Jump to content

Ei Radio akustika SPS-200 Restauracija/Laki remont


mutayu

Preporučeni Komentari

Nezgodna stvar! Mislim da cu za pocetak da nabavim BDX18, posto 2N3055 vec imam u steku, a onda na miru da trazim MJ15003/4.

Ono sto me kopka je kalkulacija napajanja za ovaj uredjaj. Citajuci tekst o napajanjima dr Bore Jagodica dosao sam do potrebne snage trafoa od 200VA (ili cak 287 po nekoj racunici) i 2x7-10500uF kapaciteta kondenzatora sto bi zahtevalo ozbiljnu izmenu. Moracu da proverim cenu torusnih trafoa!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, mutayu said:

Nezgodna stvar! Mislim da cu za pocetak da nabavim BDX18, posto 2N3055 vec imam u steku, a onda na miru da trazim MJ15003/4.

Ono sto me kopka je kalkulacija napajanja za ovaj uredjaj. Citajuci tekst o napajanjima dr Bore Jagodica dosao sam do potrebne snage trafoa od 200VA (ili cak 287 po nekoj racunici) i 2x7-10500uF kapaciteta kondenzatora sto bi zahtevalo ozbiljnu izmenu. Moracu da proverim cenu torusnih trafoa!

 

Mora da su mu crkavali 2N3055 ranije jer je relativno visok napon napajanja +-42V, za 2N3055 mislim da je plafon +-30V da radi pouzdano, ne sećam se mnogo davno je bilo kad sam poslednji put koristio 2N3055.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, mutayu said:

U pravu si, gledam ON-ov datasheet i probija limite na 42V i 3,5A. Mada, to su vrednosti za maximalnu snagu. Na tim vrednostima se i MJ15003 neprijatno priblizava limitima, mada ih ne dostize.

MJ15003/04 ima 100 godina da rade u tom pojačalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, mutayu said:

Mislim da cu da se potrudim oko MJ15003/4 onda.

Rekao sam ti, ne troši pare kupi samo jedan 15003 ako možeš, one stare proveri, zameni liskune, termo pastu šrafove i podloške i ima da rade. Svi su oni isti koji god da je proizvođač (osim Kineza.) Mnogo je bolje da uložiš u nove OP i elektrolite. I drajveri su ti na granici, BD139/140 su 80V mogu i oni da stradaju. Traži neke od barem 100v 2A, pogledaću šta bi išlo umesto njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, mutayu said:

OK. Tako mi je najlakse, u svakom slucaju.

Kakvo je misljenje o upotrebi samolepljive Kapton trake umesto liskuna?

Nisam koristio, volim liskune i imam ih gomilu.

Evo ga 15003, kupi 2 kom. jedan otvori papagajkama da vidiš da li je original.

https://www.kupujemprodajem.com/MJ15003-36374641-oglas.htm?filter_id=2278

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mutayu said:

Nezgodna stvar! Mislim da cu za pocetak da nabavim BDX18, posto 2N3055 vec imam u steku, a onda na miru da trazim MJ15003/4.

Ono sto me kopka je kalkulacija napajanja za ovaj uredjaj. Citajuci tekst o napajanjima dr Bore Jagodica dosao sam do potrebne snage trafoa od 200VA (ili cak 287 po nekoj racunici) i 2x7-10500uF kapaciteta kondenzatora sto bi zahtevalo ozbiljnu izmenu. Moracu da proverim cenu torusnih trafoa!

 

Trafo ti se ne isplati menjati, vidi cene torusa na Trafco sajtu. Gledaj da uzmeš kvalitetne glavne elektrolite samo pazi na dimenzije i verovatno te čeka budženje štampane pločice da bi nove ugradio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, vladd said:

Taj 15003 ujeda prolaznike koliko je divljak.  :)      

A onda je u problemu jer ima još jedan takav u pojačalu. Ja kupujem u RS Components, ali 4 kom  15003/4 dođu oko 7000 i kad doda sve elektrolite i još OP izađe više nego celo pojačalo. To je problem sa tim starinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...