bas u vazduhu ispod stampe.

Palo mi na pamet... Da znas da hocu... Taman da dodatno osiguram ove kontakte od kratkog spoja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitacemo se do smrta, kada nam ne radi pamet.

Disipacija je ispod 200 mW, lako grejanje ce topiti lepak do meke faze, na 50-60 stepeni, a ta pomena stanja ce oduzimati energiiju od tranzistora...znamo da su  promene faza zedne energetski.. :) 

I toga se treba jako plasiti i izbegavati, gore je od pomracenja sunca, dovoditi u sumnju i preispitivati se uvek od pocetka..

Sto bi rekao Bora Corba, svaki put ko prvi put....:jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je napajala zenercica bez sekirisanja oko grejanja. Sada je tu visestruko veci pelet i hladjenje iako je mozda disipacija okvirno triput veca. Mora da na tranzistoru padne nekih 35v umesto 15 zenerkinih i njenih 80-100mW, pri 7-8 mA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili okvirni racun, temperaturna karakteristika kucista bez hladnjaka je oko 70-80 C/W, ovde je raspon, najgorih opcija  200-300mW znaci trecina te temperature, neka je oko 30C, bez da se trosi na topljenje lepka, izadje kada dodamo na 30C ambijenta oko 60C sveukupno..neka je i plus 10 stepeni...

Pride nije linearna efikasnost, posto sa porastom temperature kucista, raste i koeficijent konvekcije inace sa porastom razlike temperature u odnosu na ambijent.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, vladd reče

Ili okvirni racun, temperaturna karakteristika kucista bez hladnjaka je oko 70-80 C/W, ovde je raspon, najgorih opcija  200-300mW znaci trecina te temperature, neka je oko 30C, bez da se trosi na topljenje lepka, izadje kada dodamo na 30C ambijenta oko 60C sveukupno..neka je i plus 10 stepeni...

Pride nije linearna efikasnost, posto sa porastom temperature kucista, raste i koeficijent konvekcije inace sa porastom razlike temperature u odnosu na ambijent.

 

U prevodu, ladan ko zmice... ? :beer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Pa ne baš, biće dosta vruć, leti toliko da ne može rukom da se drži (to ti je 60C). Ali neće da precrkne ne brini.

 

pre 55 minuta, vladd reče

Sa 65 se tusiramo otprilike.

Ma to nije strasno... Videcu kada ozivim ovo pojacalo (ako ga ozivim ? ) da stavim neki kulercic ili tako nesto... Ali ima vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uuuuu zamalo zez... Kazu vise glava pametnije od jedne, pa evo... Prvobitno sam okrenuo pogresno BD140, sad bi trebalo da je ok... Ako vas ne mrzi, bacite pogled cisto za potvrdu da li je ok...

 

P.S. Ova dioda dole pored baze od BD140 je trebala naopako da se nacrta...

123.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...