Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

1 minute ago, zek said:

Vidi da ti raspored nožica bude koliko-toliko sličan ako već ne može da bude isti kao postojeći, da ne bi uplitao nožice nepotrebno.

A karakteristike ? sta da gledam osim 1K , voltaza , snaga , raspored nozica svakako da gledam da bude bar priblizno 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Budi vrlo pazljiv pri montazi trimera i savijanju nozica. Imas otprilike minimalnu duzinu nozica da ih savijes i provuces kroz rupice na stampanoj ploci.

Grec deluje ok, proveri raspored nozica i obavezno postavi hladnjak.

Ja sam se drzao prve kombinacije izlaznih tranzistora jer sam nasao da kupim BDX18 i zeleo sam da drzim autenticne tranzistore. Za ostale kombinacije procitaj sta je sve predlozeno u temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Peca ja said:

sta je bolje od ove dve kombinacije

Od te dve je bolje MJ15003/MJ15004 samo dosta skuplje. To će zvučati svetlije sa više detalja. Ja sam uzeo dva para od @guja011 original Motorola.

Ako želiš približno originalni zvuk, onda ta STI kombinacija mislim da je bolja. Sve što pričam važi samo za originalne tranzistore, u ove po našim prodavnicama ne verujem mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, mutayu said:

Budi vrlo pazljiv pri montazi trimera i savijanju nozica. Imas otprilike minimalnu duzinu nozica da ih savijes i provuces kroz rupice na stampanoj ploci.

Grec deluje ok, proveri raspored nozica i obavezno postavi hladnjak.

 

Bicu pazljiv oko trimera , znam da su nozice osetljive na savijanje .
Grec vec ima neki fabricki hladnjak , obzirom da nisam primetio da se nesto posebno greje vraticu taj fabricki , mada mogu i da napravim veliki masivni hladnjak nije mi to problem.

 

 

7 minutes ago, NIXIE said:

Od te dve je bolje MJ15003/MJ15004.

Uh to mi mnoogo skupo , to bi me kostalo oko 15,000 din :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Peca ja said:

Pa treba mi za svih 6 pojacala po 4 komada za svaki a jedan ovaj tranzistor je 670 din :(

Ja mislio ti radiš jedno.:D

Probaj na tom što si spalio pa uporedi sa drugim primerkom.

A pošto su ti jeftiniji? 2955/3055

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/9/2019 at 11:08 PM, Peca ja said:

Ovi ulazni kond. mi idalje izgledaju malecki i smesni u odnosu na stare (navikao sam

Verovatno nemaju potrebnu RMS struju da tu rade. Novi odgovarajući jesu manji, ali nisu baš toliko manjeg prečnika.  Trafo puni kondenzatore u jednom kratkom delu periode, recimo 1/6 vremena. Znači da bi stigla sva potrebna energija za rad pojačala u tom periodu protiče recimo 6x veća struja nego što bi bilo nominalno. To kondenzator mora izdržati u radu ili će brzo otkazati. Ovi mi ne deluju tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Peca ja said:

Oni su do 300 din komad , Mada mi je u pojacalima pola ovi ST a pola su Ei e sad na jednu od te dve varijante da se odlucim . 
trebalo bi mi verovatno 6 od jedne ili od druge vrste . 

Vidi prvo sa @guja011 da li još ima 15003/4. A ta razlika u ceni je beznačajna u odnosu na razliku u zvuku. Po meni naravno, neće se svi složiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Verovatno nemaju potrebnu RMS struju da tu rade. Novi odgovarajući jesu manji, ali nisu baš toliko manjeg prečnika.  Trafo puni kondenzatore u jednom kratkom delu periode, recimo 1/6 vremena. Znači da bi stigla sva potrebna energija za rad pojačala u tom periodu protiče recimo 6x veća struja nego što bi bilo nominalno. To kondenzator mora izdržati u radu ili će brzo otkazati. Ovi mi ne deluju tako.



Dok sam trazio kond. gledao sam i dimenzije , ovo su naj veci gabaritno na koje sam naisao , a stvarno smesno izgledaju u odnosu na stare .
Za sad ce oni da rade a kad nekad budem naleteo na neke krstene zamenicu ih nije to problem 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Peca ja said:



Dok sam trazio kond. gledao sam i dimenzije , ovo su naj veci gabaritno na koje sam naisao , a stvarno smesno izgledaju u odnosu na stare .
Za sad ce oni da rade a kad nekad budem naleteo na neke krstene zamenicu ih nije to problem 

Gledaš prvo datsheet. Tu se ne sme štedeti. Imaš oznaku i proizvođača?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Vidi prvo sa @guja011 da li još ima 15003/4. A ta razlika u ceni je beznačajna u odnosu na razliku u zvuku. Po meni naravno, neće se svi složiti.

Pa ajd da se raspitam , nije mi sad to nesto hitno bas sutra da kupim , imam sta da slusam dok ne sredim sve to .
Ako su ti izlazi bolji a ne moram da menjam jos nesto uz njih onda cu njih da cljam .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Peca ja said:

Pa ajd da se raspitam , nije mi sad to nesto hitno bas sutra da kupim , imam sta da slusam dok ne sredim sve to .
Ako su ti izlazi bolji a ne moram da menjam jos nesto uz njih onda cu njih da cljam .

Već sam pisao na početku teme, 2N3055 nije za audio. A i mali mu je probojni napon za to pojačalo. IMHO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Gledaš prvo datsheet. Tu se ne sme štedeti.

Pa gledao sam koliko se razumem , nisam nasao neke detaljnije podatke od fabrickih kond. pa da mogu da uporedim .
A svakog kog sam pitao kaze stavi iste vrednosti i vozi . Tako da me definitivno ceka nabavka boljih ali prvo da ih nadjem . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Peca ja said:

Pa gledao sam koliko se razumem , nisam nasao neke detaljnije podatke od fabrickih kond. pa da mogu da uporedim .
A svakog kog sam pitao kaze stavi iste vrednosti i vozi . Tako da me definitivno ceka nabavka boljih ali prvo da ih nadjem . 

Što nisi pitao ovde?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Peca ja said:

Pa trebao sam da budem malo strpljiviji , mada prelistao sam sva poznata mesta za kupovinu i nisam nasao nista pametno .
Verovatn ima negde da se kupi nesto bolje ali trebao sam da pitam .

Upravo sam video sliku koji si postovao, ti su ti slabi, da si uzeo neke snap in Samwha kao original bilo bi dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...