Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

Izmerio sam mu napone i mirnu struju dok je jos u komadu. Trafo daje 31-0-31 i 25-0V a mirna struja je 40mA tako da za sada ne ocekujem probleme od trafoa. Poceo bih veceras rasturanje i ciscenje uredjaja ali su me napali neki virusi pa bolujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Evo ih! Pri merenju daju relativno niske vrednosti Beta, od 4 do 21.

image.jpeg

Taj od 4 zaboravi. Treba ti samo jedan ili dva dobra, zavisi kakav je taj što je u pojačalu. I mene udavio neki virus sa sve temperaturom tri dana nisam mogao ništa da radim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kineskim M8 tranzistor testerom. Ne uzimam dobijene vrednosti previse ozbiljno ali smatram da mogu da pokazu relativnu razliku izmedju pojedinih tranzistora istog tipa kao i razlike izmedju razlicitih tipova. 

image.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzmi ta dva komada H , nazovi sprint u NS i priupitaj za BDX18 i koliko su sigurni da je OK kvalitet ...... radeci sa njima dve decenije imam samo pozitivna iskustva

stavi to i ne brigaj

ja sam namerno montirao SPS200 u kafice , ne moram da ti pricam sta i kako se radilo sa njima

desilo se da je to model ampa koji po deceniju radi u kaficu , a zahvaljujuci korektno uradjenoj prekostrujnoj zastiti ne crkava i ne gori zvucnike

i to sve sa 2N3055 i BDX18 unutra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svasta je moguce, sve te sprave u TO3 kucistu sam ubacio u kutiju, aktuelni su samo novi tipovi, pa jos za audio tematike..

Ovaj drugi nislijski 2N3055H, sto nije hteo iz kuce, :) je spreman, pa kad bude prilike... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...