Jump to content

NIXIE NOS DAC

Preporučeni Komentari

• Odgovora 273
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

DAC konačno ožičen i RADI!!! Trajalo je dosta duže nego što sam mislio. Nisam ga slikao u pogonu jer ima problema sa jednom cifrom na displeju koja povremeno neće da se upali, odneo sam kumu da v

Još jedan u pogonu. Bio sam kod kuma za vikend, red je, nisam ga video mesecima. U međuvremenu on je završio svoj DAC. Moj preamp (ono ružno  na gornjem poklopcu) zanemarite. Front plate by Leonardo.

Krenula montaža polako.

Postovane slike

pre 10 časa, Zen Mod reče

knjige drugovi, knjige.... ne televizor, 'bo vas televizor!

:smesna: 

Pogledam knjigu....pogledam televizor. Opet odmjerim knjigu i vratim ju na policu. Televizor je tanji. Lakse je s njim. :rofl: 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

na trafou nece bude DC (sem mizernog offseta) a u AC domenu figurira impedansa ........ tako da mozes dva jednaka aparata za varenje da turis na trafo i vrsis I/V konverziju ....... ako je rezultantna amperaza mala ( a ovde jeste) i impedansa trafoa dovoljno velika

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • 2 nedelje kasnije...
On 6.4.2021. at 18:36, shonne reče

Ponudio je da mi pošalje besplatno par da probam, ako valja da platim, ako ne valja da vratim. Čovek je iz Kazahstana, dal da se petljam sad? Kolika je poštarina za Kazahstan, mogu li ja to tek tako da mu pošaljem nazad? :confused1:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

on ce da plati postarinu da bi isao na poverenje, a ti se pitas koliko ti moras da platis postarinu ako te se ne svidja na poverenje?

:umnik2:

ja ne kontam ...... 

da probas sam da namotas trafo, pa da vidis kako je slati na poverenje ....... 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, NIXIE said:

Oko 30eur avionom za nazad. Iznenenadio me, nisam očekivao.

i ja sam sa nekim drugim stvarima iznenadjen zadnjih dana, tako da...veruj da jos ima normalnih ljudi.

Iskoristi te trafoe da mozes da probas i kod drugih, npr @Woland...sta ga znam...max sto bi se reklo. Pa tek onda vracaj. \

Nemoj da se brukamo samo :)

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 14 minuta, shonne reče

Nemoj da se brukamo samo :)

Traži mi parametre za trafo, a ja to ne znam, mislim ne znam šta je optimalno. Probao sam svašta od 20oma/1,5H do 750oma/16H, i sve radi malo bolje ili lošije. Kod Wolanda je druga situacija, što meni odgovara kod njega možde neće valjati. A ovi sa dyaudio su tek svašta probali, neki zadovoljni a neki ne. Nešto ću već smisliti.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 minutes ago, NIXIE said:

Traži mi parametre za trafo, a ja to ne znam, mislim ne znam šta je optimalno. Probao sam svašta od 20oma/1,5H do 750oma/16H, i sve radi malo bolje ili lošije. Kod Wolanda je druga situacija, što meni odgovara kod njega možde neće valjati. A ovi sa dyaudio su tek svašta probali, neki zadovoljni a neki ne. Nešto ću već smisliti.

ako je on radio sa svim onim dac-ma, daj mu parametre svog dac-a...pa ce nesto da bude. Razgovaraj sa njim. Cini mi se da je tvoj dac jedinstven sa tim izlazima?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Dao sam mu, drugi su mu naručivali trafoe za taj DAC, ali kaže nema povratnu informaciju. To može da znači da nisu zadovoljni, jer kad valja brzo se pročuje. Sačekaću malo, postavio sam pitanje na DDDAC forumu, valjda će neko da se javi.

U međuvremenu @Daudio mi je našao trafoe kojima sam vrlo zadovoljan. Verovatno će oni da idu unutra finalno, imaju definitivno malo prijatniji zvuk od ISKRA trafoa, a i gabaritno su manji. I da bude ISKRA, opet je dobro, nisam se još odlučio. Sa ISKRA imam problem što jedva da ima mesta za ugradnju, i levi kanal dođe pored mrežnog trafoa, na svega par cm. Možda bude bruma, a možda i ne. Sad za probu su stavljenji visoko, nema uticaja, nema bruma ni trunke. Videću kad ih spustim šta će biti, doduše dobro su oklopljeni.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jedno 5x sam ih menjao, slušao ... plus još jedno 5-6 komada drugih. Neviđena zanimacija. :buehehe:

ISKRA će prvo da ide na izlaz tranzistorskog preampa, baš me zanima rezultat.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 1 sat, Mikorist reče

Ja sam ti rekao da ce @Daudio da ti resi stvar :D

Trafo nije idealan, malo sam korigovao visoke na ribonu i namestio da zvuči baš kako mi se sviđa. Ali bas ubija, znači definicija, brzina i dubina, sve je tu a srednji i visoki svila i kadifa. ISKRA zvuči malo suvlje i hladnije, možda je to korektnije i neutralnije,  zato sam još pomalo u dilemi. Šta god da bude, miran sam neko vreme. Taman mi ostaju oni skupi Jantzeni za nekog lampaša.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...